Poľsko

Oddychujte v Poľsku: Toto sú tie najlepšie kúpeľné mestá u severných susedov

28.10.2019 |

Na výlety do kúpeľov s termálnymi prameňmi sa najčastejšie vyberáme do Maďarska, niektorí Slováci milujú aj typické kúpeľné mestá v Česku. Popri týchto bohatých možnostiach trochu prehliadame našich severných susedov. Aj Poliaci však majú vo svojej ponuke niekoľko zaujímavých alternatív na oddych v horúcich prameňoch v kombinácii s relaxačnými procedúrami.

Viac článkov

Zwardoń, rajský pokoj v Poľsku

Zwardoń, Poľsko
15.10.2012

POĽSKO - Do dedinky ležiacej v Źywieckych Beskydách sa môžete dostať vlakom zo Žiliny cez Čadcu. Zwardoń slúži ako spojnica na železničnej trase Slovensko - Poľsko, môžete sa tak dostať ďalej do Poľska, premávajú odtiaľto vlaky do Katowíc. viac »

Cesta na polostrov Hel v Poľsku

polostrov Hel, Poľsko
14.09.2012

POĽSKO - Moje prvé stretnutie s morom sa neuskutočnilo na slovenské pomery tradične, čiže niekde v Chorvátsku či Grécku, ale práve na opačnej strane - na severnom pobreží Poľska, kde sa nachádza nádherný polostrov s takmer pekelným názvom Hel. No napriek tomuto názvu tam žiadne peklo nenájdete. Ide totiž o jednu z najkrajších turistických lokalít našich severných susedov. viac »

Krakov - kráľovský klenot Poľska

Hrad Wawel, Krakov, Poľsko
29.06.2012

POĽSKO - Mesto Krakov, poklad našich severných susedov, je od našich hraníc len na skok, tak prečo to nevyužiť na príjemný víkendový výlet? Je bývalým hlavným mestom a jedným z najstarších miest v Poľsku. Krakov bol v minulosti a platí to dodnes, jedno z najväčších centier poľskej akadémie, kultúry a umeleckého života, o čom nás presviedčajú kultúrne pamiatky, atrakcie a zaujímavosti tohto mesta. Od roku 1978 je mesto zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. viac »

Chudów - pôvabná poľská obec

Chudów
02.02.2012

POĽSKO - Chudów je na prvý pohľad nenápadná obec ležiaca v Sliezskom vojvodstve, v okrese Gmina Gierałtowice. Leží neďaleko Katowíc a 23 kilometrov od mesta Gliwice, ktoré je preslávené nedeľnými trhmi automobilových dielov, súčiastok, karosérií a náradia od výmyslu sveta. viac »

Gdansk - história na pobreží Baltského mora

Panoráma Starého mesta, Gdansk
31.01.2012

POĽSKO - Mesto s najvýznamnejším poľským prístavom ťaží nielen zo svojej polohy pri mori a strete niekoľkých riek, ale aj z bohatej histórie - spája sa totiž so začiatkom druhej svetovej vojny, ako i s pádom komunizmu. viac »

Najlacnejší pre turistov v Európe je Krakov!

Krakov
05.04.2011

POĽSKO - Krakov je najlepším cieľom v Európe pre turistov, ktorí hľadajú nízke ceny aj zaujímavé pamätihodnosti. viac »

V Poľsku otvorili múzeum erotiky

V Poľsku otvorili múzeum
19.02.2011

POĽSKO - Vo Varšave otvorili prvé erotické múzeum v prevažne katolíckom Poľsku, ktoré má podľa iniciátorov podnietiť chýbajúcu spoločenskú diskusiu o otázkach sexuality. viac »

Krakov - mesto kontrastov

Krakov - mesto kontrastov
20.09.2010

POĽSKO - Majestátny Wawel, milované Sukiennice, na každom kroku číhajúci draci, pulzujúci večerný život, svedectvo holokaustu, problémová doprava, mesto univerzít a kultúry... Aj taký je Krakov! viac »

Etnodizajn po poľsky

Etnodizajn po poľsky
20.09.2010

POĽSKO - Suvenírom privezeným z Poľska nemusí byť len vodka, polliter s poľskou orlicou alebo všestranne „užitočné“ predmety s podobizňou skladateľa Fryderyka Chopina... viac »

V Osvienčime

V Osvienčime
14.06.2010

POĽSKO - Ideme na výlet ! Čaká nás päť super dní v Poľsku, cestou sa zastavíme v Oświęcime, strávime päť dní v Krakowe a cestou si pozrieme koncert v Katowiciach, na ktorý máme lístky kúpené už minimálne pol roka. Čo viac si môžeme priať? viac »


Nedeľa, 15. december. 2019. Meniny má Ivica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa