Rakúsko

Viedeň je pre Slovákov obzvlášť srdcovou záležitosťou: Spoznajte jej fascinujúcu minulosť

15.11.2020 |

Bývalá metropola habsburskej ríše a súčasná metropola Rakúska je aktuálne poznamenaná nedávnymi teroristickými útokmi, ktoré súvisia s témami trápiacimi súčasnú Európu ako celok. Pozrime sa však radšej spoločne do minulosti tohto klenotu medzi stredoeurópskymi mestami, ktorý je fascinujúcou zmesou vojenskej a kultúrnej histórie.

Viac článkov

Rozkvitnuté lúky aj hlboký sneh: Kaprun láka turistov aj teraz

Kaprun - miesto, kde
06.05.2016

Počasie nás v posledných dňoch pekne potrápilo. Hoci je máj, mnohí z nás v chladnom počasí opäť zatúžili po snehu a lyžovaní. V rakúskom Kaprune je stále príjemnou realitou - dole si užijete rozkvitnuté lúky a hore si zajazdíte azda lepšie ako v zime. viac »

Špeciálna ponuka pre seniorov: Teraz je ideálna chvíľa navštíviť Schlosshof

Zámok Schlosshof sa teší
02.05.2016

Rakúsky zámok Schlosshof neďaleko od hraníc je najmä obyvateľom Bratislavy dobre známy. Teraz prichádza so zaujímavou novinkou pre seniorov. viac »

Skvelý TIP na RODINNÝ VÝLET: Zelené srdce medzi metropolami ukrýva aj Seychely

Prírodná tôň, ktorú obývajú
22.04.2016

Keď vás už raz omrzia všetky miesta kam radi s rodinou chodíte, bude na čase, aby ste sa poobzerali po niečom novom a neopozeranom. Deti vyžadujú, aby ste im stále niečo vymýšľali, a aj preto je dobré brať ich na miesta, ktoré im vždy ponúknu niečo nové a zaujímavé. Podobne to bude aj v Národnom parku Dunajské luhy, ktorý sa nachádza takmer za Bratislavou a pritom je v inej krajine. Zájdite sa tam už túto nedeľu (24.4.2016) a začnite objavovať. viac »

Jarná dovolenka v Alpách. Príďte na lyžovačku do najväčšieho strediska nášho suseda

Lyžovačka Saalbach Hinterglemm
01.04.2016

Prekrásne počasie, vychádzky, slniečko a pritom sneh pod nohami. Aj tak môže vyzerať dovolenka v týchto dňoch. My sme sa vybrali do rakúskeho Saalbachu Hinterglemmu, kde sme si pri slnečných lúčoch doslova vylyžovali nohy. Poďte sa s nami pozrieť, ako má vyzerať správna jarná lyžovačka, ktorú stále stíhate. viac »

V Štajersku vychovali prvého Terminátora

Štajersko
01.02.2016

Možno viac ako mohutné hory preslávil Štajersko tunajší rodák, dnes hollywoodska hviezda Arnold Schwarzenegger. Horský vzduch, šport a celkovo zdravé podmienky dali tejto krajine príležitosť vypestovať si veľa kultových osobností. viac »

TOP miesta Rakúska. Krásu týchto miest by ste mali spoznať na vlastné oči

Graz, Rakúsko
27.01.2016

Naše návštevy Rakúska sa často končia vo Viedni a centrom nášho záujmu sú väčšinou nákupy, prípadne pracovné povinnosti. Bolo by však škoda pozerať sa na túto krajinu iba v tak úzkom merítku. Nájdete v nej okrem úžasnej prírody aj skvelé historické skvosty. Stačí ich už len objaviť a predstaviť turistickej verejnosti. viac »

Lyžovačka, kúpele, i kultúra – To všetko vám ponúka rakúsky Innsbruck

Innsbruck, Rakúsko
20.01.2016

I nároky lyžiarov začínajú rokmi pomaly stúpať. Už dávno netúžia len po výlete spojenom s lyžovaním. Väčšinou k tomu hľadajú aj kvalitné doplnkové služby, aby si tak mohli užiť predĺžený víkend alebo urobiť rovno zimnú dovolenku. Radi si večer oddýchnu vo wellness centre, zájdu do kvalitných reštaurácií, zabavia sa a keď sa rozhodnú trošku si oddýchnuť, vyhľadávajú aj nejaké zaujímavé pamiatky a atrakcie v okolí. A presne na toto je ako stvorené aj rakúske mesto Innsbruck, ktoré sa nachádza z Bratislavy približne 5 a pol hodiny jazdy. viac »

6 najlepších rakúskych lyžiarskych stredísk: Vyberie si každý milovník zimy

Ellmau, Rakúsko
19.12.2015

Hneď po Slovensku patria rakúske zjazdovky k tým najobľúbenejším pre našich lyžiarov. Máme ich totiž v blízkosti nášho domova a keď sme ochotní cestovať aj trochu ďalej, môžeme si dopriať skutočne kvalitný zážitok v podobe lyžovačky na ľadovci. Každé stredisko prináša niečo iné, čím zaujme svojich turistov. Niekedy sú to práve trate najlepších kvalít, krásne prostredie, doplnkové služby alebo tiež ponuka pre tých najmenších lyžiarov. viac »

Rakúsko nám dalo krásny vianočný darček: Navštívte mesto, kde vznikla Tichá noc

Oberndorf, Rakúsko
15.12.2015

Tichá noc je jedna z najznámejších vianočných piesní. Prevedieme vás teraz mestečkom, kde vznikla a historickými udalosťami, kedy táto „najkrajšia koleda“ vznikla. viac »

Hochosterwitz – Stredoveký rakúsky krásavec, ku ktorému sa vyveziete výťahom

Hochosterwitz, Rakúsko
10.12.2015

Naši rakúski susedia sa môžu pochváliť mnohými krásnymi pamiatkami a atrakciami. Medzi ich turistické lahôdky taktiež patrí niekoľko tunajších hradov. Z nich nepochybne vyniká i Hochosterwitz, ktorý sa nachádza v Sankt Georgen am Längsee. Vystavaný bol na vysokej vápencovej skale, aby tak svojim obyvateľom zabezpečil dostatok bezpečia a aby im ponúkol jeden bonus navyše – nádherný výhľad na okolie, ktorý za dobrého počasia ponúka pohľad na desiatky kilometrov pred vami. viac »


Sobota, 6. marec. 2021. Meniny má Radoslav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa