Rakúsko

Palác Hofburg v Innsbrucku – miesto, kde kráľovská svadba skončila veľkým smútkom

13.09.2020 |

Innsbruck patrí medzi najnavštevovanejšie rakúske mestá. K jeho dominantám patrí palác Hofburg, ktorý za zveľadenie vďačí najmä kráľovnej Márii Terézii. Tá si mesto v obklopení hôr obľúbila natoľko, že ho zvolila aj za miesto sobáša jedného z jej potomkov.

Viac článkov

Netradičné vianočné trhy vo viedenskom MuseumsQuartiere štartujú už tento štvrtok!

Zima vo viedenskom MuseumsQuartiere,
06.11.2012

RAKÚSKO - Ako prvé odštartujú už 8. novembra vo Viedni alternatívne vianočné trhy na nádvorí muzeálnej štvrti MuseumsQuartier (MQ). Na rozsiahlom nádvorí komplexu muzeálnych a kultúrnych inštitúcií v centre mesta nájdu návštevníci tzv. Zimy v MQ outdoorové pavilóny s kulinárskou ponukou, curlingovú dráhu, svetelné projekcie, preteky miniatúrnych autíčok, detský program, Winter Sounds v podaní rezidentných dídžejov a ďalšie špeciálne akcie. viac »

Zima v Štajersku: spodné prádlo v štýle retro či fascinujúci ľadový palác

Ramsau am Dachstein, Štajersko,
31.10.2012

RAKÚSKO - Štajersko je jedna zo spolkových krajín Rakúska. Tento región ponúka jedinečnú a bohatú dovolenku na zážitky nielen v lete, ale aj v zime. Nadchádzajúca zimná sezóna sa tak ponesie v znamení majstrovstiev sveta a tzv. navrátilcov k lyžovaniu. viac »

Eyes On: mesiac fotografie vo Viedni

Eyes On: mesiac fotografie
29.10.2012

RAKÚSKO - Eyes On - mesiac fotografie vo Viedni štartuje u našich susedov už zajtra, 30. októbra. Piaty ročník podujatia ponúkne vo Viedni až do 30. novembra 225 výstav a sprievodných akcií k téme fotografie. viac »

Na sviatok do Schloss Hofu lacnejšie

Zámok Schloss Hof, Rakúsko
24.10.2012

RAKÚSKO - Aj v deň rakúskeho štátneho sviatku, v piatok 26. októbra, sa brány barokového sveta v Schloss Hofe otvoria dokorán. Ale iba v tento deň to bude aj s veľkou zľavou na vstupnom, ktoré bude iba 4 € (namiesto 11 €/dospelý). Deti do 6 rokov majú, ako zvyčajne, voľný vstup! viac »

Tekvicová zábava vo viedenskej zoo

Zoo Viedeň, Rakúsko
20.10.2012

RAKÚSKO - Viedenská Tiergarten Schönbrunn pripravila jesennú zábavu, ktorá je spojená s najobľúbenejšou jesennou zeleninou, tekvicou. Malých i veľkých návštevníkov očakáva vo viedenskej zoo pestrý program v parku slonov, vyrezávanie „halloweenskych tekvíc“, bio stánok a ďalší program. viac »

Za naháčmi do rakúskej Viedne

výstava Nahí muži vo
17.10.2012

RAKÚSKO - Leopoldovo múzeum vo Viedni prinesie v jesennej prezentácii po prvý raz výstavu venovanú obrazom a sochám nahých mužov. Od 19. októbra ponúkne viedenské múzeum v komplexe MuseumsQuartieru obraz rozmanitosti a premien v zobrazovaní nahých mužov od roku 1800 až po súčasnosť. Výstavu nazvali kurátori výstižne, Nahí muži. viac »

Bad Kleinkirchheim - najstarší alpský wellness Rakúska

Bad Kleinkirchheim, Rakúsko -
02.10.2012

RAKÚSKO - Neskutočne krásna príroda, horské mestečko ako z rozprávky a liečivé pramene. Ideálna kombinácia pre turistov. viac »

Viedenský "Oktoberfest" láka aj na pečené prasiatko

Viedenský
28.09.2012

RAKÚSKO - Vo Viedni sa po druhý raz konajú pivné slávnosti Wiener Wiesn. Priatelia piva a ľudovej zábavy si prídu na svoje v zábavnom parku až do 7. októbra. Centrom viedenského "Oktoberfestu“ je cisárska lúka v Pratri. viac »

Jesenné dni v Dunajsko-moravskom regióne pri Bratislave

Zámok Schloss Hof, Rakúsko
26.09.2012

RAKÚSKO - Nový most pre cyklistov a pre peších otvára nové možnosti, ako spoznávať Dunajsko-moravský región. Nechajte sa zlákať a využite zľavnené vstupné na mnohé podujatia počas tzv. Slovenských dní! viac »

Zámok Schönbrunn - história prítomná v súčasnosti

zámok Schönbrunn, Rakúsko
16.09.2012

RAKÚSKO - Ak sa chystáte do hlavného mesta našich juhozápadných susedov, Viedne, určite nepremeškajte príležitosť navštíviť tento barokový zámok. viac »


Pondelok, 26. október. 2020. Meniny má Demeter.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa