Podujatia a festivaly v Európe

Perníkové mestečko: Kráľom Vianoc je francúzsky Colmar

23.12.2019 |

Alsaské mesto Colmar patrí k najvyhľadávanejším miestam vo Francúzsku. Jeho historické centrum vyzerá, akoby sa v ňom zastavil čas. Ak hľadáte to najvhodnejšie obdobie na jeho návštevu, vyberte si advent. V predsviatočnom čase je ako vystrihnuté z vianočnej rozprávky, ktorú musia milovať deti aj dospelí.

Viac článkov

Na vlastnej koži: Navštívili sme adventný Dublin a vianočné trhy v Írsku

Henry street, Dublin
13.12.2019

Tradícia vianočných trhov sa postupne dostáva do celej Európy a navnadila už aj krajiny, pre ktoré nie sú až natoľko typické. Dublin patrí medzi menej tradičné adventné destinácie, ktoré vás ale prekvapia nádhernou výzdobou, chutným jedlom a širokou ponukou aktivít. viac »

Advent u susedov: Veľký prehľad vianočných trhov v okolitých krajinách

Vianoce v Prahe
10.12.2019

Prekrásny vianočný čas je už za dverami, ale vynechajte tento rok tradičnú prechádzku Bratislavou a zájdite sa pozrieť na vianočný stromček aj do iných európskych miest. Vymeňte tradičné lokše a medovinu za voňavé klobásky a varené víno. Verte, že len čo okúsite prvú šálku, vianočná nálada vás už neopustí. Pozorne sme pre vás vybrali šesticu miest, ktorých kúzlo sa v čase adventu ešte znásobí. viac »

Tisíce korčuliarov na jedinom mieste: Najväčšie klzisko Európy je v Moskve

Najväčšie klzisko Európy je
06.12.2019

Moskva je dokonalou destináciou pre tých, ktorí majú radi zimu so všetkým, čo k nej patrí. Vrátane nízkych teplôt, snehu a korčuľovania. V metropole Ruska je k dispozícii viacero klzísk. Najkrajším okolím sa môže pochváliť to na Červenom námestí, ak si ale chcete čo najlepšie zašportovať, mali by ste zamieriť do Výstaviska úspechov národného hospodárstva. Práve tam sa nachádza vôbec najväčšie klzisko v Európe. viac »

Sviatky v ich najkrajšej podobe: Toto je 10 najlepších vianočných trhov Európy

Vianočný Kolín nad Rýnom
04.12.2019

Tradíciu vianočných trhov pestujú najmä v európskych krajinách, ale postupne sa dostáva aj mimo tohto kontinentu. Voňavé jedlo, sladký punč alebo varené víno nás postupne navnadia na blížiace sa sviatky, remeselnícke výrobky zo stánkov zase skrášlia naše stromčeky alebo nám vyriešia dilemu s hľadaním darčekov. Anglický Mirror zoradil rebríček najlepších vianočných trhov, ktoré môžete navštíviť počas tohto roka a nasať kúsok ich kúzelnej atmosféry. viac »

Belgické mesto chce vyradiť svoj karneval zo zoznamu UNESCO, zosmiešňuje židov

Karneval v Aalste
03.12.2019

Hlavné mesto satiry alebo rasistická zvrátenosť? Belgické mesto Aalst chce dať v dôsledku protestov židovských komunít a Európskej únie vyradiť svoj každoročný karneval zo zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO, kam bolo toto podujatie v roku 2010 zapísané. Informovala o tom v noci na pondelok agentúra AFP. viac »

Vianočné trhy na zámku Schloss Hof: Krása, ktorá vyráža dych

Vianoce v Schloss Hofe
15.11.2019

Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov, časom mimoriadnych zážitkov, kedy zdieľame chvíle šťastia s našimi blízkymi. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v malebnom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro. viac »

OBRAZOM Obrovské poklady po jedinou strechou: V Louvri otvorili výstavu Leonarda da Vinci

Výstava Leonarda da Vinci
27.10.2019

V parížskom múzeu Louvre otvorili retrospektívnu výstavu jedného z najväčších umelcov všetkých čias – Leonarda da Vinci, ktorý zomrel pred 500 rokmi. Návštevníci majú jedinečnú možnosť vidieť mnohé najvýznamnejšie diela na jedinom mieste. viac »

Takmer 800 rokov a rovnaký počet stánkov: Navštívili sme najstarší a najväčší jarmok v Poľsku

Najstarší jarmok v Poľsku
14.08.2019

Historický Gdaňsk stojí určite za návštevu. Malebné mesto na brehu Baltického mora je atraktívnym cieľom na niekoľkodňový výlet a práve v tomto období sa tu konajú najväčšie a najstaršie trhy v Poľsku a možno i v Európe. viac »

5 tipov, kam na hudobné festivaly po Európe priamym autobusom

5 tipov, kam na
26.06.2019

Leto je tu a s ním aj obdobie obľúbených hudobných festivalov. Pripravili sme pre vás výber najlepších hudobných festivalov, ktoré v tomto roku v Európe môžete navštíviť. Festivaly sa za posledné roky stali veľmi obľúbeným miestom trávenia dovolenky. Ak patríte medzi milovníkov hudby, bude to ideálna dovolenka aj pre vás. Tak na čo čakáte? Zbaľte si svojich päť slivák a vyrazte za poriadnou muzikou! viac »

Užite si čas s deťmi: 10 tipov, kam sa vybrať v Trnave a okolí

Užite si čas s
22.05.2019

Čas strávený s deťmi je ten najdôležitejší. Víkendy a voľné dni sú pre rodinu veľmi vzácne a vymýšľať pre najmenších nový program, je veľakrát náročné a zaberie to čas. Pomaly sa blížia letné mesiace a ak si stále lámete hlavu nad tým, kam vziať svoje deti, tak navštívte Trnavu a jej región. Vybrali sme pre vás rôznorodé podujatia, aby si každý našiel to svoje a zažil nezabudnuteľné chvíle. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 22. január. 2020. Meniny má Zora.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa