Hrady, zámky a kaštiele Slovenska

Múry hradu Čičva ukrývajú tajomstvo: S našou nápovedou ho však odhalíte

02.03.2021 |

Múry zrúcaniny hradu Čičva nad obcou Sedliská v okrese Vranov nad Topľou ukrývajú tajomstvo. Voľným okom rozoznateľné len po navedení človekom, ktorý o nich vie, sa v múroch nachádzajú dva maskaróny, plastické motívy v podobe ľudskej tváre. Ich prvotný účel nie je známy ani hradnému kastelánovi Ľubomírovi Hutkovi z občianskeho združenia Pro futuro hradu Čičva.

Viac článkov

Devín

Hrad Devín
01.09.2020

Devín viac »

Oravský hrad

Oravský hrad
01.09.2020

Oravský hrad viac »

Čachtický hrad

Čachtický hrad
01.09.2020

Čachtický hrad viac »

Kaštieľ Svätý Anton

Kaštieľ v Svätom Antone
01.09.2020

Kaštieľ Svätý Anton viac »

Bojnický zámok

Bojnický zámok
01.09.2020

Bojnický zámok viac »

Spišský hrad

Spišský hrad
01.09.2020

Spišský hrad viac »

Sklabiňa, Znievsky hrad a Blatnica - tri poklady Turca

Znievsky hrad
25.08.2020

Turiec je nádherný a malebný kraj, v ktorom sa nachádza množstvo kultúrnych pamiatok. Medzi nimi sú aj tri hrady, ktoré ponúkajú skutočne impozantné výhľady na okolitú prírodu. Hoci z nich zostali už len ruiny, rozhodne stoja za navštívenie. Vydajte sa s nami po ich stopách. viac »

Smolenický zámok - romantická ozdoba Malých Karpát

Smolenice
15.08.2020

Smolenice sú najvýznamnejším turistickým centrom v severnej časti Malých Karpát a víkendovým miestom oddychu Trnavčanov i obyvateľov okolia Trnavy. K najvýznamnejším majiteľom obce patrili Pálffyovci, ku ktorým sa viaže podstatná časť histórie Smolenického zámku. viac »

Hrad Uhrovec: Vzácnu zrúcaninu stráži ovca

Hrad Uhrovec
02.08.2020

Najdlhšie ho vlastnili Zayovci, pánom hradu Uhrovec bol však i Matúš Čák Trenčiansky. Začiatok histórie dnes už hradnej zrúcaniny v Strážovských vrchoch nad Uhrovským Podhradím (okres Bánovce nad Bebravou) sa viaže k 60. rokom 13. storočia, o jej obnovu sa niekoľko rokov systematicky stará občianske združenie Hrad Uhrovec. viac »

Hrad bez šľachticov: Na Nitrianskom hrade vám otvoria skutočnú klenotnicu

Nitriansky hrad
21.07.2020

Na hradoch väčšinou bývali šľachtici. Na tom najväčšom stredovekom na Slovensku však už od 9. storočia sídlia biskupi. Navštívte miesto, kde sú uložené naše najvýznamnejšie písomné pamiatky a kde sa vám otvorí klenotnica Diecézneho múzea. viac »


Nedeľa, 7. marec. 2021. Meniny má Tomáš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa