Cestovateľské publikácie

Lekárnička na dovolenke: Zoznam vecí, ktoré do nej zbaliť

20.06.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Väčšina z nás to rieši každý rok - aké oblečenie, hygienické potreby či zábavné doplnky zabaliť do kufra, už v podstate vieme, čo však s lekárničkou? Odborníci prezradili, ktoré veci by vám v nej na cestách nemali chýbať.

Viac článkov

Objekty kultúry v Poľsku a na Orave: Stiahnite si sprievodcu a mobilnú aplikáciu

Vychylovka
05.03.2018

Nový trojjazyčný sprievodca a mobilná aplikácia s názvom „Po cestách tradícií“ prevedú milovníkov tradičnej kultúry po známych i menej známych objektoch v slovensko-poľskom pohraničí. Vznikli ako výsledný produkt projektu európskej spolupráce TransEtno, do ktorého sa zapojilo Regionálne kultúrne stredisko v Bielsku Bialej a Oravské kultúrne stredisko (OKS) v Dolnom Kubíne. viac »

Záchrana na poslednú chvíľu: 8 kníh, ktoré potešia každého cestovateľa

Záchrana na poslednú chvíľu:
14.12.2016

Knihy patria nepochybne k najobľúbenejším vianočným darčekom a určite potešia aj dušu každého cestovateľa. Správnym výberom nemôžete nič pokaziť a vaši blízki sa budú môcť kochať nádhernými fotografiami či zaujímavými cestovateľskými historkami ešte dlho po sviatkoch. Ba možno dokonca nájdu v niektorej z kníh inšpiráciu na svoju ďalšiu cestu. Ak ich objednáte do konca týždňa, stihnú k vám doraziť včas. viac »

Knižný tip: Najobľúbenejšie cyklistické trasy

Knižný tip: Najobľúbenejšie cyklistické
15.06.2016

Cyklistická sezóna opäť odštartovala a možno už zvažujete, kde všade sa vyberiete na bicykloch. Možno sám, sama, s rodinou, s priateľmi. Máme pre vás 3 skvelé tipy...presnejšie povedaní, až 75 tipov na najkrajšie cyklotrasy. Vydavateľstvo DAJAMA vydalo v edícii Po Slovensku tri cyklistické novinky: Podjavorinský kraj, Košice a okolie, a Tatry a okolie. viac »

Pamätné izby slovenských osobností - Prejdite sa miestami, kde žili známi Slováci

Pamätné izby slovenských osobností
25.02.2015

100 známych osobností kultúrneho života. Pavol Dobšinský, Margita Figuli, Peter Jilemnický, Andrej Sládkovič, Ľudmila Podjavorinská, či Martin Kukučín. Od Kostolišťa na západe Slovenska, cez severnú Oravskú Polhoru, južné Komárno, až po východnú Topoľu. Novinka Pamätné izby vychádza v edícii Kultúrne Krásy Slovenska a opäť trošku poodkrýva našu významnú históriu, na ktorú, žiaľ, občas zabúdame. viac »

Dovolenka vo svete. Vyberte si svojho sprievodcu a spoznajte krajinu

Cestovateľské publikácie
17.07.2014

Na cestovanie potrebujete len pas a peniaze. Takto prežijete kdekoľvek. No ak túžite preskúmať krajinu, alebo mesto dopodrobna, budete potrebovať aj niečo viac- informácie. Pripravovať si doma plán cesty je praktické, avšak ešte lepšie je zaobstarať si publikáciu, ktorá vám poradí, kde nájdete to najlepšie. Ostatné už zostane len na vás. Môžete sa ňou nechať úplne viesť, alebo len inšpirovať a neskôr vyraziť vlastnou cestou. viac »

Vyrazte na bicykli po okolí Bratislavy. Nová knižná publikácia vám ukáže tie najzaujímavejšie trasy.

Najkrajšie cyklotrasy Bratislava
05.07.2014

V edícii Po Slovensku vyšla už tretia knižka s cykloturistickou tematikou – Najkrajšie cyklotrasy Bratislava a okolie. Bicyklovanie na Slovensku v poslednom období zažíva naozaj nevídaný rozmach a pribúda stále viac a viac cyklistických ciest, chodníkov a značkovaných cyklotrás. viac »

Knižné tipy, triky, nápady: Nepremrhajte možnosť na skvelý výlet u nás doma

Slovensko
26.06.2014

Internet je skvelý zdroj informácií, ale veľa z nás predsa len stále uprednostňuje vôňu kníh. Možnosť chytiť ich do rúk a prelistovať nás vracia späť v čase a dodáva istotu, že dané informácie sú nespochybniteľné. A keď sa ich téma zameria na cestovanie niet nad čím váhať. Knižné tituly o cestovaní na Slovensku nás inšpirujú k spoznávaniu domoviny- pretože všade dobre, doma najlepšie. viac »

77 Naj Slovensko

kniha 77 Naj Slovensko
28.05.2014

SLOVENSKO - Na rozlohou malé Slovensko sa vmestí toľko hodnôt a krás! V krajine v srdci Európy je množstvo kultúrnych pamiatok a prírodných zaujímavostí, ktoré vzbudzujú u domácich obyvateľov hrdosť, u návštevníkov spoza hraníc obdiv. Objavte aj vy všetky krásy pod Tatrami. viac »

Bicyklom po Slovensku? Toto sú najkrajšie cyklotrasy!

kniha Najkrajšie cyklovrcholy
21.05.2014

SLOVENSKO - Cyklovýstup na Veľkú Javorinu, Inovec, na Vtáčnik i Kráľovu hoľu, ale aj Volovec, Eliášovku či Folkmarskú skalu. Lahôdka pre milovníkov cyklistiky. Najkrajšie cyklovrcholy je novinka z edície Po Slovensku, ktorá postupne mapuje najkrajšie trasy a lokality na Slovensku, poznáva Slovensko pešo, na bicykli, v aute či z vtáčej perspektívy a umožňuje spojiť aktívny oddych s poznávaním jednotlivých kútov našej krajiny. viac »

Zaujímavý príbeh: Slovák našiel pokoj v kanadskej divočine

Yukon, Kanada
18.05.2014

SLOVENSKO/ KANADA - Martin Notbúk Šóš je rodák z Tatier, no odmalička ho lákal život severoamerických Indiánov. A tak sa vybral do malej dedinky Mayo uprostred divočiny, ktorá sa mu stala druhým domovom. „Som wranglerom na Yukone, ktorý je rozlohou desaťkrát väčšou ako Slovensko a len s okolo tridsaťtisíc stálymi obyvateľmi. Žijem uprostred divočiny a plním si chlapčenské sny,“ píše Martin o svojej ceste. Jeho (Yu)konský zápisník je lahôdka pre tých, čo majú radi prírodu, divočinu a dobrodružstvo. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 16. august. 2018. Meniny má Leonard.