Rakúsko

Rakúsko a UNESCO: 8 čarovných miest na Zozname svetového kultúrneho dedičstva

09.08.2020 |

Medzi úplne naj UNESCO objetky patria zámok Schönbrunn a Staré mesto Viedne, Salzburgu a Grazu, očarujúce krajinné scenérie pozdĺž toku Dunaja – údolie Wachau a okolo Neziderského jazera, nádherné panorámy regiónu soľných baní Hallstatt-Dachstein/Salzkammergut a v Európe vôbec prvá moderná horská železnica pôvabne sa vlniaca podhorím Semmeringu.

Viac článkov

Jarná dovolenka v Alpách. Príďte na lyžovačku do najväčšieho strediska nášho suseda

Lyžovačka Saalbach Hinterglemm
01.04.2016

Prekrásne počasie, vychádzky, slniečko a pritom sneh pod nohami. Aj tak môže vyzerať dovolenka v týchto dňoch. My sme sa vybrali do rakúskeho Saalbachu Hinterglemmu, kde sme si pri slnečných lúčoch doslova vylyžovali nohy. Poďte sa s nami pozrieť, ako má vyzerať správna jarná lyžovačka, ktorú stále stíhate. viac »

V Štajersku vychovali prvého Terminátora

Štajersko
01.02.2016

Možno viac ako mohutné hory preslávil Štajersko tunajší rodák, dnes hollywoodska hviezda Arnold Schwarzenegger. Horský vzduch, šport a celkovo zdravé podmienky dali tejto krajine príležitosť vypestovať si veľa kultových osobností. viac »

TOP miesta Rakúska. Krásu týchto miest by ste mali spoznať na vlastné oči

Graz, Rakúsko
27.01.2016

Naše návštevy Rakúska sa často končia vo Viedni a centrom nášho záujmu sú väčšinou nákupy, prípadne pracovné povinnosti. Bolo by však škoda pozerať sa na túto krajinu iba v tak úzkom merítku. Nájdete v nej okrem úžasnej prírody aj skvelé historické skvosty. Stačí ich už len objaviť a predstaviť turistickej verejnosti. viac »

Lyžovačka, kúpele, i kultúra – To všetko vám ponúka rakúsky Innsbruck

Innsbruck, Rakúsko
20.01.2016

I nároky lyžiarov začínajú rokmi pomaly stúpať. Už dávno netúžia len po výlete spojenom s lyžovaním. Väčšinou k tomu hľadajú aj kvalitné doplnkové služby, aby si tak mohli užiť predĺžený víkend alebo urobiť rovno zimnú dovolenku. Radi si večer oddýchnu vo wellness centre, zájdu do kvalitných reštaurácií, zabavia sa a keď sa rozhodnú trošku si oddýchnuť, vyhľadávajú aj nejaké zaujímavé pamiatky a atrakcie v okolí. A presne na toto je ako stvorené aj rakúske mesto Innsbruck, ktoré sa nachádza z Bratislavy približne 5 a pol hodiny jazdy. viac »

6 najlepších rakúskych lyžiarskych stredísk: Vyberie si každý milovník zimy

Ellmau, Rakúsko
19.12.2015

Hneď po Slovensku patria rakúske zjazdovky k tým najobľúbenejším pre našich lyžiarov. Máme ich totiž v blízkosti nášho domova a keď sme ochotní cestovať aj trochu ďalej, môžeme si dopriať skutočne kvalitný zážitok v podobe lyžovačky na ľadovci. Každé stredisko prináša niečo iné, čím zaujme svojich turistov. Niekedy sú to práve trate najlepších kvalít, krásne prostredie, doplnkové služby alebo tiež ponuka pre tých najmenších lyžiarov. viac »

Rakúsko nám dalo krásny vianočný darček: Navštívte mesto, kde vznikla Tichá noc

Oberndorf, Rakúsko
15.12.2015

Tichá noc je jedna z najznámejších vianočných piesní. Prevedieme vás teraz mestečkom, kde vznikla a historickými udalosťami, kedy táto „najkrajšia koleda“ vznikla. viac »

Hochosterwitz – Stredoveký rakúsky krásavec, ku ktorému sa vyveziete výťahom

Hochosterwitz, Rakúsko
10.12.2015

Naši rakúski susedia sa môžu pochváliť mnohými krásnymi pamiatkami a atrakciami. Medzi ich turistické lahôdky taktiež patrí niekoľko tunajších hradov. Z nich nepochybne vyniká i Hochosterwitz, ktorý sa nachádza v Sankt Georgen am Längsee. Vystavaný bol na vysokej vápencovej skale, aby tak svojim obyvateľom zabezpečil dostatok bezpečia a aby im ponúkol jeden bonus navyše – nádherný výhľad na okolie, ktorý za dobrého počasia ponúka pohľad na desiatky kilometrov pred vami. viac »

Tip na predvianočný výlet: Grafenegg a Zwettl s jeho výstavou perníkových chalúpok

Zámok Grafenegg, Rakúsko
23.11.2015

Vianočnej atmosféry nie je nikdy dosť. Ak ste sa už dostatočne nasýtili našich trhov a mestskej výzdoby, možno sa vám zachce spoznať bližšie aj neznáme mestá od našich susedov. Jednými z nich sú i mestečká Grafenegg a Zwettl, v ktorom sa navyše pravidelne konajú aj veľké perníkové slávnosti. V tunajšom múzeu totiž vždy organizujú výstavu perníkových chalúpok a domčekov, ktorá sa teší veľkej obľube aj medzi domácimi obyvateľmi. Vždy totiž pripraví nejaké iné zaujímavé prekvapenie a môžete sa tešiť na iné sladké výtvory. viac »

Do Viedne za kultúrou. Neobíďte toto múzeum, ktoré vám odkryje tajomstvá hudby

Dom hudby, Viedeň, Rakúsko
19.11.2015

Dobrých interaktívnych múzeí nie je nikdy dosť. Dokážu vás pritiahnuť k danej téme a taktiež vám pripravia zaujímavé popoludnie. Takýto skvost vhodný i pre príjemné rodinné výlety nájdete v neďalekej Viedni. Keď ste už videli všetky známe atrakcie, vyhraďte si čas i pre toto múzeum. Štyri poschodia, na ktorých si prídu na svoje všetci milovníci akejkoľvek hudby, sú tým najlepším výletom, aký si môžete urobiť už počas budúceho víkendu. viac »

Zažite deň v cisárskom zámočku. Navštívte Schloss Hof a jeho unikátne záhrady

Vidiecky zámok Schloss Hof
19.11.2015

Hľadať miesto na jesenný výlet nemusí byť vôbec jednoduché. Nestále počasie nás v momente vie vyhnať z prírody a mokré oblečenie skazí všetku zábavu. Chcelo by to miesto, kde sa zabavíte ako vonku tak aj dnu, kde sa nebudete nudiť či už máte 50 alebo 10. Takéto miesto sme pre vás našli. Poďte sa s nami poprechádzať zámkom a záhradami cisárov. viac »


Piatok, 14. august. 2020. Meniny má Mojmír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa