Rakúsko

Palác Hofburg v Innsbrucku – miesto, kde kráľovská svadba skončila veľkým smútkom

13.09.2020 |

Innsbruck patrí medzi najnavštevovanejšie rakúske mestá. K jeho dominantám patrí palác Hofburg, ktorý za zveľadenie vďačí najmä kráľovnej Márii Terézii. Tá si mesto v obklopení hôr obľúbila natoľko, že ho zvolila aj za miesto sobáša jedného z jej potomkov.

Viac článkov

Spravte si výlet do Rakúska. V Kittenberských záhradách objavíte čarovný svet kvetov

Kittenberské záhrady , Rakúsko
16.04.2015

Pokiaľ patríte medzi milovníkov prírody a špeciálne botanických záhrad, toto bude jedna špecialita pre vás. Kittenberské záhrady sa nachádzajú v susednom Rakúsku a pokojne sa tam môžete vybrať i na jednodňový výlet. Toto miesto predstavuje dokonalú symbiózu prírody s ľudskou zručnosťou, ktorú prezentuje v niekoľkých desiatkach tematicky zriadených záhrad. viac »

Zájdite si na výlet k najväčšiemu podzemnému jazeru Európy. Máme to za rohom

Najväčšia podzemná jaskyňa v
13.03.2015

Niektoré unikáty sa nám nachádzajú takpovediac takmer pod nosom a ani o nich netušíme. Jaskyňu Hiterbrühl nájdete v Rakúsku len pár kilometrov od Slovenska. Nádherný podzemný komplex navyše ponúka aj jednu jedinečnosť. A tou je obrovské podzemné jazero, po ktorom sa môžete v rámci prehliadky plaviť na loďke. viac »

Zažite 760 kilometrov zjazdoviek všetkými zmyslami v Ski amadé

Ski amadé, Rakúsko
11.03.2015

Najväčší lyžiarsky zväz Ski amadé tvorí päť regiónov: Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal. Túto zimu vás lákajú špeciálnou kulinárskou ponukou na chatách vybrané regionálne špeciality s domácimi surovinami a rakúskym vínom. A samozrejme očakáva lyžiarov a snoubordistov viac ako 760 km zjazdoviek, 270 vlekov a 260 lyžiarskych chát či horských reštaurácií. viac »

Príďte si užívať jarné slniečko na zjazdovkách v Korutánsku

Lyžovačka v Korutánsku, Rakúsko
19.02.2015

Korutánsko nie je len najjužnejšou spolkovou krajinou Rakúska, ale je aj mimoriadne bohaté na slnečné lúče. Niekoľko stredísk z celkovo 24 lyžiarskych areálov láka návštevníkov na lyžovačku zaliatu slnkom s fantastickými snehovými podmienkami na zjazdovkách až do Veľkej noci, z čoho sa tešia rovnako lyžiari, ako aj snowboardisti. viac »

TIP na lyžovačku: Nezmeškajte príležitosť vydať sa na rakúske svahy. Deti zaplatia len 2 eurá

Lyžiarske stredisko Lackenhof am
02.02.2015

Ak neustále hľadáte nové miesta, kam by ste sa vybrali so svojou rodinou na lyžovačku, mali by ste vyskúšať niektoré z nasledujúcich lyžiarskych stredísk. Všetky si totiž dávajú záležať na tom, aby sa u nich rodiny s deťmi, ale aj mladí ľudia cítili ako v raji. Vždy majú dostatok snehu a a tak sú dovolenky v tunajších strediskách skvelým spôsobom ako stráviť dni na horách. Navyše sa nachádzajú pomerne blízko, takže si na svahu užijete dostatok času. viac »

Naplánujte si s nami váš výlet po Viedenských trhoch. Prežijete prekrásny deň

Vianočné trhy vo Viedni,
12.12.2014

I slovenské vianočné trhy istotne prinášajú tú správnu dávku romantiky. No keď chcete zažiť na vlastnej koži niečo úplne iné a urobiť si zároveň aj malý výlet, vyberte sa do Viedne. Spiatočný lístok, ktorý platí dva týždne, stojí na železnici 13 eur. Keď však zaplatíte 17,80, dostanete k tomu aj neobmedzenú dopravu na metro, autobusy i električky do širšieho centra Viedne do 100 kilometrov. Takýto lístok vám platí až do polnoci a keď chcete toho pobehať viac, istotne to bude pre vás výhodnejšia voľba. Denný lístok na dopravu totiž stojí 7,60 eura. viac »

Cykloturistika v Dolnom Rakúsku – Krajinou nekrajinou

Cyklovýlet, Dolné Rakúsko
08.10.2014

Nie je to dávno čo sa Dromedár vydal za športovými zážitkami. Ako dovolenku si totiž vybral výlet na bicykloch. Prešiel poza rieku a hneď sa ocitol v krásnom (no musí pripustiť, že ľudoprázdnom) Dolnom Rakúsku. Ako „cyklista-začiatočník“ si zvolil nenáročný 4-dňový výlet, na ktorom prešiel približne 260 km. Keď prišiel s uboleným zadkom domov, rozhodol sa vám priblížiť, čo všetko zaujímavé videl. Pozrite si teda FOTO reportáž z cyklovýletu, ktorú vám ako inak odporúčame. viac »

A na samom vrchu stojí chalúpka – Úchvatný výhľad Rakúska

Schafberg, Rakúsko
26.09.2014

Pohľad pre bohov sa ponúkne tým, ktorí sa neboja a radi si vyšliapu trochu vyššie ako iní. A možno to nebude len trochu vyššie. Ohromné bralo, na ktorého vrchu stojí horský hotel, sa týči do úctyhodnej výšky. No leniví majú šťastie – na samý vrchol vedie staručká železnica. viac »

Romantika na počkanie: Najkrajšie rakúske dedinky a mestečká

Rakúske Alpy, túra Meiskogel
23.09.2014

Jesenné obdobie je ako stvorené na krátke výlety do okolia. Keď je aj náhodou vonku sychravo, zájdete do nejakého múzea alebo si posedíte pri pohári horúcej kávy. Potom keď sa počasie trošku umúdri, môžete opäť vyjsť vonku a vydať sa v ústrety ďalším dobrodružstvám. Ideálnou voľbou na predĺžené víkendy môže byť Rakúsko. Máme ho blízko hraníc, mnoho miest je pohodlne dostupných a navyše ste ešte doteraz istotne nestihli poriadne preskúmať vidiek. Ako náš tip vám preto prinášame niekoľko krásnych rakúskych dediniek, ktoré vám veľmi ľahko prirastú k srdcu. viac »

Oslava vína a jedla – Carnuntum Experience. Ochutnajte to najlepšie

Okolie Dunaja, Rakúsko
07.08.2014

Dva týždne skvelého jedla a pitia čakajú na návštevníkov Rakúskej vinárskej oblasti Carnuntum. 14. augusta totiž začína festival Carnuntum Experience. Po rokoch sa konečne prepojí skvelé víno s vynikajúcim jedlom zo susedného regiónu - Moravské polia (Marchfeld). V projekte „Objaviť, zažiť, vydýchnuť si, vychutnať“ sa tak do lahodného celku prepoja všetky chute. viac »


Utorok, 20. október. 2020. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa