Rakúsko

Palác Hofburg v Innsbrucku – miesto, kde kráľovská svadba skončila veľkým smútkom

13.09.2020 |

Innsbruck patrí medzi najnavštevovanejšie rakúske mestá. K jeho dominantám patrí palác Hofburg, ktorý za zveľadenie vďačí najmä kráľovnej Márii Terézii. Tá si mesto v obklopení hôr obľúbila natoľko, že ho zvolila aj za miesto sobáša jedného z jej potomkov.

Viac článkov

Slnkom zaliate svahy a kopa snehu: Korutánsko je jedinečným darom prírody

V Korutánsku sú zjazdovky
24.11.2016

Na južnej strane rakúskych Álp sú zjazdovky mimoriadne slnečné. O dôvod viac, prečo je Korutánsko ako destinácia zimných športov stále obľúbenejšie, predovšetkým u rodín s deťmi. Slnkom zaliate svahy v kombinácii s dávkou južanskej pohostinnosti a gurmánskej korutánskej alpsko-jadranskej kuchyne, sú na zimnú dovolenku priam stvorené. viac »

Veľké porovnanie liniek do Viedne: Užite si vianočné trhy bez auta

Cestujeme do Viedne bez
14.11.2016

Bratislava a Viedeň sú dve najbližšie ležiace hlavné mestá naprieč celou Európou. Rakúska metropola je tak pre Slovákov ideálnym miestom na víkendový výlet s rodinou či kamarátmi. Zďaleka pritom neponúka len najznámejšie turistické atrakcie. Návštevníkov láka na pestré možnosti z pohľadu nákupov, svetovej gastronómie či rozličných umeleckých a spoločenských podujatí. Veľkej popularite sa tešia aj vianočné trhy, ktoré pred viedenskou radnicou otvorili 12. novembra. viac »

Sen každého lyžiara: Nová lanovka v Rakúsku posúva hranice luxusu

Sen každého lyžiara: Nová
07.11.2016

Návštevníci údolia Stubaital neďaleko Innsbrucku sú už na služby najvyššej kvality zvyknutí. Nachádza sa tu najlepšia reštaurácia v Alpách, 40 kilometrov dráh na sánkovanie aj lanovka s vyhrievanými sedadlami. Tento rok sa môžu lyžiari v najväčšom ľadovcovom lyžiarskom stredisku v Rakúsku tešiť aj na ďalšie veľkolepé novinky - spustenie najmodernejšej trojlanovej lanovky a premiéru nevídaného kultúrneho podujatia. viac »

Manuál pre Rakúsko: Vydajte sa na jesennú dovolenku autom

Manuál pre Rakúsko: Jesenná
28.09.2016

Jeseň je ako stvorená na poznávacie zájazdy a výlety do zaujímavých miest v blízkom okolí. Rakúsko je ideálnou kombináciou prírodnej krásy, historických pamiatok, malebných dediniek aj väčších miest. Ešte stále tam víťazí domáca tradícia, vďaka ktorej sa dostanete do srdečnej krajiny plnej zaujímavostí. Vyberte sa na jednu z vašich najlepších dovoleniek. viac »

Nádherná jeseň v Rakúsku: 5 dôvodov na návštevu práve teraz

Toto je 5 dôvodov,
12.09.2016

V Dolnom Rakúsku sa víno oslavuje tak často a s takým nadšením, že po ňom dokonca pomenovali aj jedno ročné obdobie - Vinárska jeseň v Dolnom Rakúsku. Od konca augusta do konca novembra pozýva viac ako 100 obcí na pestré slávnosti, počas ktorých je stredobodom pozornosti víno, krajina a pôžitok. viac »

Fotoreportáž: Krimmelské vodopády a hrajúca fontána

Fotoreportáž: Krimmelské vodopády a
03.09.2016

Najvyššie vodopády v Rakúsku sú lákadlom pre mnohých turistov. Hoci je ich tu toľko, že sa im musíte v niektorých miestach vyhýbať, návštevu Krimmelských vodopádov všetkým odporúčame. S turistikou to síce nemá veľa spoločné, ale krása vodopádov to určite vynahradí. Nebojte sa zobrať so sebou aj malé deti či menej zdatných známych. Určite zvládnu “výstup” k hornému vodopádu a ocenia krásu fontány. viac »

Fotoreportáž: Horský priesmyk Grossglockner očami našinca

Fotoreportáž: Horský priesmyk Grossglockner
25.08.2016

Horský priesmyk Grossglockner, to je jedinečná možnosť dostať sa do hôr aj pre ľudí, ktorí náročnejšie túry nezvládajú. Užiť si výhľady na majestátne trojtisícovky a ani sa pritom nezapotiť síce bude niečo stáť, no každé euro v tomto prípade stojí za to. To však platí len v prípade dobrého počasia, pred cestou si teda určite nezabudnite pozrieť predpoveď. Prísť o veľa krásnych výhľadov by bola naozaj škoda. viac »

Skvelý darček k vysvedčeniu: Vstup zdarma na zámok Schloss Hof

Skvelý darček k vysvedčeniu:
29.06.2016

Konečne je tu koniec školy - ale čo s voľnými dňami? Odpoveď na túto otázku ponúka najväčší vidiecky zámocký komplex Rakúska. Na zámku Schloss Hof majú deti od pondelka do piatka počas celého júla vstup zdarma. Rodičia, strýkovia, tety, starí rodičia, neváhajte už ani chvíľu a spríjemnite deťom prázdniny výletom na zámok Schloss Hof. viac »

Hory Dolného Rakúska: Letné osvieženie, horúce slnko a jedinečné zážitky

Letné osvieženie, horúce slnko,
27.06.2016

Ak neviete, kam na letnú dovolenku, hory sú skvelou alternatívou k dovolenke pri mori. Osvieži vás horský vietor a slniť sa môžete na lesných čistinkách a terasách. Žiadne preplnené kúpaliská, zápchy ani hučiace klimatizácie. Iba krásne hory, krištáľové plesá a útulné chaty. Jednodňový výlet, víkendový pobyt či celá letná dovolenka, v dolnorakúskych horách nájdete zábavu na celé leto. viac »

Rozkvitnuté lúky aj hlboký sneh: Kaprun láka turistov aj teraz

Kaprun - miesto, kde
06.05.2016

Počasie nás v posledných dňoch pekne potrápilo. Hoci je máj, mnohí z nás v chladnom počasí opäť zatúžili po snehu a lyžovaní. V rakúskom Kaprune je stále príjemnou realitou - dole si užijete rozkvitnuté lúky a hore si zajazdíte azda lepšie ako v zime. viac »


Sobota, 31. október. 2020. Meniny má Aurélia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa