Rakúsko

Palác Hofburg v Innsbrucku – miesto, kde kráľovská svadba skončila veľkým smútkom

13.09.2020 |

Innsbruck patrí medzi najnavštevovanejšie rakúske mestá. K jeho dominantám patrí palác Hofburg, ktorý za zveľadenie vďačí najmä kráľovnej Márii Terézii. Tá si mesto v obklopení hôr obľúbila natoľko, že ho zvolila aj za miesto sobáša jedného z jej potomkov.

Viac článkov

Tip na víkend: viedenská výstava kurióznych miniatúr

viedenská výstava kurióznych miniatúr,
31.01.2013

RAKÚSKO - Viedenské Wien Museum prinesie oddnes nezvyčajnú výstavu miniatúr. Rozmery šírky, dĺžky, výšky a priemeru vystavovaných exponátov nedosahujú viac ako 10 centimetrov. Až na 350 predmetov, praktických, kurióznych a nevšedných, ktoré pochádzajú z vlastných zbierok múzea, ponúka výstava nazvaná Pod 10. viac »

Viedenský ľadový sen

Viedenský ľadový sen, Rakúsko
24.01.2013

RAKÚSKO - Od 25. januára sprístupnia pred viedenskou radnicou a v priľahlom parku obrovský ľadový areál pod šírym nebom, tzv. Viedenský ľadový sen. viac »

Innsbruck, olympijské mesto známe svojou láskou k zimným športom

Innsbruck, Rakúsko
22.12.2012

RAKÚSKO - Mesto dvoch olympiád leží v údolí rieky Inn a v tesnej blízkostí Álp. Nachádza sa v západnom Rakúsku, v spolkovej republike Tirolsko. Názov mesta je odvodený od názvu rieky Inn a nemeckého slova Brücke (v prekl. most), teda most cez rieku Inn. viac »

Christmas in Vienna: tradičný vianočný koncert vykúzli adventnú náladu

Vianočný koncert Christmas in
19.12.2012

RAKÚSKO - Tradičný vianočný koncert Christmas in Vienna vyčaruje adventnú náladu vo veľkej sále viedenského Konzerthausu v piatok, 21. decembra. Koncert je už tradičným vyvrcholením adventných podujatí vo Viedni. viac »

Tip na víkend: filmový festival this human world štartuje vo Viedni

Filmový festival this human
29.11.2012

RAKÚSKO - Filmový festival o ľudských právach this human world odštartuje vo Viedni dnes, 29. novembra. Podujatie ponúkne už po piaty raz filmové snímky k aktuálnym spoločensko-politickým témam. Viac ako 80 celovečerných, dokumentárnych a krátkych filmov z domáceho Rakúska i zahraničia prinesie pohľad na migráciu, chudobu alebo životnú realitu istých spoločenstiev. viac »

Romantické vianočné trhy pred zámkom Schönbrunn

Vianočné trhy pred zámkom
21.11.2012

RAKÚSKO - Vianočné trhy pred zámkom Schönbrunn budú lákať pred barokovú kulisu od 24. novembra. Okolo 80 vystavovateľov ponúkne rakúske remeselné výrobky, originálne vianočné darčeky, ručne vyrobené ozdoby na stromček, jasličky a rôzne darčeky z prírodných materiálov. Vôňa čerstvého vianočného pečiva, kulinárskych dobrôt a horúceho punču dotvárajú romantickú vianočnú atmosféru pred barokovým skvostom. viac »

Tradičné vianočné trhy vo Viedni: lákadlom je 120-ročný stromček i 140 stánkov

Vianočné trhy - Christkindlmarkt
14.11.2012

RAKÚSKO - Farebné vianočné dekorácie, remeselné výrobky, vonné sviečky, perníky, vtipné hračky lákajú na najznámejšie vianočné trhy pred viedenskou radnicou. Slávnostne sprístupnia známy Christkindlmarkt rozsvietením adventného stromu v podvečer v sobotu, 17. novembra. Tento 120-ročný a 32 metrov vysoký smrek bude stáť v srdci vianočných trhov. 140 drevených stánkov prinesie tradíciu aj vianočné dobroty, vrátane neodmysliteľného punču i vareného vína. viac »

Vianočný trh v rakúskom Innsbrucku rozžiari krištáľový stromček

Innsbruck, Rakúsko
13.11.2012

RAKÚSKO - Jedinečný krištáľový vianočný stromček rozžiari tradičný vianočný trh v Innsbrucku v rakúskom Tirolsku, ktorý otvoria už tento štvrtok, 15. novembra. viac »

Advent na zámku Schloss Hof, rok 2013 v znamení princa

zámok Schloss Hof, Rakúsko
09.11.2012

RAKÚSKO - V roku 2013 bude Schloss Hof oslavovať 350-te výročie narodenia svojho staviteľa, princa Eugena Savojského. Už rok pred týmto výročím môžeme hovoriť o množstve rôznorodých podujatí, ktoré sa v budúcej sezóne v barokovom zámku Schloss Hof uskutočnia. Budú pod mottom „Rok princa“. viac »

Kráľovstvo snehu Stubai v Tirolsku: dovolenka snov

Stubai, Tirolsko, Rakúsko
07.11.2012

RAKÚSKO - Štubaiský ľadovec (Stubaier Gletscher), najväčšia ľadovcová oblasť Rakúska, sa nachádza len 45 minút autom od Innsbrucku. Milovníci lyžovania či snowboardingu, a nielen oni, si tu skutočne prídu na svoje, veď kto by odolal zjazdovkám v dĺžke 110 kilometrov rôznej náročnosti či Snowparku Moreboards Stubai Zoo, kde sa stretáva medzinárodná freeski a snowboardová scéna. Navyše, o sneh sa tu skutočne nemusíte báť, sezóna tu totiž trvá od októbra až do júna! viac »


Utorok, 20. október. 2020. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa