To najkrajšie zo sveta

V Dubaji odhalili najväčšiu fontánu na svete: Strieka do výšky mrakodrapov

03.11.2020 |

Dubaj je držiteľom viacerých rekordov, teraz tam môžete vidieť aj najväčšiu fontánu na svete. Rozloha Palm Fountain je totiž vyše 1300 metrov štvorcových a disponuje 7500 tryskami, ktoré strieľajú vodu do výšky 105 metrov.

Viac článkov

Raj na Zemi: Toto je 8 najlepších miest na život

Melbourne, Austrália
06.06.2016

Zatúžili ste niekedy definitívne zbaliť kufre a presťahovať sa niekde ďaleko? Ak máte už dlho chuť urobiť tento rozhodujúci krok, ponúkame vám niekoľko tipov, kde zapustiť nové korene. Každý rok vznikajú rebríčky miest, ktoré sú najvhodnejšie pre život, pretože ponúkajú dobré podmienky pre život, neustále sa tam deje niečo zaujímavé, sú bezpečné a navyše pekné. Aktuálne je na druhom mieste aj zástupca susednej krajiny. viac »

Darujte deťom nezabudnuteľné zážitky: Toto sú NAJ zábavné parky Európy

Darujte deťom nezabudnuteľné zážitky:
01.06.2016

Radosť, zábava a vzrušenie – to určite zažíval v detstve každý z nás, keď „prišli kolotoče“ alebo navštívil lunapark v Petržalke. Dnes už zábavné parky ponúkajú omnoho viac ako len húsenkovú dráhu, autodrom či strelnicu. Jedno sa však nezmenilo – radosť v očiach detí a zážitky na celý život, ktoré im dnes môžete dopriať kedykoľvek. Presvedčte sa, že je naozaj z čoho vyberať. viac »

Najkrajšie mestské parky sveta: Vypnite v obklopení prírody

Nájdite si v metropolách
27.05.2016

Fanúšikovia aktívnych dovoleniek s obľubou siahajú po dovolenkách vo väčších mestách. Majú tak postarané o zábavu, môžu si vyberať z množstva pamiatok, užijú si aj rušný nočný život a nechýbajú im ani komfortné doplnkové služby. Napriek tomu istotne každému cestovateľovi padne vhod chvíľka vypnutia, keď sa môžu ponoriť do ticha v obklopení prírody. Presne na to vám poslúžia tie najkrajšie mestské parky, ktoré nájdete v každej väčšej metropole. viac »

Užite si magický svet pod vodnou hladinou: Toto je 7 divov šnorchlovania

Užite si magický svet
25.05.2016

Nadšení potápači vám potvrdia, že kto sa raz ponorí pod vodnú hladinu, bude sa tam chcieť vracať stále znova. Niektorým z nás však hĺbky prekážajú a istejšie sa cítime v plytšej vode. Nevadí, aj my si môžeme krásy sveta pod vodou vychutnať naplno. Stačí si kúpiť pomôcky na šnorchlovanie a navštíviť niektorú zo zaujímavých lokalít. My vám ponúkame tie najlepšie. viac »

Niečo pre romantikov: Spoznajte najlepšie miesta na pozorovanie hviezd

Niečo pre romantikov: Spoznajte
22.05.2016

Niet väčšej romantiky, ako keď sa pozeráte na hviezdnu oblohu v objatí spolu s vašou láskou. No ak aj necestujete so svojim partnerom, môžete si vždy vychutnať pohľad na ďalší z prírodných zázrakov, na ktorý v súčasnosti trochu zabúdame. Rozžiarené ulice miest nám bránia vo výhľade na oblohu, a tak treba za hviezdnym pozorovaním cestovať. viac »

Hrmiace vodopády i zátoka dračích smaragdov: Toto je 8 najúžasnejších vyhliadok sveta

Osem najúžasnejších vyhliadok sveta:
15.05.2016

Stojíme na okraji priepasti, pozeráme na skalné útvary stovky metrov pod nami a snažíme sa dovidieť na koniec gigantického kaňonu, ale márne. Grand Canyon je impozantná hra prírody, ktorá právom získala veľké renomé. Podobne ako 1600 ostrovčekov v zátoke Ha Long alebo neuveriteľný 2,7 kilometra dlhý sled vodopádov na brazílsko-argentínskej hranici. Predstavujeme vám osmičku jedinečných miest, na ktorých urobíte tie najlepšie fotky. viac »

Vysnený únik pred ruchom: Toto je 10 najzaujímavejších dedín v Európe

Toto je 10 najzaujímavejších
12.05.2016

Únik pred každodennou realitou a zaslúžený oddych netreba hľadať len pri mori, v zaujímavých mestách alebo na horách. Svet je plný čarovných malých dediniek, ktoré stojí za to navštíviť. Tu je 10 najzaujímavejších, ktoré nájdete v Európe. viac »

Ktoré múzeá vás uchvátia ešte predtým, ako do nich vkročíte?

Múzeum Erawan, Thajsko
13.04.2016

Pri výletoch chodíme do múzea, aby sme sa niečo nové dozvedeli a pozreli si diela v ňom. Ale čo ak to tak nemusí byť? Čo ak je samotné múzeum umeleckým dielom a stačí sa pred ním zastaviť a vychutnávať si krásu? Ak sa vám doteraz všetky zdali rovnaké, pozrite si tento zoznam výnimočných budov a pochopíte, že skutočný zážitok na vás čaká aj na nepravdepodobných miestach. viac »

7 najlepších detských parkov na svete – Na túto dovolenku vaši najmenší nezabudnú

Disneyland Magic Kingdom, Orlando,
14.10.2015

Ak chcete spraviť deťom dovolenku zaujímavejšou, vezmite ich do niektorého zo zábavných parkov. Bude to pre nich tak veľká odmena, že na ňu budú spomínať ešte veľmi dlho. Ak už teda máte rodinku, môžete si budúcu cestu prispôsobiť aj tomu, kde sa nachádza nejaký zaujímavý a atraktívny park či atrakcia, ktoré oslovia tých najmenších cestovateľov. viac »

Krása farebných polí. Úchvatné odtiene vábia zrak celého sveta

Brooklynská botanická záhrada s
13.03.2015

Divoká príroda patrí k tomu najkrajšiemu čo človek pozná, no občas nastane situácia, keď aj dielo človeka uchváti zrak. V mnohých miestach sveta sa čoraz viac klčujú lesy a pôvodná flóra musí ustúpiť nekonečným a pritom neúrodným poliam a plantážam. Takéto vyprahnuté oblasti sú však nevhodné na pestovanie čo núti ľudí pokračovať v odlesňovaní a tvorení umelých polí. Ale čo ak niečo takéto dokáže priniesť aj niečo pekné? Nekonečné lány zlatého obilia, alebo prekrásnych kvetov vyčarujú úsmev na tvári takmer každého. Pozrite si s nami zopár polí, ktoré lahodia oku aj duši. viac »


Streda, 2. december. 2020. Meniny má Bibiana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa