Poľsko

Lyžovačka v Poľsku: Toto sú tie najlepšie zimné strediská a ich ceny

25.12.2019 |

Poľsko sa dostáva do našej pozornosti z ďalšieho cestovateľského dôvodu. Tentoraz slovenských turistov zaujali lyžiarske svahy, ktoré ponúkajú minimálne porovnateľné podmienky ako v našich strediskách. V kombinácii s výbornými službami a bohatým výberom voľnočasových aktivít sa naši severní susedia stávajú zaujímavou voľbou na zimnú dovolenku.

Viac článkov

Veľkolepá príroda a perfektné služby: Vitajte v Zakopanom!

Zakopane, Poľsko
22.12.2015

Zakopané sa hrdí prívlastkom zimné hlavné mesto Poľska. Mestečko s 28-tisíc obyvateľmi nachádzajúce sa len kúsok od slovenských hraníc, ponúka niekoľko tromfov. Ohromná príroda a vynikajúce možnosti na prežitie zimnej dovolenky – to všetko v mieste na úpätí Tatier. viac »

Poďte lyžovať za hranice: V Poľsku vás čakajú skvelé služby aj ceny

Jaworzyna Krynicka, Poľsko
15.12.2015

Možno trochu nezvyčajné, ale vybrať sa za lyžovaním do Poľska nie je zlý nápad. Nachádzajú sa tam strediská rôznych veľkostí a náročností, takže si vyberie každý z nás. Navyše aj ceny sú tu vo väčšine prípadov nižšie. Pridajte si na záver poľskú pohostinnosť a služby a získate lákavú ponuku na to, aby ste túto zimu vyskúšali niečo nové. viac »

TOP 8 atrakcií Poľska: Výlet k susedom vám neminie rozpočet a pritom vás okúzli

Poľsko
02.09.2015

Nikdy nie je neskoro na to, aby ste si mohli urobiť výlet do susedného Poľska. Nech totiž panuje akékoľvek počasie, vždy si tam nájdete nejakú zaujímavosť, ktorú chcete preskúmať. Či to bude oddych pri mori, zimná lyžovačka, krásna príroda, zaujímavé pamiatky alebo si tam pôjdete iba zamaškrtiť na ich pochúťkach. Aby ste sa lepšie vyznali v ich pestrej ponuke, ponúkame vám osem miest, ktoré istotne stoja za vašu návštevu. viac »

Počuli ste o tom? I v Poľsku môžete dovolenkovať pri mori

Kołobrzeg, Poľsko
10.08.2015

Keď sa povie dovolenka v Poľsku, určite vám ako jedna z možností nenapadne cesta k ich Baltickému moru. V našich predstavách je tam totiž chladno, veterno a nemôžete sa spoľahnúť ani na dobré počasie. Keď je však príjemné letné obdobie, nemusíte sa tohto vôbec obávať. Dokonca i počas skorej jesene, keď už je všade menej turistov, sa môžete tešiť na skvelú dovolenku a hlavne na inom, ešte neopozeranom mieste. viac »

Zakopane: Tieto atrakcie vás zaručene pritiahnu

Zakopane, Poľsko
09.04.2015

Ak nemáte na víkend žiadne plány a bývate v blízkosti hraníc, môžete si naplánovať výlet k niektorým z našich susedov. Poľsko sa mnohým našincom spája len s výhodnými nákupmi a návštevou trhov. Pritom táto krajina dokáže ponúknuť mnoho tipov na skvelé výlety. Či je to kultúra, nádherná príroda alebo netradičné atrakcie, všade kde sa pohnete, máte množstvo zaujímavostí, ktoré vás chytia za srdce. Jedným z takýchto lákavých miest je aj Zakopané. viac »

Miestne trhy nie sú jediným lákadlom Nowého Targu. Zastavil sa tu aj pápež

Nowy Targ, Poľsko
13.12.2014

Určite ste už zažili neopakovateľnú atmosféru poľských trhov. Tie sa pravidelne konajú v mestečkách Jablonka a Nowy Targ. Ich zaujímavosťou je aj tá skutočnosť, že väčšina kupujúcich sú Slováci. viac »

Wadowice: Malé veľké mesto, ktoré preslávil Ján Pavol II.

Wadowice, Poľsko
10.06.2014

POĽSKO - Pri počutí názvu tohto mesta, sa pravdepodobne každému vybaví jeho najznámejší rodák, Karol Wojtyla, inými slovami pápež Ján Pavol II. Wadowice svojou veľkosťou radíme k menším poľským mestám, veľké sú však osobnosťami, ktoré sa tu narodili. viac »

Wieliczka je raj zážitkov: Soľná baňa, múzeum i kúpele

Soľná baňa Wieliczka, Poľsko
26.03.2014

POĽSKO - Poľskí susedia nám ponúkajú hneď niekoľko možností na skvelé výlety. Ich výhodou je, že väčšina z nich leží blízko našich spoločných hraníc a tak sa tam pohodlne môžete vybrať na jednodňový, prípadne víkendový pobyt, počas ktorého stihnete prejsť hneď viacero pamiatok. A jednou z tých najkrajších je aj soľná baňa Wieliczka. Nachádza sa na juhu Poľska neďaleko Krakova. Ešte do roku 1992 plnila svoju pôvodnú úlohu a ťažila sa v nej soľ. Dnes už slúži len pre návštevníkov, ktorí tam nachádzajú hneď niekoľko zaujímavostí. viac »

Za osviežením na Mazúrske jazerá

Mazúrske jazerá, Poľsko
05.08.2013

POĽSKO - Slováci sa počas letných horúčav radi chodievajú schladiť k moru, či už do Chorvátska, Turecka, Grécka... Samozrejme, nájdu sa aj takí, ktorých to ťahá skôr do tôní lesa a hôr. No prečo si nevybrať zaujímavú alternatívu dovolenky - napríklad nádhernú oblasť plnú jazier, od ktorých vanie príjemný a osviežujúci vetrík? A pokiaľ vy o žiadnej takejto oblasti neviete, jeden tip by sme pre vás mali a to Mazúrske jazerá v susednom Poľsku. viac »

Kráľovský Krakov: ochutnajte históriu

Krakov, Poľsko
28.04.2013

POĽSKO - Kráľovské mesto Krakov leží na rieke Visle. Predstavuje centrum južného Poľska a zároveň je hlavným mestom Malopoľského vojvodstva. viac »


Streda, 29. január. 2020. Meniny má Gašpar.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa