Poľsko

Bielostok - malebné poľské mesto s vlastnou verziou Versailles

30.03.2020 |

Mesto Bielostok sa nachádza v blízkosti hraníc s Bieloruskom. Zo Slovenska sa tam najjednoduchšie dostanete tak, že priletíte do Varšavy a odtiaľ sú to už len dve hodiny cesty do tejto krásnej destinácie. Výbornou možnosťou je tiež prejsť autom cez jednotlivé zaujímavé poľské mestá, v ktorých si urobíte zastávku. Z Popradu do Bielostoku je to osem hodín jazdy a po ceste máte napríklad Krakov, ale aj Varšavu.

Viac článkov

Za osviežením na Mazúrske jazerá

Mazúrske jazerá, Poľsko
05.08.2013

POĽSKO - Slováci sa počas letných horúčav radi chodievajú schladiť k moru, či už do Chorvátska, Turecka, Grécka... Samozrejme, nájdu sa aj takí, ktorých to ťahá skôr do tôní lesa a hôr. No prečo si nevybrať zaujímavú alternatívu dovolenky - napríklad nádhernú oblasť plnú jazier, od ktorých vanie príjemný a osviežujúci vetrík? A pokiaľ vy o žiadnej takejto oblasti neviete, jeden tip by sme pre vás mali a to Mazúrske jazerá v susednom Poľsku. viac »

Kráľovský Krakov: ochutnajte históriu

Krakov, Poľsko
28.04.2013

POĽSKO - Kráľovské mesto Krakov leží na rieke Visle. Predstavuje centrum južného Poľska a zároveň je hlavným mestom Malopoľského vojvodstva. viac »

Unikátny skanzen v poľskom meste Nowy Sacz má viac než 21 hektárov

Nowy Sacz, Poľsko
09.04.2013

POĽSKO - V poľskom meste Nowy Sacz sa nachádza unikátny skanzen, ktorý sa rozkladá na ploche viac ako 21 hektárov. Jeho súčasťou je starý skanzen, nemecká kolónia a tzv. Miasteczko Galicyjskie, ktoré otvorili pred tromi rokmi. Počas sezóny, ktorá trvá od mája do októbra, tieto expozície ľudovej architektúry navštívi viac ako 50 tisíc turistov. viac »

Zwardoń, rajský pokoj v Poľsku

Zwardoń, Poľsko
15.10.2012

POĽSKO - Do dedinky ležiacej v Źywieckych Beskydách sa môžete dostať vlakom zo Žiliny cez Čadcu. Zwardoń slúži ako spojnica na železničnej trase Slovensko - Poľsko, môžete sa tak dostať ďalej do Poľska, premávajú odtiaľto vlaky do Katowíc. viac »

Cesta na polostrov Hel v Poľsku

polostrov Hel, Poľsko
14.09.2012

POĽSKO - Moje prvé stretnutie s morom sa neuskutočnilo na slovenské pomery tradične, čiže niekde v Chorvátsku či Grécku, ale práve na opačnej strane - na severnom pobreží Poľska, kde sa nachádza nádherný polostrov s takmer pekelným názvom Hel. No napriek tomuto názvu tam žiadne peklo nenájdete. Ide totiž o jednu z najkrajších turistických lokalít našich severných susedov. viac »

Krakov - kráľovský klenot Poľska

Hrad Wawel, Krakov, Poľsko
29.06.2012

POĽSKO - Mesto Krakov, poklad našich severných susedov, je od našich hraníc len na skok, tak prečo to nevyužiť na príjemný víkendový výlet? Je bývalým hlavným mestom a jedným z najstarších miest v Poľsku. Krakov bol v minulosti a platí to dodnes, jedno z najväčších centier poľskej akadémie, kultúry a umeleckého života, o čom nás presviedčajú kultúrne pamiatky, atrakcie a zaujímavosti tohto mesta. Od roku 1978 je mesto zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. viac »

Chudów - pôvabná poľská obec

Chudów
02.02.2012

POĽSKO - Chudów je na prvý pohľad nenápadná obec ležiaca v Sliezskom vojvodstve, v okrese Gmina Gierałtowice. Leží neďaleko Katowíc a 23 kilometrov od mesta Gliwice, ktoré je preslávené nedeľnými trhmi automobilových dielov, súčiastok, karosérií a náradia od výmyslu sveta. viac »

Gdansk - história na pobreží Baltského mora

Panoráma Starého mesta, Gdansk
31.01.2012

POĽSKO - Mesto s najvýznamnejším poľským prístavom ťaží nielen zo svojej polohy pri mori a strete niekoľkých riek, ale aj z bohatej histórie - spája sa totiž so začiatkom druhej svetovej vojny, ako i s pádom komunizmu. viac »

Najlacnejší pre turistov v Európe je Krakov!

Krakov
05.04.2011

POĽSKO - Krakov je najlepším cieľom v Európe pre turistov, ktorí hľadajú nízke ceny aj zaujímavé pamätihodnosti. viac »

V Poľsku otvorili múzeum erotiky

V Poľsku otvorili múzeum
19.02.2011

POĽSKO - Vo Varšave otvorili prvé erotické múzeum v prevažne katolíckom Poľsku, ktoré má podľa iniciátorov podnietiť chýbajúcu spoločenskú diskusiu o otázkach sexuality. viac »


Streda, 12. august. 2020. Meniny má Darina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa