Rakúsko

Palác Hofburg v Innsbrucku – miesto, kde kráľovská svadba skončila veľkým smútkom

13.09.2020 |

Innsbruck patrí medzi najnavštevovanejšie rakúske mestá. K jeho dominantám patrí palác Hofburg, ktorý za zveľadenie vďačí najmä kráľovnej Márii Terézii. Tá si mesto v obklopení hôr obľúbila natoľko, že ho zvolila aj za miesto sobáša jedného z jej potomkov.

Viac článkov

Cestujte časom v Salzburgu

Salzburg, Rakúsko
12.09.2012

RAKÚSKO - Salzburg je hlavným mestom rakúskej spolkovej krajiny Salzbursko. Je jedným z tých miest, ktoré vás posunú v čase v momente, ako prekročíte hranice mesta. Zachovalé historické budovy z 18. a 19. storočia skrývajú skvosty ako rodný dom W. A. Mozarta alebo hrad, ktorý sa týči nad mestom. Do okolia mesta láka dedinka Hallstatt alebo zimné stredisko Dachstein. Kto chce mať mesto a okolie ako na dlani, ten sa môže vyviesť lanovkou na niektorý z vrchov a kochať sa krásou z vtáčej perspektívy. viac »

Hallstatt v Rakúsku - mesto s netypickou atmosférou

Hallstatt, Rakúsko
14.08.2012

RAKÚSKO - Toto romantické a očarujúce mestečko sa nachádza v Soľnej komore Rakúska (miestni obyvatelia zriadili na pôvodnom mieste ťažby expozíciu), ktorú môžete navštíviť, dostanete sa do nej „zubačkou.“ viac »

Krimmelské vodopády, najväčšie v Európe

Krimmelské vodopády, Rakúsko
08.08.2012

RAKÚSKO - Pravdepodobne najväčšie vodopády Európy sa nachádzajú neďaleko horskej dediny Krimmel (západná časť Rakúska, v spolkovej republike Salzbursko). Ich presná lokalizácia je pramenná oblasť Salzach, ktorej súčasťou je horská riečka Krimmel Ache. Tá zbiera vodu zo 17 potokov vytekajúcich z ľadovcov Zillertalských Álp. Sú súčasťou Národného parku Hohe Tauren a v roku 1967 dostali Európsky diplom pre ochranu prírody. viac »

Leto pod „chutným“ Hochkönigom v Rakúsku

Región Hochkönig, Rakúsko
22.07.2012

RAKÚSKO - Región Hochkönig ponúka všetko to, čo k letu patrí. S jedným veľkým bonusom, nádhernou vysokohorskou prírodou. viac »

Júlové radovánky na zámku Schloss Hof

júlové radovánky na zámku
13.07.2012

RAKÚSKO - Schloss Hof má prázdninovú horúčku, a tak sú deti až do posledného júlového dňa mimoriadne srdečne vítané! Môžu sa aktívne zapojiť do prázdninových aktivít, workshopov, pozrieť si divadelné predstavenie, zúčastniť sa hudobných koncertov, zažiť Slávnosť pre deti s koňom a somárom. viac »

Neusiedler See, perla medzi rakúskymi jazerami

Neusiedler See, Rakúsko
12.07.2012

RAKÚSKO - Jazero Neusiedler See je veľmi pekná oblasť, Viedenčania toto jazero nazývajú aj rakúskym morom, kde ľudia chodia relaxovať, kúpať sa, plaviť na svojich plachetniciach alebo len tak si poležať pri vode či si posedieť v kaviarni a reštaurácii na móle, kde sa dá vynikajúco najesť i ochutnať niektorý z dezertov. viac »

Top 10 pamiatok Viedne

Zámok Schönbrunn je najnavštevovanejšou
27.06.2012

RAKÚSKO - Zámok Schönbrunn je najnavštevovanejšou viedenskou pamiatkou. viac »

Korutánske jazero Wörthersee ponúka dovolenku ako pri mori

jazero Wörthersee, Korutánsko, Rakúsko
12.06.2012

RAKÚSKO - Korutánsko - najjužnejšia spolková krajina Rakúska - ponúka návštevníkom zo Slovenska dovolenku nielen v podobe zimných radovánok. V krajine jazier s príjemným podnebím a južanskou klímou si môžu užiť leto pri najväčšom a jednom z najteplejších jazier Rakúska - Wörthersee. Toto jazero i ďalšie v oblasti sa pýšia kvalitou pitnej vody. viac »

Veľká baroková slávnosť na zámku Schloss Hof

Baroková slávnosť na zámku
07.06.2012

RAKÚSKO - Hudba a tanec, kulinárske dobroty a potešenie tak ako kedysi, v čase baroka. Schloss Hof pozýva na veľkú slávnosť. 30. júna, v sobotu, sa otvoria brány pre opulentnú inscenáciu, pre bezstarostnú zábavu ako za čias Márie Terézie. viac »

Leto v Dunajsko-moravskom regióne neďaleko Bratislavy

zámok Schloss Hof, Rakúsko
06.06.2012

RAKÚSKO - Leto sa blíži a s ním aj množstvo podujatí a letnej zábavy, ktorú môžete zažiť na výletných miestach v Dunajsko-moravskom regióne neďaleko Bratislavy: na zámku Schloss Hof, v Národnom parku Donau-Auen a v archeologickom parku Carnuntum. viac »


Pondelok, 26. október. 2020. Meniny má Demeter.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa