Rakúsko

Palác Hofburg v Innsbrucku – miesto, kde kráľovská svadba skončila veľkým smútkom

13.09.2020 |

Innsbruck patrí medzi najnavštevovanejšie rakúske mestá. K jeho dominantám patrí palác Hofburg, ktorý za zveľadenie vďačí najmä kráľovnej Márii Terézii. Tá si mesto v obklopení hôr obľúbila natoľko, že ho zvolila aj za miesto sobáša jedného z jej potomkov.

Viac článkov

Do Viedne za kultúrou. Neobíďte toto múzeum, ktoré vám odkryje tajomstvá hudby

Dom hudby, Viedeň, Rakúsko
19.11.2015

Dobrých interaktívnych múzeí nie je nikdy dosť. Dokážu vás pritiahnuť k danej téme a taktiež vám pripravia zaujímavé popoludnie. Takýto skvost vhodný i pre príjemné rodinné výlety nájdete v neďalekej Viedni. Keď ste už videli všetky známe atrakcie, vyhraďte si čas i pre toto múzeum. Štyri poschodia, na ktorých si prídu na svoje všetci milovníci akejkoľvek hudby, sú tým najlepším výletom, aký si môžete urobiť už počas budúceho víkendu. viac »

Zažite deň v cisárskom zámočku. Navštívte Schloss Hof a jeho unikátne záhrady

Vidiecky zámok Schloss Hof
19.11.2015

Hľadať miesto na jesenný výlet nemusí byť vôbec jednoduché. Nestále počasie nás v momente vie vyhnať z prírody a mokré oblečenie skazí všetku zábavu. Chcelo by to miesto, kde sa zabavíte ako vonku tak aj dnu, kde sa nebudete nudiť či už máte 50 alebo 10. Takéto miesto sme pre vás našli. Poďte sa s nami poprechádzať zámkom a záhradami cisárov. viac »

Tento rok si zimné radovánky v Rakúsku užijete aj bez lyží: Kilometrové sánkovačky aj kurzy prežitia v horách

Vysoké Štajersko, Hoch Steiermark
27.10.2015

Prvé chladné dni navodia úsmev každému milovníkovi hôr. Prichádza totiž čas, kedy sa môžeme tešiť na sneh a aktivity s ním spojené. Hoci máme na Slovensku mnoho stredísk, veľa Slovákov na dlhšie zájazdy volí nám blízke Rakúsko. Alpské lyžovanie má iné čaro a tunajšie strediská sú všade známe vysokou kvalitou. Navyše si ako každý rok pripravili mnoho zaujímavých noviniek, ktoré vás priam pritiahnu do niektorého z jeho krajov. Poďte s nami navštíviť Štajersko – zimný raj. viac »

Ako si pochutiť u susedov? Husacie hody v Burgenlande potešia vaše maškrtné jazýčky

Sv. Martinské oslavy
27.10.2015

Na slnečnej strane Rakúska, v Burgenlande, od začiatku októbra prekvitá hra farieb, vinobranie je v plnom prúde a hus má práve teraz zelenú. Tento operenec je domácim symbolom Burgenlandu a počas celého roka sa teší z pastvín a šťavnatej trávy tunajších lúk. Gagotanie husí sa stále považuje za jeden zo symbolov krajiny a husi už viac ako desaťročie opäť oživujú panónske lokality, najmä v regióne južný Burgenland. viac »

Stačia dve kolesá a krajina slnka vám leží pri nohách: Úžasný výlet vás čaká za hranicou 2. časť

Zámok Esterházyovcov, Eisenstadt
08.09.2015

Dnes budeme pokračovať v našich spomienkach na úžasný výlet po neďalekom Burgenlande. Ešte stále neviete kde leží? Neusiedlersee vám niečo hovorí? Zbožňujete to tam? Tak ste to možno nevedeli, ale túto spolkovú krajinu ste už navštívili. No okrem krásnej prírody vám ponúkne oveľa viac. Len sa pozrite. viac »

Stačia dve kolesá a krajina slnka vám leží pri nohách: Úžasný výlet vás čaká za hranicou 1. časť

V srdci Burgenlandu na
03.09.2015

Ak hľadáte perfektné miesto pre výlet, alebo kratšiu dovolenku v čase, keď už letné horúčavy povolili, potom by ste mali zamieriť do krajiny slnka. No nie vychádzajúceho, lebo cesta do ďalekého Japonska by bola naozaj len pre tých najlepších cyklistov. Vám, a aj nám, postačí, ak sa vyberiete do blízkeho Burgenlandu v Rakúsku. Do kraja divokej prírody, vynikajúceho jedla a opojného vína. viac »

Dôkazy sily a odvahy z okolia Dunaja. NP Dunajské luhy ukrýva zaujímavé príbehy. Objavte ich

Prírodná tôň, ktorú obývajú
31.08.2015

Čo všetko treba obetovať preto, aby sme zachránili niečo hodnotné a cenné? Prechádzka národným parkom Dunajské luhy vám predstaví viacero príbehov, ktoré rozprávajú o tom istom. O dejinách, sile vôle, ľuďoch a obetiach nevyhnutných na to, aby niečo veľké prežilo. viac »

Neziderské jazero – Príjemná dovolenka v Rakúsku

Neziderské jazero, Rakúsko
12.08.2015

Hľadáte možnosť oddychu „v srdci Európy“, kde zároveň nájdete morskú vodu? Pravdepodobne vás prekvapí skutočnosť, že nemusíte cestovať ďaleko, len k naším juhozápadným susedom. viac »

Spravte si selfie a vyhrajte pobyt. Objavujte najkrajšie oblasti Vysokého Štajerska

Zelené jazero, Vysoké Štajersko,
29.04.2015

Na kratšie výlety nie je nič lepšie ako dvojdňovka v Alpách. Ukrývajú sa tu miesta vhodné pre všetkých a tunajšie turistické organizácie si pre návštevníkov pripravili balíčky, ktoré zahŕňajú azda všetko. Naozaj sa na túto sezónu pripravili a vo Vysokom Štajersku vás okrem prekrásnej prírody čaká aj romantika a dokonalá pohoda. viac »

Neuveriteľné cyklovýlety u susedov – Objavte Dolné Rakúsko s novou cyklomapou

Cykloturistika v Dolnom Rakúsku
20.04.2015

Prichádza krásne počasie a sním aj príležitosti na výlety. Ak nemáte na ťažkú exotiku, ale pritom chcete zažiť niečo nové, tak určite zamierte k našim susedom. Nechceme zbytočne preháňať, ale Rakúšania jednoducho vedia, ako pripraviť turistom tú správnu dovolenku. Teraz sa opäť raz zamerali na aktívnu dovolenku, a teda čím ďalej tým populárnejšie bicyklovanie. Len neďaleko od našich hraníc totiž nájdete obrovské množstvo cyklotrás, ktoré vám poodhalia čo Dolné Rakúsko ponúka. Získajte novú cyklomapu a majte prehľad o tom najlepšom v okolí. viac »


Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa