Afrika – exotická dovolenka

Panenská krása severnej Afriky: Toto je 7 najzaujímavejších prírodných atrakcií v Maroku

16.02.2021 |

Do Maroka cestujú dovolenkári najmä kvôli pútavej histórii. Ich starobylé mestečká sú pohladením pre dušu každého človeka, za návštevu však stoja aj prírodné zaujímavosti. Toto sú tie najzaujímavejšie.

Viac článkov

Tisícročné kvety uprostred púšte: V Sossusvlei sa zastavil čas

Tisícročné kvety uprostred púšte:
26.06.2016

Pohyby kurzov juhoafrického randu a namíbijského dolára spôsobili, že ceny na juhu Afriky sú teraz pre Európanov nízke ako nikdy predtým. I preto počet turistov mieriacich do týchto končín rastie geometrickým radom. Týka sa to i cestovania do namíbijskej púšte Sossusvlei, južného okraja púšte Namib. Tam sa stáva i to, že piesok časom skamenie. V Sossusvlei sa skrátka zastavil čas. viac »

TOP 8 pamiatok, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Maroka

Brána Bab Bou Jeloud
09.06.2016

Po Egypte a Tunisku prichádza ďalšia africká krajina, ktorá sa hlási o pozornosť turistov. Slováci doteraz v tejto lokalite uprednostňovali skôr iné destinácie, kvôli nestabilnej situácii v nich však tento rok siahame aj po iných alternatívach. Maroko so svojimi rezortmi patrí medzi luxusné a kvalitné destinácie, ktoré vyhovejú aj požiadavkám náročných klientov. A čo pri jeho návšteve rozhodne nevynechať? viac »

Svetoznámy archeológ upokojuje Slovákov: Dovolenka v Egypte je bezpečná!

Zahi Hawas
18.05.2016

Na Slovensko zavítal po prvý raz svetoznámy archeológ Zahi Hawass. Bývalý egyptský minister pamiatok a tiež riaditeľ archeologických prác v Gíze, oáze Baharíja a slávnom Údolí kráľov roztlieskal v utorok Moyzesovu sieň na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. viac »

Najväčšie živočíchy sveta: Kde hľadať rekordérov zvieracej ríše

Najväčšie živočíchy sveta
16.05.2016

Plaviť sa okolo stotonových veľrýb, sledovať, ako ich obrovské telá rozrážajú vlny, to je predstavenie, aké sa môže naskytnúť každému, kto sa s profesionálnymi stopármi vydá na more za týmito pozoruhodnými tvormi. Úplne iný zážitok ponúka východoafrická Tanzánia, po ktorej národných parkoch sa pohybuje milión pakoňov, najvyšší a najťažší suchozemský živočích a množstvo ďalších obdivuhodných tvorov. viac »

Madagaskar – Siedmy kontinent a miesto, kde s vami mŕtvi sedia za stolom 1. časť

Cesta na motorkách po
11.04.2016

„No plan is a good plan- nemať plán, je dobrý plán“- podľa tohto motta sme s Herbertom cestovali na motorkách cez juhovýchodnú Áziu. Bolo to vedomé rozhodnutie, jednoducho vyskúšať, nechať sa viesť náhodou. Vlastné rozhodovanie sa v nevedomosti, bez násilia predpripravenej cesty alebo stanovenia termínov. Stres zo snahy vidieť tak veľa, ako je to len možné a ešte v čo najkratšom čase, sme si už nechceli spôsobovať. Nezostavovali sme zoznam pamiatok, ktorý by sme si mohli odškrtávať. Cestovného sprievodcu sme mali iba ako pomocníka. Každý deň sme sa odznova rozhodovali kam pôjdeme, a vďaka tomu sme sa cítili dobre. Táto spontánnosť viedla k zážitkom a novým skúsenostiam. Boli sme voľní. viac »

VIDEO: Stačí pár sekúnd a uvidíte pravú krásu Afriky

Rezervácia Selous, Tanzánia
11.04.2016

Afrika je snom mnohých cestovateľov, ale taktiež miestom, kam sa nie každý dostane. Aspoň keď hovoríme o tej pravej „čiernej Afrike“. Divoká príroda, divoké národy a neustály boj o život. To všetko k nej patrí a tvorí tú nezameniteľnú atmosféru , ktorú pocítite ako náhle pristanete mimo arabského severu. Ak si chcete spraviť aspoň letmý prehľad, pozrite si nasledujúce videá. Možno vás inšpirujú na vlastné cesty. viac »

Ako vyzerá bar v mori a miesto, ktoré môže za chuť vianočných perníkov

Priezračné modrozelené more, biely
11.02.2016

Obrovské žraloky, ktoré nehryzú, ostrov Mafia, na ktorom nie sú mafiáni – Zanzibar je taký rozprávku pripomínajúci kus raja v Indickom oceáne. Ide o skupinku niekoľkých ostrovov kúsok od pobrežia východoafrickej Tanzánie, ktorej „zan” uprostred názvu krajiny súvisí práve so Zanzibarom. Poďme sa pozrieť na sériu fotiek z tohto ostrova. viac »

Exotický Madagaskar – Objavujte ostrov lemurov a obrátených stromov

Avenue baobabov, Madagaskar
07.02.2016

Ostrov, ktorý dokonale spĺňa predstavu dovolenkového raja mnohých turistov. Slovákom je o to bližší, že je úzko spätý aj so životom jedného z našich rodákov. Veľký cestovateľ, ktorý si v tomto smere drží hneď niekoľko rekordov, sa nakoniec doplavil aj na Madagaskar. Tam sa po vzbure dostal do čela vlády a nakoniec bol z neho kráľ tohto ostrova. Vo svojej milovanej krajine našiel po jednom z bojov i svoje posledné miesto odpočinku. viac »

Africký Eden: Kráter Ngorongoro je fascinujúcou Noemovou archou nielen Afriky, ale celej planéty

Kráter Ngorongoro sa považuje
29.11.2015

Masajovia toto miesto pomenovali „Dar života“, my ho dnes často pripodobňujeme k biblickej záhrade Eden. A vlastne nie je div. Veď sa tu na ploche výrazne menšej než je rozloha Prahy preháňa až 30 tisíc veľkých cicavcov. Vo voľnej prírode tu žijú posledné kusy takmer vyhubeného nosorožca čierneho, silná populácia levov, tisíce byvolov, zebier i antilop. A hyeny, ktoré sa starajú o to, aby toto na prvý pohľad krehké spoločenstvo dokonale fungovalo. Vitajte v kráteri Ngorongoro. viac »

Za snehom do Afriky: Aj na horúcom kontinente zažijete pravú lyžovačku

Lyžiarske stredisko Oukaimeden, Maroko
05.11.2015

Myslíte si, že svoje lyžiarske chúťky uspokojíte iba v Európe či v Amerike? Opak je pravdou, pretože dobre zalyžovať si môžete napríklad aj v Afrike. Možno je to trochu ďalej, ale exotika ktorú zažijete bude isto stáť za tú cestu. viac »


Sobota, 6. marec. 2021. Meniny má Radoslav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa