To najkrajšie zo sveta

Jeseň im nesmierne pristane: 12 najkrajších národných parkov Európy

16.10.2020 |

Uplynulý mesiac bol globálne najteplejším septembrom od začiatku meraní v roku 1979, teraz to však na babie leto vôbec nevyzerá. Škoda, keď je jasná obloha, príroda nám práve na jeseň ukazuje jednu zo svojich najčarovnejších podôb. Dôkazom sú aj fotografie najkrajších národných parkov Európy.

Viac článkov

Oddychujte ako králi: Najkrajšie hotely vznikli v zámkoch a hradoch

Najkrajšie hotely vznikli v
17.05.2017

Pri návštevách hradov a zámkov ste sa už určite zamysleli nad tým, ako sa panstvu kedysi žilo v takýchto honosných priestoroch. Teraz to môžete spoznať na vlastnej koži. V Európe existuje množstvo hotelov, ktoré zariadili práve v bývalých historických sídlach. Toto sú tie najkrajšie z nich. viac »

Kedysi sem nešťastníkov privádzali nasilu, dnes lákajú turistov: 10 najslávnejších väzení sveta

Eastern State Penitentiary
09.05.2017

V minulosti bol pobyt vo väzniciach nočnou morou, dnes sa za ich múry dobrovoľne vydávajú zvedaví turisti. Na vlastnej koži chcú spoznať, v akých podmienkach žili otroci či zločinci neraz až do svojej smrti. Straty slobody sa tu už dnes našťastie báť netreba, tieto väzenia už slúžia len ako múzeá. viac »

Magické dielo prírody: TOP 7 najkrajších kaňonov na svete

Jeden z najkrajších kaňonov
25.04.2017

Kaňony patria k najvyhľadávanejším prírodným atrakciám. Dlhé úzke chodbičky pomedzi strmé svahy, často pestro vymaľované všetkými farbami prírody, sú práve tými miestami, kde si s obľubou prečistíme hlavu od starostí a necháme sa unášať okolitou krásou. Zároveň ponúkajú tie najkrajšie vyhliadky, ktoré neraz predčia aj tie najvyššie končiare. viac »

7 najznámejších veží sveta

Najznámejšie veže svetabránili mestá
14.04.2017

Prvé veže mali podobu samostatných stavieb a mali obranné účely, keď z nich strážcovia sledovali okolie a včas upozorňovali na nebezpečenstvo. Najstaršia veža na svete pochádza z roku 600 pred Kristom a ide o slávnu babylonskú vežu. Neskôr sa veže stali súčasťou mestských múrov či kostolov alebo hradov. Najpôsobivejšie sú však stále tie samostatné, posúďte sami. viac »

Aj lacné ubytovanie dokáže ohúriť: Toto sú najzaujímavejšie hostely sveta

Toto sú najkrajšie hostely
04.04.2017

Každý cestovateľ by mohol rozprávať niekoľko humorných historiek, ktoré zažil v hosteloch. Často ide o lacné zariadenia s nižšou kvalitou služieb, keď sa však dobre vyznáte v širokej ponuke týchto ubytovacích zariadení, môžete si nájsť aj pár exkluzívnych kúskov, ktoré smelo konkurujú drahším hotelom. Tu sú najlepšie z nich. viac »

Milovníci delfínov a veľrýb, pozor: Toto sú najlepšie miesta na ich pozorovanie

Toto sú najlepšie miesta
25.03.2017

I keď sa v ostatných rokoch rozmohla ponuka vodných parkov a podmorských svetov, ktoré vám umožňujú dostať sa do priameho kontaktu s obľúbenými delfínmi, ich skutoční milovníci tieto miesta veľmi kritizujú. Nepáči sa im, že sa týmto nevinným tvorom upiera život vo voľných priestoroch a podľa nich by sa mali tak delfíny, ako aj veľryby pozorovať v prirodzených podmienkach. A tak sa kvôli tomu neváhajú vydať aj na ďaleké cesty, aby ich mohli vidieť presne na tých miestach, kde naozaj patria. viac »

Extra aj po smrti: Toto je 7 najznámejších mauzóleí na svete

Extra aj po smrti:
20.03.2017

Panovníci si po celé dejiny chceli nejakým spôsobom zabezpečiť nesmrteľnosť a hľadali spôsoby, ako zostať v pamätiach svojich poddaných po celé stáročia. Viacerým z nich sa podaril odvážny krok v podobe výstavby vlastného mauzólea. Tie prezentujú ich vkus, bohatstvo a vyvolávajú v nás úctu aj stovky rokov po tom, ako boli skonštruované. viac »

Kalendár cestovateľa: Tie najlepšie destinácie na každý mesiac v roku

Kalendár cestovateľa: Tie najlepšie
19.03.2017

Pri vašich cestovateľských plánoch ste sa už istotne stretli s otázkou, kedy by ste mali danú lokalitu navštíviť. Na internete nájdete viacero tipov, kedy sa to oplatí z hľadiska počasia, organizovania podujatí alebo voľnejšieho priestoru v hlavných pamiatkach. Lonely Planet preto pripravil jednoduchého sprievodcu, vďaka ktorému si na každý mesiac v roku môžete vybrať tú najvhodnejšiu destináciu. viac »

More zážitkov úplne zadarmo: TOP 7 najlepších bezplatných atrakcií na svete

Toto je TOP 7
09.03.2017

Ktorý cestovateľ by neuvítal možnosť ušetriť nejaké peniaze? Mnoho krajín sa dá precestovať bez výdavkov na pamiatky, pretože tie hlavné krásy spočívajú v ich prírode. Na svete je však aj dostatočne veľa pamiatok, ktoré si môžete pozrieť bez toho, aby ste vytiahli peniaze z peňaženky. Niektoré z nich možno nestoja za povšimnutie a práve preto sú ponúkané v takejto výhodnej forme, no našťastie veľa bezplatných zaujímavostí vás príjemne prekvapí a stanú sa hlavným dôvodom, prečo navštíviť dané krajiny. viac »

7 divov virtuálneho sveta: Koľké z nich ste navštívili vy?

7 divov sociálnych siet:
02.03.2017

Popularitu svetových pamiatok neurčujú iba počty návštevníkov, ktorí prekročia ich prah. Dôležitým ukazovateľom tejto doby je aj virtuálny svet a počet zdieľaní, ktoré majú jednotlivé atrakcie na internete. V jednom z prieskumov si zobrali pod drobnohľad hashtagy na Instagrame, z ktorých vytvorili zoznam zaujímavostí, ktoré sa tam objavujú najčastejšie. Nazvali ich 7 divov sociálnych sietí a pridali do poradovníka miest, ktoré musíte aspoň raz navštíviť. viac »


Streda, 28. október. 2020. Meniny má Dobromila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa