Cestovateľské publikácie

Zaujímavá novinka v B. Bystrici: Prejdite sa po miestach, kde sú pochované známe osobnosti

09.04.2021 |

Na území Banskej Bystrice sa nachádza 22 cintorínov. Každý jeden v sebe ukrýva životné príbehy aj významných osobností, architektonické skvosty či národné kultúrne pamiatky. Samospráva ich spojila do publikácie Sprievodca po pietnych miestach Banskej Bystrice, ktorú si záujemcovia môžu bezplatne vyzdvihnúť vo výdajných okienkach informačného centra na Námestí SNP alebo turistického a informačného centra na autobusovej stanici.

Viac článkov

Škótsko

obálka knihy
08.06.2012

Aktualizované vydanie sprievodcu po krajine s hlbokými zelenými údoliami, tajomnými hradmi a ovcami na každom kroku. viac »

Sedem nových najkrajších divov sveta

obálka knihy
23.05.2012

Od čias gréckeho učenca Filóna Byzantského, ktorý vo svojej knihe opísal starovekých sedem divov sveta, uplynulo viac ako 2 tisíc rokov a z jeho divov sa do dnešných dní zachovali len egyptské pyramídy. viac »

Západ USA - Národné parky

obálka knihy
10.05.2012

Sprievodca Západ USA - Národné parky patrí do početnej skupiny svetoznámych bedekrov nakladateľstva Rough Guide, ktoré sú preslávené svojím mimoriadnym záberom a rozsahom a súčasne presnosťou, aktuálnosťou a tiež pútavým štýlom. Aktualizované vydanie sprievodcu prináša množstvo informácií o najznámejších prírodných skvostoch tejto rozľahlej oblasti, ako sú národné parky Yosemite, Sequoia, Yellowstone, Grand Canyon a mnohé ďalšie. Informuje tiež o známych amerických veľkomestách na pacifickom pobreží od Seattlu cez San Francisco a Los Angeles až po San Diego. viac »

1000 cirkevných pamiatok Slovenska

obálka knihy
26.04.2012

Najkrajšie sakrálne stavby na Slovensku. 400 strán úžasných fotografií a zaujímavých textov odborníka Jána Laciku. Nájsť tisíc cirkevných pamiatok na našom malom území vraj nebolo vôbec ťažké. Kláštory, kaplnky, vzácne kostoly, mariánske a morové stĺpy, pútnické miesta a ďalšie hodnotné objekty späté s duchovným životom ľudí. Kniha 1000 cirkevných pamiatok Slovenska je úžasným prehľadom toho, čím sa rozhodne môžeme pochváliť. viac »

Čo v sprievodcoch o Prahe nebýva

obálka knihy
20.04.2012

Záverečný diel netradičných sprievodcov po pražských zaujímavostiach. viac »

Hongkong do kapsy

obálka
27.03.2012

Čo vám Hongkong do kapsy priblíži? viac »

Kambodža - nový turistický sprievodca pre cestovateľov

kniha
09.12.2011

Vydavateľstvo Computer Press pre vás v spolupráci so svetoznámym nakladateľstvom National Geographic pripravilo jedinečných turistických sprievodcov. Vynikajú kvalitou, praktickosťou, vkusným dizajnom a stovkami unikátnych fotografií. viac »

Praktické informácie i krásne fotky v knihe o Thajsku

Thajsko
11.11.2011

Spoločnosť National Geographic odhaľuje pri svojich každodenných cestách skryté tajomstvá kultúry, histórie a života ľudí po celom svete. Aj vy môžete prežiť túto nezabudnuteľnú skúsenosť - pomôžu vám k tomu Veľkí sprievodcovia National Geographic. viac »

Argentína - veľký sprievodca National Geographic

kniha
31.10.2011

Vydavateľstvo Computer Press pre vás v spolupráci so svetoznámym nakladateľstvom National Geographic pripravilo jedinečných turistických sprievodcov. Vynikajú kvalitou, praktickosťou, vkusným dizajnom a stovkami unikátnych fotografií. viac »

Divy sveta - obrazový atlas

Divy sveta
14.09.2011

Obrazový atlas Divy sveta ponúka nádherné farebné fotografie, pútavé informácie a podrobné mapy s opismi vyše tristo najpôsobivejších divov sveta zo všetkých kontinentov a období. Prehľadné mapy a texty s vysvetlivkami v informačných rámikoch dopĺňajú farbisto vykreslené súvisiace poznatky o opisovaných stavbách a krajinách. Táto bohato ilustrovaná kniha nepochybne nadchne každého, kto sa zaujíma o kultúru a rád cestuje do ďalekých krajín. viac »


Utorok, 15. jún. 2021. Meniny má Vít.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa