Rakúsko

Palác Hofburg v Innsbrucku – miesto, kde kráľovská svadba skončila veľkým smútkom

13.09.2020 |

Innsbruck patrí medzi najnavštevovanejšie rakúske mestá. K jeho dominantám patrí palác Hofburg, ktorý za zveľadenie vďačí najmä kráľovnej Márii Terézii. Tá si mesto v obklopení hôr obľúbila natoľko, že ho zvolila aj za miesto sobáša jedného z jej potomkov.

Viac článkov

Prírodná rezervácia Ötscher-Tormäuer vás poteší skvelými zážitkami. Choďte sa pozrieť

Prírodná rezervácia Ötscher-Tormäuer leží
16.07.2014

Prírodná rezervácia v Dolnom Rakúsku predstavuje inšpiratívne útočisko pre všetkých, ktorí chcú v prírode načerpať nové sily. Najväčším lákadlom a tým, čo v návštevníkoch zanechá najhlbší dojem, je divoká príroda. viac »

Len fakle a mesiac ožiaria večernú romantiku. Na zámku Schloss Hof zažijete nočný piknik

zámok Schloss Hof, Rakúsko
09.07.2014

Neďaleko Bratislavy, bicyklom len pár desiatok minút, prežijete romantiku ideálnu pre všetky dvojice. Nočné posedenie pri svite mesiaca bude súčasťou večerných prehliadok cisárskych osláv. O zábavu sa postarajú barokoví umelci aj ohňová šou. viac »

Vôňa levandule vás privedie až do Viedne. Provensálsko nájdete aj u našich susedov.

Levanduľové dni, Viedeň
07.07.2014

Cez víkend nám pošteklí nos lahodná vôňa levandule. U susedov prebieha festival, ktorý ako by nás pozýval priamo na francúzsky vidiek. viac »

Originálne letné zážitky na horách v Dolnom Rakúsku: Zábavná túra s lamami či nocovanie na strome

Dolné Rakúsko. Relax, oddych
23.06.2014

Projekt Leto na horách v Dolnom Rakúsku odštartoval svoju tretiu sezónu. Dolnorakúske hory ponúkajú počas horúcich letných dní príjemný chládok v tieni vysokých vrchov a nezameniteľnú krásu nedotknutej prírody. Návštevníci krajov Mostviertel a Viedenské Alpy sa môžu tešiť na množstvo kultúrnych podujatí, koncertov, nezabudnuteľných výletov, turistických atrakcií a populárnych horských podujatí priamo medzi vrcholmi hôr. Nenechajte si ujsť kultúrne leto v Semmeringu, koncerty na brehu horského jazera, zábavnú túru s lamami alebo noc strávenú priamo na strome. Špeciálnou novinkou pre leto 2014 je výber 15 atraktívnych a netradičných výletov. viac »

Graz: Hlavné mesto pôžitku

Graz, Rakúsko
07.05.2014

RAKÚSKO - Graz je mesto pre pôžitkárov. Ale čo presne prinieslo Grazu titul hlavného mesta pôžitku? Južanský spôsob života, ktorý povzbudzuje všetky zmysly a spolu s nimi aj apetít? Mierne podnebie tohto regiónu, v ktorom sa obzvlášť dobre darí ovociu, zelenine a vínu? Alebo množstvo farmárskych trhov, kde sú v ponuke čerstvé a kvalitné produkty z okolia? Je to určite tak, ako v prípade každého dobrého receptu: z každého rožku trošku, a ničoho príliš veľa. viac »

Vychutnajte si jar na Ceste čerešňového kvetu

Cesta čerešňového kvetu, Rakúsko
02.05.2014

RAKÚSKO - Počas jesene sa mnohí cestovatelia tešia na návštevu rôznych vínnych ciest, ktoré máme na Slovensku alebo aj v blízkych Čechách. Ich výhodou je, že ich môžete absolvovať rovnako autom, ako aj na bicykloch a užiť si ju tak presne takým štýlom, aký je vám po chuti. Do jesene je však ešte dlhší čas. A keď sa vám takýto spôsob cestovania páči, možno vás osloví ďalšia zo zaujímavých ciest. Tá je spojená s čerešňami, vedie cez Rakúsko a pohodlne sa na ňu dostanete aj zo slovenskej strany. viac »

FOTO Korutánsko: tam, kde ešte stále vládne prírode zima

Nassfeld-Hermagor, Korutánsko, Rakúsko
15.03.2014

RAKÚSKO - Hoci u nás to už vyzerá na prudký nástup jari, určite sú medzi vami takí, ktorí stále hľadajú dobré miesto na lyžovačku. Náš tip je Korutánsko, konkrétne strediská Nassfeld-Hermagor a Bad Kleinkirchheim. viac »

St. Martins Therme - wellness i zážitky z prírody

St. Martins Therme
03.02.2014

RAKÚSKO - St. Martins Therme & Lodge, prvá lodge v strednej Európe, sa nachádza neďaleko Bratislavy, asi hodinku cesty autom, na okraji Národného parku Neusiedler See - Seewinkel. Toto wellness a dobrodružstvo v jednom ponúka ubytovanie kategórie 4*-superior, vlastné jazero na kúpanie, jedinečný svet prírody a kultúry, špičkový výber z vín a gastronómie, zážitkový priestor na ploche 40 kilometrov štvorcových a veľa ďalšieho. viac »

Viedenský ľadový sen

Viedenský ľadový sen, Rakúsko
21.01.2014

RAKÚSKO - Korčuľovanie a zábava na ľade odštartuje vo Viedni vo štvrtok, 23. januára. Viedenčanov a turistov očakáva ľadový areál pod šírym nebom o rozlohe 7 tisíc metrov štvorcových priamo pred mestskou radnicou. Tzv. Viedenský ľadový sen ponúkne aj 450 m² veľké klzisko pre začiatočníkov a deti a šesť curlingových dráh. Vysvieteným Radničným parkom sa potiahne aj 750 metrov dlhá poprepletaná ľadová cestička, ktorá siaha až k viedenskému Ringu. viac »

Tajomstvá jesene v Dolnom Rakúsku

Dolné Rakúsko
25.09.2013

RAKÚSKO - Bohatá úroda, prvé zrelé hrozno, ochutnávky vína a všadeprítomné kríkové venčeky, tzv. Heurigen, vás pozývajú objavovať tajomstvá jesene v Dolnom Rakúsku. Pre rodiny s deťmi sú pripravené výlety bicyklom a gurmáni môžu ochutnať skvelé špeciality. viac »


Utorok, 29. september. 2020. Meniny má Michal, Michaela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa