To najkrajšie zo sveta

Jeseň im nesmierne pristane: 12 najkrajších národných parkov Európy

16.10.2020 |

Uplynulý mesiac bol globálne najteplejším septembrom od začiatku meraní v roku 1979, teraz to však na babie leto vôbec nevyzerá. Škoda, keď je jasná obloha, príroda nám práve na jeseň ukazuje jednu zo svojich najčarovnejších podôb. Dôkazom sú aj fotografie najkrajších národných parkov Európy.

Viac článkov

Spoznajte ďalšie vzácnosti: Do svetového dedičstva UNESCO zapísali 9 nových pamiatok

Spoznajte ďalšie vzácnosti: Do
07.11.2016

V júli 2016 sa v Istanbule opäť stretol Výbor pre svetové dedičstvo, aby diskutoval o spôsoboch zachovania kultúrnych a historických skvostov a vybral do zoznamu UNESCO nové pamiatky. Tento rok ich bolo deväť – spoznajte ich spolu s nami. viac »

Oázy pokoja, kde zastal čas: 10 najkrajších cintorínov sveta

Oázy pokoja, kde zastal
02.11.2016

Na niektoré cintoríny sveta sa neprichádza len smútiť. Staré náhrobky v tieni majestátnych stromov ponúkajú ideálnu možnosť na únik pred ruchom veľkomesta a to, ako sa národ správa k svojim zosnulým, nám o jeho kultúre napovie viac než čokoľvek iné. Na niektoré cintoríny navyše mieria kroky turistov, ktorí chcú prejaviť úctu známym osobnostiam. Ak budete niekedy v ich blízkosti, tieto miesta posledného odpočinku by ste rozhodne mali navštíviť. viac »

Päť najčarovnejších botanických záhrad: Spoznajte jedovaté krásky a Monetovu záhradu

Päť najčarovnejších botanických záhrad:
26.10.2016

Preplietate sa uličkami medzi zelenými rastlinami i farebnými kvetinami, nakláňate sa k nim, aby ste preskúmali ich dokonalú krásu zblízka, a nos máte plný nádherných vôní. Chcete premeniť snívanie na krásny zážitok? Vydajte sa s nami do niektorej z najčarovnejších botanických záhrad sveta! viac »

Pozrite na tú nádheru: Predstavujeme najkrajšie paláce sveta

Spoznajte najkrajšie paláce sveta
18.10.2016

Postaviť palác predstavovalo pre každého architekta vrchol jeho snaženia. Nielenže musel prezentovať majiteľa a jeho rod svojou krásou a honosnosťou, ale pri jeho navrhovaní bolo treba brať do úvahy aj pohodlie. To si už pravdepodobne v súčasnosti užívame v oveľa väčšej miere, no nájsť modernú stavbu, ktorá by sa krásou vyrovnala palácom? To je zrejme úplne nemožné. viac »

Tipy skúseného cestovateľa: Toto je 6 najkrajších miest na jesennú dovolenku

Tipy skúseného cestovateľa: Toto
11.10.2016

Počas jesene je vraj príroda najkrajšia. V niektorých lokalitách nájdete ešte príjemné teplé počasie a rozkvitnuté lúky, na iných miestach sa zas môžete potešiť pestrou paletou farieb z napadaných listov. O čare rannej inverzie asi nemusíme žiadnemu oduševnenému cestovateľovi ani hovoriť. Otázkou len zostáva, kam sa v toto magické obdobie roka vybrať. Cieľov cesty by bolo neúrekom, ktorý je ten správny pre vás? viac »

Guľa, mušľa, maringotka: Dovolenku môžete stráviť na naozaj neobvyklých miestach

Airbnb neponúka len štandardné
07.10.2016

Systém Airbnb neponúka iba lacné ubytovanie, počas ktorého sa dostanete do bližšieho kontaktu s domácimi obyvateľmi. Niekedy sa tam objavia aj skutočne výnimočné ponuky ako napríklad nocľah v najväčšom londýnskom kníhkupectve alebo bývanie za symbolický poplatok v luxusnom hausbóte. Popri nich nájdete aj viacero stálych ponúk, ktoré sú oveľa zaujímavejšie ako bývanie v klasickom hoteli. viac »

Zázrak na pár dní: Najkrajšia rieka sveta vraj ušla z raja

Rieka Caño Cristales
28.09.2016

Väčšinu roka Caño Cristales ničím nevyniká a návštevníci by boli touto "tekutou dúhou" či "riekou piatich farieb“ poriadne sklamaní. Ak ju však navštívite od augusta do konca novembra, všetko pochopíte. A určite budete súhlasiť, že je vtedy naozaj tou najkrajšou riekou na svete. viac »

Najvyšší, najdlhší, najstarší: 10 TOP mostov sveta a ich rekordy

Najkrajšie mosty Európy skrývajú
26.09.2016

Hoci väčšina z nás vníma mosty predovšetkým ako architektonickú dominantu, ktorá slúži na prepojenie dvoch bodov, za každým z nich stojí aj množstvo konštrukčných riešení. Od nepamäti sú teda dokonalou symbiózou viacerých odvetví ľudského snaženia a potvrdením našej technickej vyspelosti. Tie najvyššie, najdlhšie či najdrahšie mosty sú toho dôkazom. viac »

Majstrovské dielo prírody: Spoznajte 7 najväčších krás Južnej Ameriky

Sedem miest, ktoré by
19.09.2016

Južná Amerika sa ponáša na pestrú paletu šikovného maliara. Nájdete tam aspoň kúsok z každého odtieňa a to všetko spolu vytvára majstrovské umelecké dielo. Nepoškvrnené prírodné územia, tradície, pozostatky vzácnych kultúr a mnoho ďalších pamiatok nám ponúka dokonalý koktejl, z ktorého dnes dáme ochutnať aj vám. viac »

Pamiatky v obklopení vody: Toto je 6 najkrajších ostrovných miest Európy

Pamiatky v obklopení vody:
13.09.2016

Izolované od zvyšku krajiny akoby žili vo vlastnom svete. Malé ostrovčeky, na ktoré sa zmestí len jedno mestečko, si vďaka tomu uchovávajú svoje čaro a nedovolia modernej dobe zničiť pôvodný kolorit. V Európe nájdeme hneď niekoľko ostrovných miest, stačí si len vybrať a preskúmať ich z jedného konca na druhý. viac »


Utorok, 20. október. 2020. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa