Cestovateľské publikácie

Zaujímavá novinka v B. Bystrici: Prejdite sa po miestach, kde sú pochované známe osobnosti

09.04.2021 |

Na území Banskej Bystrice sa nachádza 22 cintorínov. Každý jeden v sebe ukrýva životné príbehy aj významných osobností, architektonické skvosty či národné kultúrne pamiatky. Samospráva ich spojila do publikácie Sprievodca po pietnych miestach Banskej Bystrice, ktorú si záujemcovia môžu bezplatne vyzdvihnúť vo výdajných okienkach informačného centra na Námestí SNP alebo turistického a informačného centra na autobusovej stanici.

Viac článkov

Kam v južných Čechách

obálka knihy
30.11.2012

Pre tých, ktorí chcú objavovať zaujímavé miesta v Českej republike, sú pripravení sprievodcovia z edície Kam. viac »

Kam po strednom Slovensku

obálka knihy
19.11.2012

Každý kút Slovenska má svoje špeciality, pýchy a skvosty. Ani na strednom Slovensku to nie je inak. Či zatúžite po tichej prechádzke v prírode, po objavovaní zabudnutých tajomstiev historických pamiatok alebo naopak po veľkom spoločenskom podujatí s najrôznejšími atrakciami, všetko z toho tu nájdete. viac »

Najkrajšie pešie okruhy: 25 turistických trás z celého Slovenska

obálka knihy
12.11.2012

Prvou knihou novej edície Po Slovensku z vydavateľstva Dajama je turistický sprievodca Najkrajšie pešie okruhy. Jej autor Daniel Kollár uviedol, že výber 25 túr od Zárub po Kremenec, čiže z územia celého Slovenska, bol náročný. viac »

Paríž sa odhaľuje

obálka knihy
29.10.2012

Stephen Clarke je úspešným autorom kníh o Francúzsku a Francúzoch. Vo svojej novej knihe sa venuje mestu Paríž - mestu svetla, ktoré je zároveň jednou z najnavštevovanejších metropol sveta. viac »

Ostrovy krásy, lásky a ľudožrútov

obálka knihy
22.10.2012

Bájne ostrovy južného Pacifiku vždy jatrili fantáziu Európanov. Len niektorí tam však skutočne dorazili, aby mohli obdivovať krásu polonahých žien, západ slnka nad plážami, ale napríklad aj rezbárske alebo tetovacie umenie Polynézanov. Čechovi, ktorému sa to v mnohom splnilo (ešte pred nástupom globalizácie), je etnológ Miloslav Stingl, žijúca legenda cestopisnej literatúry. viac »

33 najkrajších cyklotrás juhozápadným Slovenskom

kniha Najkrajšie cyklistické okruhy
11.10.2012

Priaznivci cykloturistiky sa môžu tešiť z prvej špeciálnej knihy. Jej názov Najkrajšie cyklistické okruhy juhozápadného Slovenska prezrádza lokalitu, ktorá zahŕňa Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj. viac »

Najmenej prebádaná krajina Balkánu - Albánsko

obálka knihy
17.09.2012

Sprievodca po Albánsku je nepostrádateľným pomocníkom pri cestách po jednej z najkúzelnejších a pritom turisticky najmenej prebádaných krajín Balkánu, v ktorej nájdete krásne starobylé mestá, pôvabné pláže, veľkolepé pohoria a vzrušujúce archeologické náleziská. Ľudia sú tu milí a pohostinní, flóra a fauna je rozmanitá a unikátna a miestna kuchyňa a víno sú lahodné. viac »

Sprievodca po Západnom Slovensku

obálka knihy
13.08.2012

Najkrajšie výlety. Príbehy, povesti a história. Ubytovanie a dôležité kontakty. Sériu Slovensko krížom-krážom uzatvorilo Západné Slovensko, ktoré vychádza v týchto dňoch. Takmer 300-stranový sprievodca prináša čitateľom podrobné informácie, oboznamuje ho s touto nádhernou krajinou v srdci Európy. viac »

Slovinsko má v rukáve samé prekvapenia

obálka knihy
26.07.2012

Geografická rozmanitosť, v mnohých iných krajinách úplne nepredstaviteľná, zdvojnásobuje veľkosť Slovinska. Je to krajina nekonečnej rôznosti a magických krajín, zvierajúcich v náručí ríšu bielych vápencových hôr, ohromujúci podzemný svet jaskýň, vinice a skalnaté pobrežie, skrášlené historickými prístavmi. viac »

Prečo cestovať do Talianska

obálka knihy
09.07.2012

Zo všetkých európskych krajín je Taliansko zrejme tou, ktorú možno najťažšie charakterizovať. Je zároveň modernou a priemyselnou krajinou, ale aj krajinou poľnohospodárskou, kde sú obyvatelia silne orientovaní na rodinu a ich život je spätý s tradíciami a obradmi katolíckej cirkvi. viac »


Nedeľa, 9. máj. 2021. Meniny má Roland.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa