Ázia – exotická dovolenka

Samarkand – jedno z najstarších miest sveta nepoložil na kolená ani Džingischán

07.11.2020 |

Uzbecké mesto Samarkand vzniklo v 4. storočí pred Kristom a patrí medzi najstaršie v centrálnej časti Ázie, ale aj na svete. Z historického hľadiska je najvzácnejšou lokalitou v krajine. Nájdete tam mnohé cenné pamiatky, ktoré prinášajú dokonalý obraz o kultúre, ktorá dominovala v týchto končinách.

Viac článkov

7 najkrajších ostrovov v Thajsku

Pláž Maya,Thajsko
06.07.2018

Slováci čoraz častejšie uprednostňujú dovolenku v Thajsku, ktorú si vďaka finančnej dostupnosti môže dovoliť viac ľudí. Za rovnakú sumu, ktorú by dali za pobyt pri mori v Európe, zažijú pravú exotiku a spoznajú úplne inú kultúru. Týchto sedem ostrovov tam patrí v Thajsku k najobľúbenejším. viac »

Na návšteve Bornea: Smutný ostrov zmení váš postoj k planéte

Borneo
18.06.2018

Keď sa povie „Borneo“, väčšina ľudí si predstaví džungľu a množstvo orangutanov a kahau nosatých. Slovenskí cestovatelia Baška a David alias Hippie Panda Couple na ostrov prichádzali s podobnými predstavami. Veľmi rýchlo však zistili, že realita je úplne iná. viac »

Deň v uliciach Káthmandu (FOTOREPORTÁŽ)

Káthmandu, Nepál
10.06.2018

Podľa nepálskeho kalendára sa v Káthmandu píše rok 2075, no moje oči vravia, že cestujem v čase a sme tu o storočie skôr. Možno v roku 1975 európskeho kalendára, až na to, že hipisáci sú už dávno preč a ostala po nich už len zvodná marihuana a farebné oblečenie v pouličných butikoch. Preberám sa až pohľadom na hodinky, ktoré ukazujú dnešný dátum. viac »

Matej s manželkou precestovali Vietnam, to najlepšie zvečnili v nádhernom videu

Matej s manželkou precestovali
09.06.2018

Vietnam je krajina, ktorú väčšina Slovákov ešte neprebádala. Matej s manželkou v nej nedávno strávili dva týždne a tie najzaujímavejšie zážitky zhrnuli v pôsobivom videu. viac »

Na návšteve Bajkalu: 7 zaujímavostí pri najväčšom jazere sveta

Bajkalské jazero, Ruská federácia
28.05.2018

Bajkalské jazero je najväčším a najhlbším na svete. Vďaka skvelým prírodným podmienkam a dobrej kvalite vody sa tam výborne darí rybolovu. V jeho okolí sa nachádza niekoľko zaujímavých atrakcií, ktoré nabádajú k plánom na ďalšiu zaujímavú dovolenku v týchto končinách. viac »

Andamanské ostrovy: Reportáž z dosiaľ neobjaveného raja

Andamanské ostrovy
23.05.2018

Biely piesok a tyrkysové more na pobreží, zelený dažďový prales vo vnútrozemí, to je typické pre nedotknutý raj Andamanských ostrovov. Roland Vízner s manželkou a dvoma malými deťmi na nich prežili 5 týždňov a precestovali ich od severu na juh a od západu na východ. Ako vyzerá realita indického raja? Ktoré sú najkrajšie miesta, ako sa na ne dostať a kde sa ubytovať? Na ktorých plážach budete sami a na ktorých si vás budú fotiť záplavy indických turistov? Čítajte ďalej... viac »

Tádž Mahal - najkrajší podvod na turistov (FOTOREPORTÁŽ)

Tádž Mahal, India
20.05.2018

Tádž Mahal je opisovaný ako najextravagantnejší monument, aký bol kedy postavený z lásky. Podľa indického básnika Rabindranatha Tagoreho je to vraj slza na tvári večnosti a anglický básnik Sir Edwin Arnold o ňom povedal: „Nie je iba kusom architektúry, akým sú iné budovy. Tádž Mahal je vášňou kráľovej lásky, napísanou v živých kameňoch“. Je to však skutočne tak? viac »

Kontroverzná Čína: 7 najslávnejších atrakcií, ktoré musíte vidieť

Kontroverzná Čína: 7 najslávnejších
18.05.2018

Ázia patrí v ostatných rokoch medzi najväčšie hity cestovateľov. Väčšina z nich však stále preferuje len niektoré krajiny a iné zostávajú stáť mierne v úzadí. Takou je aj Čína, ktorá pritom ponúka zaujímavú históriu, vzácne pamiatky aj nádhernú panenskú prírodu. Týchto sedem atrakcií napokon pozná celý svet a vy by ste ich pri svojej návšteve rozhodne nemali vynechať. viac »

Mladí Slováci navštívili Pukhet: Toto vás čaká a neminie na slávnom thajskom ostrove

Thajsko
16.04.2018

Sympatická dvojica Katka a Peter sa nedávno vrátili z cesty po Thajsku. Keďže pred cestovaním do tejto krajiny veľa ucelených informácií nenašli, rozhodli sa podeliť so svojimi zážitkami s čitateľmi. Ich tipy a triky rozhodne musíte poznať. viac »

Thajsko z dôvodu ochrany prírody dočasne uzatvorí svetoznámu pláž Maya

Pláž Maya,Thajsko
05.04.2018

Thajské úrady nariadili dočasné uzavretie pláže Maya na ostrove Ko Phi Phi Le. Pláž bude uzavretá od júna štyri mesiace, pričom cieľom tohto opatrenia je zastaviť jej poškodzovanie turistami, informovala vo štvrtok stanica BBC. viac »


Streda, 2. december. 2020. Meniny má Bibiana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa