Rady a tipy pre cestovateľov

Dostali sme varovanie od prírody. Ako cestovať ekologickejšie?

17.05.2020 |

Odborníci sa predbiehajú v odhadoch, ako sa zmení svet po aktuálnej koronakríze. Viacerých noviniek sa istotne dočká aj cestovanie. Situácia bola niekedy už neúnosná, preto sme od prírody dostali jasné varovanie a druhú šancu, aby sme napravili svoje správanie. Ak sa nechceme dostať na pokraj ďalšej katastrofy, mali by sme napraviť aj naše cestovateľské návyky.

Viac článkov

Kuba na vlastnú päsť: 10 tipov, ktoré musíte poznať pred cestou na Ostrov slobody

Kuba
15.10.2018

Opäť tu máme sezónu lacných leteniek do exotických krajín. Veľkú pozornosť púta najmä Kuba, ktorá sa nám spája s krásnymi plážami a nezvyčajnou kultúrou. Mnohí dovolenkári sa už práve kvôli tomu nespoliehajú len na cestovné kancelárie a celý pobyt si vybavujú sami. Čo by ste však mali vedieť ešte predtým, ako sa pustíte do plánovania? viac »

Najkrajší deň trochu inak: Spečaťte svoju lásku v zahraničí

Deň D inak: Toto
01.10.2018

V ostatných rokoch je veľmi moderné uzavrieť manželstvo alebo obnoviť sľub napríklad pri zlatej alebo striebornej svadbe v zahraničí. Ak sa ani vám veľmi nepozdáva predstava ordinárneho obradu na radnici alebo v kostole a nákladná „veselka“ v najbližšej reštaurácii, táto možnosť by mohla byť ideálna aj pre vás. Stačí iba vynaložiť trošku viac snahy a finančných prostriedkov a svadba v zahraničí bude dokonalou oslavou vašej lásky. viac »

Cestujeme do Viedne z Bratislavy: Veľké porovnanie spôsobov dopravy

Cestujeme do Viedne bez
19.09.2018

Viedeň a Bratislava. Dve hlavné mestá, ktoré sú k sebe tak blízko ako žiadne iné na svete. Aj preto je ponuka dopravy z Bratislavy do Viedne taká široká. Zakaždým sa oplatí zvažovať všetky možnosti, preto sme pripravili prehľadné porovnanie. Zahŕňa popis každého zo spôsobov dopravy do Viedne spolu s hlavnými výhodami či nevýhodami. viac »

Pozor na nákup suvenírov: Tieto si z dovolenky radšej nenoste

Pozor na nákup suvenírov:
26.08.2018

Prednedávnom obletela svet správa o istom Talianovi, ktorý musel zaplatiť pokutu vyše 1000 eur, keď ho policajti chytili s plastovou fľašou plnou piesku z pláže na Sardínii. To však nie je jediný suvenír, ktorý vás môže vyjsť draho. Niektoré populárne spomienkové predmety môžu byť vyrobené z chránených druhov živočíchov alebo rastlín a ich kúpa a dovoz bez potrebných povolení môže mať za následok nielen jeho zhabanie, ale aj finančnú sankciu a môžu priniesť nepríjemnosti po dovolenke. viac »

Tipy a triky: Túto vec si so sebou určite vezmite na cesty!

Túto vec si so
24.08.2018

BRATISLAVA – Leto je obdobím, v ktorom väčšina populácie cestuje. Či už ste fanúšik lesných chodníkov, mestských hradieb alebo piesočných pláží, za svojou vášňou cestujete často celé hodiny. Práve na dlhé cesty je Mliečne Dobrô ako stvorené! viac »

Pikantné varovanie turistického strediska: V horúčavách sa stráňte sexu

Zátoka Taganga pri meste
19.08.2018

Obyvatelia a návštevníci kolumbijského prímorského mesta Santa Marta, ktoré je nesmierne obľúbenou turistickou destináciou, by sa mali v súčasných veľkých horúčavách zo zdravotných dôvodov počas celého dňa strániť sexu. viac »

Plavba loďou: Zoznam poplatkov, ktoré by vás mohli nemilo prekvapiť

Plavba loďou: Zoznam poplatkov,
19.08.2018

Láka vás plavba na obrovskej výletnej lodi, alebo už ju dokonca plánujete? V tom prípade určite počítajte s tým, že cena, ktorú ste zaplatili za pobyt, nie je konečná. Na lodi je totiž množstvo miest, kde na vás budú číhať poplatky. Očakávať ich teda môžete nielen vonku na miestach, na ktorých zakotvíte, ale aj v reštauráciách a baroch na lodi a tiež pri najrôznejších aktivitách, ktoré chcete na palube vyskúšať. Tu je zoznam poplatkov, ktoré by vás mohli nemilo prekvapiť. viac »

10 tipov, ako efektívne zbaliť kufor na dovolenku

Zbaliť sa na dovolenku
17.08.2018

Zvádzate pred každou dovolenkou veľký boj s vašim kufrom? Alebo je pre vás ešte ťažšie pobaliť sa na cestu späť domov? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu správne sa pobaliť a efektívne využiť každý voľný priestor. viac »

Dovolenka na poslednú chvíľu: Výhody a nevýhody last minute zájazdov

Last minute má svoje
07.08.2018

Leto je už v plnom prúde a dovolenkári si užívajú zaslúžené chvíle voľna najmä pri mori. Niektorí si zájazd vyberajú už v zime, keď je ešte k dispozícii obrovské množstvo možností presne podľa ich predstáv. Iní sa spoliehajú na ponuky last minute, ktoré občas ponúkajú „veľa muziky za málo peňazí“. Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody. viac »

Autom po Sardínii - množstvo nezabudnuteľných zážitkov pre celú rodinu

Sardínia
06.08.2018

Sardínia je vyhľadávaným stredomorským ostrovom s výbornou klímou, ktorý leží medzi talianskou Sicíliou a francúzskou Korzikou. Je to úžasná dovolenková destinácia, ktorá ponúka množstvo fascinujúcich pamiatok a aktivít vhodných pre rodiny s deťmi. Či už ste sa rozhodli navštíviť Sardíniu, aby ste si pozreli fénické alebo rímske zrúcaniny, alebo len aby ste nabrali energiu a vychutnávali si vynikajúce sardínske vína, určite budete mať na tomto čarovnom ostrove skvelú dovolenku. viac »


Utorok, 26. máj. 2020. Meniny má Dušan.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa