Rakúsko

10 skvelých tipov na krátke letné výlety do Dolného Rakúska pre celú rodinu

25.07.2020 |

Letné prázdniny a dovolenkové obdobie sú v plnom prúde. Vďaka nasledujúcim desiatim tipom hravo zvládnete plánovanie programu víkendovej rodinnej dovolenky a výlety premeníte na nezabudnuteľné dobrodružstvo. Dolné Rakúsko totiž ponúka množstvo výletných miest, ktoré zabezpečia pohodu, zábavu i osvieženie pre každého člena rodiny - deti i dospelých. Praktická dostupnosť vám navyše zjednoduší cestovanie.

Viac článkov

Objavte raj pre cyklistov: Dolné Rakúsko ponúka najväčší výber cyklotrás v Strednej Európe

Dolné Rakúsko ponúka najväčší
16.04.2017

Žiadna iná krajina v strednej Európe neponúka cyklistom väčší výber ako Dolné Rakúsko. Sieť cyklistických chodníkov s celkovou dĺžkou viac ako 4 200 kilometrov, osem top cyklotrás s premyslenou infraštruktúrou, cykloregióny s tematickým zameraním, hviezdicové cyklistické chodníky, novozriadené Bike Parky a Traily a rodinné cyklochodníky, to všetko vytvára ideálne podmienky pre aktívny relax kúsok za hranicami. viac »

Veľká noc na zámku Schloss Hof: Privítajte jar kráľovsky

Zámok Schloss Hof
31.03.2017

Obdobie veľkonočných sviatkov má v dejinách ľudstva už tisícročia neopomenuteľný význam. Kresťanské oslavy Kristovho zmŕtvychvstania či pohanské slávnosti príchodu jari a s nimi spojené tradície sú pre nás každoročnou samozrejmosťou. Aj zámok Schloss Hof už tradične otvára dva týždne pred Veľkou Nocou obľúbené veľkonočné trhy. Tento rok sa z nich návštevníci môžu po prvýkrát tešiť nielen dva víkendy pred Veľkou Nocou, ale aj počas Veľkonočného víkendu. viac »

Vyskúšali sme lyžovačku v Tirolsku na vlastnej koži: Kvalita, za ktorú sa oplatí zaplatiť

Vyskúšali sme lyžovačku v
07.02.2017

Prečo by sme si mali nechať ujsť kombináciu talianskej extravagancie a rakúskych služieb? Žiadna tlačenica, široké zjazdovky, dokonale zasnežené a upravené. Svojou náročnosťou vyhovujú aj rodinám s deťmi. viac »

Zámok Schloss Hof je v zime ako kulisa rozprávky o Popoluške

Zámok Schloss Hof je
25.01.2017

Mladé dievča, ktoré trápi krutá macocha a žije v neúctivých podmienkach často celá zašpinená od popola, sa jedného dňa navzdory všetkým tajne vyberie na kráľovský ples a získa si srdce princa. Popoluška musí ples náhle opustiť, ale vďaka črievičke, ktorú po ceste stratila, sa ju princovi podarí nájsť a rozprávkový koniec už všetci iste poznajú. viac »

Na skok od nás: 4 tipy na skvelú lyžovačku 3 hodiny od Bratislavy

Na skok od nás:
20.01.2017

Upravené svahy, zasnežená krajina s nádherným výhľadom, horský vzduch a útulné chaty – to všetko sú ingrediencie na nezabudnuteľnú zimnú dovolenku. Zažiť ju môžete aj na skok od nás. Sadnete do auta a o tri hodiny ste tam - v centre vzrušujúcej zimnej zábavy. viac »

Lyžovačka u susedov: Predstavujeme najlepšie strediská v Rakúsku

Lyžovačka u susedov: Predstavujeme
06.01.2017

Čas lyžovačiek je tu a vy už istotne plánujete, ktoré svahy pokoríte tento rok. Okrem našich lyžiarskych stredísk majú čoraz väčšiu popularitu tiež lyžovačky v okolitých krajinách. Spomedzi všetkých susedov jednoznačne vedie Rakúsko, kde nájdete menšie rezorty pre neskúsených športovcov alebo rodiny, ale tiež väčšie a rokmi preslávené svahy, na ktoré chodia trénovať i profesionálni športovci. viac »

Tri horúce tipy na aktívnu zimnú dovolenku v Rakúsku

Tri horúce tipy na
12.12.2016

Rakúske lyžiarske regióny spájajú vysokohorské alpské zážitky s inšpirujúcim pokojom a moderné lyžovanie s malebnou zimnou krajinou. Pripravili sme pre Vás pár zaujímavých ponúk. viac »

Slnkom zaliate svahy a kopa snehu: Korutánsko je jedinečným darom prírody

V Korutánsku sú zjazdovky
24.11.2016

Na južnej strane rakúskych Álp sú zjazdovky mimoriadne slnečné. O dôvod viac, prečo je Korutánsko ako destinácia zimných športov stále obľúbenejšie, predovšetkým u rodín s deťmi. Slnkom zaliate svahy v kombinácii s dávkou južanskej pohostinnosti a gurmánskej korutánskej alpsko-jadranskej kuchyne, sú na zimnú dovolenku priam stvorené. viac »

Veľké porovnanie liniek do Viedne: Užite si vianočné trhy bez auta

Cestujeme do Viedne bez
14.11.2016

Bratislava a Viedeň sú dve najbližšie ležiace hlavné mestá naprieč celou Európou. Rakúska metropola je tak pre Slovákov ideálnym miestom na víkendový výlet s rodinou či kamarátmi. Zďaleka pritom neponúka len najznámejšie turistické atrakcie. Návštevníkov láka na pestré možnosti z pohľadu nákupov, svetovej gastronómie či rozličných umeleckých a spoločenských podujatí. Veľkej popularite sa tešia aj vianočné trhy, ktoré pred viedenskou radnicou otvorili 12. novembra. viac »

Sen každého lyžiara: Nová lanovka v Rakúsku posúva hranice luxusu

Sen každého lyžiara: Nová
07.11.2016

Návštevníci údolia Stubaital neďaleko Innsbrucku sú už na služby najvyššej kvality zvyknutí. Nachádza sa tu najlepšia reštaurácia v Alpách, 40 kilometrov dráh na sánkovanie aj lanovka s vyhrievanými sedadlami. Tento rok sa môžu lyžiari v najväčšom ľadovcovom lyžiarskom stredisku v Rakúsku tešiť aj na ďalšie veľkolepé novinky - spustenie najmodernejšej trojlanovej lanovky a premiéru nevídaného kultúrneho podujatia. viac »


Streda, 5. august. 2020. Meniny má Hortenzia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa