To najkrajšie zo sveta

V Dubaji odhalili najväčšiu fontánu na svete: Strieka do výšky mrakodrapov

03.11.2020 |

Dubaj je držiteľom viacerých rekordov, teraz tam môžete vidieť aj najväčšiu fontánu na svete. Rozloha Palm Fountain je totiž vyše 1300 metrov štvorcových a disponuje 7500 tryskami, ktoré strieľajú vodu do výšky 105 metrov.

Viac článkov

Pamiatky v obklopení vody: Toto je 6 najkrajších ostrovných miest Európy

Pamiatky v obklopení vody:
13.09.2016

Izolované od zvyšku krajiny akoby žili vo vlastnom svete. Malé ostrovčeky, na ktoré sa zmestí len jedno mestečko, si vďaka tomu uchovávajú svoje čaro a nedovolia modernej dobe zničiť pôvodný kolorit. V Európe nájdeme hneď niekoľko ostrovných miest, stačí si len vybrať a preskúmať ich z jedného konca na druhý. viac »

FOTO Najkrajšie mosty Európy a ich prekvapivé tajomstvá

Toto je 15 najkrajších
29.08.2016

Napriek tomu, že ich postavili najmä z praktických dôvodov, mosty sú neraz tou najkrajšou ozdobou mesta či krajiny. Sú zhmotneným dôkazom ľudskej šikovnosti a neraz aj nemým svedkom významných historických udalostí. Ľudia si ich tiež oddávna spájali s rôznymi legendami. Najkrajšie mosty Európy skrývajú mnohé prekvapivé tajomstvá. viac »

Originálne ozdoby miest: Týchto 7 ulíc obdivuje celý svet

Toto sú najkrajšie ulice
24.08.2016

Od čoho podľa vás závisí atraktivita miest či dedín? Je to zaujímavá architektúra, správny kompromis medzi stavbami a prírodou alebo atmosféra, ktorá tu vládne? Týchto sedem ulíc má z každého rožka troška. Sú tými najkrajšími na svete a vždy so sebou prinášajú aj nejaké malé prekvapenie navyše. viac »

Leto v európskych metropolách: Toto je 10 najlepších mestských pláží

Leto v európskych metropolách:
17.08.2016

Piesok, slnko, osviežujúce drinky a dokonalá letná pohoda. V európskych mestách si neužijete len historické pamiatky či múzeá. Mnohé z nich sa môžu priamo v centre pochváliť plážou, na ktorej si radi oddýchnete od turistického ruchu. Toto sú najkrajšie mestské pláže Európy. viac »

Sú malé, no očaria: Najkrajšie mestečká na svete

Marsaxlokk, Malta
09.08.2016

Nikdy nebudú môcť konkurovať svojim veľkým susedom, pretože ich nepozná tak veľa ľudí a nemôžu zároveň ponúknuť toľko možností na využite voľného času. Napriek tomu majú svoje jedinečné čaro a ich návšteva rozhodne stojí za to. Niekedy vám totiž stačí len vypnúť od všetkých starostí, zájsť do krásnej prírody, posedieť si s domácimi na káve a užiť si sladké ničnerobenie spojené so spoznávaním pár zaujímavých miest. viac »

Skutočné klenoty prírody: TOP 8 najkrajších národných parkov na svete

TOP 8 najkrajších národných
01.08.2016

Slovensko sa môže pochváliť viacerými chránenými parkmi, ktoré ponúkajú množstvo turistických možností. Aj preto vyhľadáva množstvo našincov dovolenku práve na miestach s prírodnými krásami. Ak patríte k milovníkom túr aj vy, tieto miesta by ste rozhodne mali poznať. viac »

To najlepšie zo starého kontinentu: Toto je 7 divov Európy

KOLOSEUM, RÍM
06.07.2016

Sedem divov sveta – pod týmto pojmom poznali v staroveku diela, ktoré vynikali technickou a umeleckou dokonalosťou. Takými vlastnosťami sa môžu pochváliť aj mnohé európske stavby. Každú z nich sa rozhodne oplatí navštíviť osobne, zatiaľ si však tých najkrajších sedem môžete vychutnať na našich nádherných fotografiách. viac »

Krásy sveta ako na dlani: Užite si s nami tie najlepšie vyhliadky

Výhľad na panorámu Barcelony
21.06.2016

Pekné vyhliadky patria obvykle k najobľúbenejším atrakciám v jednotlivých destináciách. Zrazu nám ukazujú okolitú krajinu z inej perspektívy a prinútia nás opäť zamyslieť sa nad tým, akí sme oproti prírode maličkí. Aby ste mali vždy takéto miesta pod palcom, predstavíme vám tie najkrajšie vyhliadky v najrôznejších kútoch sveta. viac »

Najkrajšie pláže v lone prírody: Tu zaplesá srdce každého dobrodruha

Najkrajšie pláže v lone
14.06.2016

Dovolenku pri mori nerobí úžasnou len krásna piesočná pláž, čistá voda a príjemní ľudia. Ak by ste okolo seba nemali krásnu prírodu, časom by vás tie výhľady a najmä nečinné ležanie na pláži začali nudiť. Preto vždy padne vhod, ak môžete preskúmať aj ďalšie zákutia v okolí. Tieto pláže vám poskytnú oboje - ničím nerušený oddych aj objavovanie panenskej prírody. viac »

Raj pre milovníkov kníh: Slovensko opäť na zozname NAJ zo sveta

El Ateneo Grand Splendid
12.06.2016

Medzi najkrajšie pamiatky svetových miest obvykle radíme katedrály, paláce či mosty. Vedeli ste však, že výnimočnou zaujímavosťou môže byť aj kníhkupectvo? Keď sa nachádza v bývalom kostole alebo divadle, tak nepochybne áno. Jeho návšteva býva skutočne nezabudnuteľným zážitkom – k vizuálnej kráse sa pridá aj vôňa kníh, ticho a jedinečná atmosféra. viac »


Streda, 2. december. 2020. Meniny má Bibiana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa