Rakúsko

Tajomstvá dominanty Viedne odhalené: 20 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Hofburgu

12.02.2020 |

V centre Viedne sa nachádza jedna z najväčších pých habsburgskej monarchie. Táto známa panovnícka rodina využívala Hofburg ako svoje hlavné sídlo. V minulosti tam žila aj obľúbená cisárovná Sissi, ktorej v súčasnosti venovali jedno z múzeí.

Viac článkov

Vyskúšali sme lyžovačku v Tirolsku na vlastnej koži: Kvalita, za ktorú sa oplatí zaplatiť

Vyskúšali sme lyžovačku v
07.02.2017

Prečo by sme si mali nechať ujsť kombináciu talianskej extravagancie a rakúskych služieb? Žiadna tlačenica, široké zjazdovky, dokonale zasnežené a upravené. Svojou náročnosťou vyhovujú aj rodinám s deťmi. viac »

Zámok Schloss Hof je v zime ako kulisa rozprávky o Popoluške

Zámok Schloss Hof je
25.01.2017

Mladé dievča, ktoré trápi krutá macocha a žije v neúctivých podmienkach často celá zašpinená od popola, sa jedného dňa navzdory všetkým tajne vyberie na kráľovský ples a získa si srdce princa. Popoluška musí ples náhle opustiť, ale vďaka črievičke, ktorú po ceste stratila, sa ju princovi podarí nájsť a rozprávkový koniec už všetci iste poznajú. viac »

Na skok od nás: 4 tipy na skvelú lyžovačku 3 hodiny od Bratislavy

Na skok od nás:
20.01.2017

Upravené svahy, zasnežená krajina s nádherným výhľadom, horský vzduch a útulné chaty – to všetko sú ingrediencie na nezabudnuteľnú zimnú dovolenku. Zažiť ju môžete aj na skok od nás. Sadnete do auta a o tri hodiny ste tam - v centre vzrušujúcej zimnej zábavy. viac »

Lyžovačka u susedov: Predstavujeme najlepšie strediská v Rakúsku

Lyžovačka u susedov: Predstavujeme
06.01.2017

Čas lyžovačiek je tu a vy už istotne plánujete, ktoré svahy pokoríte tento rok. Okrem našich lyžiarskych stredísk majú čoraz väčšiu popularitu tiež lyžovačky v okolitých krajinách. Spomedzi všetkých susedov jednoznačne vedie Rakúsko, kde nájdete menšie rezorty pre neskúsených športovcov alebo rodiny, ale tiež väčšie a rokmi preslávené svahy, na ktoré chodia trénovať i profesionálni športovci. viac »

Tri horúce tipy na aktívnu zimnú dovolenku v Rakúsku

Tri horúce tipy na
12.12.2016

Rakúske lyžiarske regióny spájajú vysokohorské alpské zážitky s inšpirujúcim pokojom a moderné lyžovanie s malebnou zimnou krajinou. Pripravili sme pre Vás pár zaujímavých ponúk. viac »

Slnkom zaliate svahy a kopa snehu: Korutánsko je jedinečným darom prírody

V Korutánsku sú zjazdovky
24.11.2016

Na južnej strane rakúskych Álp sú zjazdovky mimoriadne slnečné. O dôvod viac, prečo je Korutánsko ako destinácia zimných športov stále obľúbenejšie, predovšetkým u rodín s deťmi. Slnkom zaliate svahy v kombinácii s dávkou južanskej pohostinnosti a gurmánskej korutánskej alpsko-jadranskej kuchyne, sú na zimnú dovolenku priam stvorené. viac »

Veľké porovnanie liniek do Viedne: Užite si vianočné trhy bez auta

Cestujeme do Viedne bez
14.11.2016

Bratislava a Viedeň sú dve najbližšie ležiace hlavné mestá naprieč celou Európou. Rakúska metropola je tak pre Slovákov ideálnym miestom na víkendový výlet s rodinou či kamarátmi. Zďaleka pritom neponúka len najznámejšie turistické atrakcie. Návštevníkov láka na pestré možnosti z pohľadu nákupov, svetovej gastronómie či rozličných umeleckých a spoločenských podujatí. Veľkej popularite sa tešia aj vianočné trhy, ktoré pred viedenskou radnicou otvorili 12. novembra. viac »

Sen každého lyžiara: Nová lanovka v Rakúsku posúva hranice luxusu

Sen každého lyžiara: Nová
07.11.2016

Návštevníci údolia Stubaital neďaleko Innsbrucku sú už na služby najvyššej kvality zvyknutí. Nachádza sa tu najlepšia reštaurácia v Alpách, 40 kilometrov dráh na sánkovanie aj lanovka s vyhrievanými sedadlami. Tento rok sa môžu lyžiari v najväčšom ľadovcovom lyžiarskom stredisku v Rakúsku tešiť aj na ďalšie veľkolepé novinky - spustenie najmodernejšej trojlanovej lanovky a premiéru nevídaného kultúrneho podujatia. viac »

Manuál pre Rakúsko: Vydajte sa na jesennú dovolenku autom

Manuál pre Rakúsko: Jesenná
28.09.2016

Jeseň je ako stvorená na poznávacie zájazdy a výlety do zaujímavých miest v blízkom okolí. Rakúsko je ideálnou kombináciou prírodnej krásy, historických pamiatok, malebných dediniek aj väčších miest. Ešte stále tam víťazí domáca tradícia, vďaka ktorej sa dostanete do srdečnej krajiny plnej zaujímavostí. Vyberte sa na jednu z vašich najlepších dovoleniek. viac »

Nádherná jeseň v Rakúsku: 5 dôvodov na návštevu práve teraz

Toto je 5 dôvodov,
12.09.2016

V Dolnom Rakúsku sa víno oslavuje tak často a s takým nadšením, že po ňom dokonca pomenovali aj jedno ročné obdobie - Vinárska jeseň v Dolnom Rakúsku. Od konca augusta do konca novembra pozýva viac ako 100 obcí na pestré slávnosti, počas ktorých je stredobodom pozornosti víno, krajina a pôžitok. viac »


Utorok, 2. jún. 2020. Meniny má Xénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa