To najkrajšie zo sveta

V Dubaji odhalili najväčšiu fontánu na svete: Strieka do výšky mrakodrapov

03.11.2020 |

Dubaj je držiteľom viacerých rekordov, teraz tam môžete vidieť aj najväčšiu fontánu na svete. Rozloha Palm Fountain je totiž vyše 1300 metrov štvorcových a disponuje 7500 tryskami, ktoré strieľajú vodu do výšky 105 metrov.

Viac článkov

Luxus, pompéznosť a okázalosť. Životné úspory miniete behom jednej, dvoch nocí

The Westin Excelsior,Rím, Taliansko
14.01.2015

Hoci luxus pre každého znamená niečo iné, takmer vždy sa viaže s peniazmi a niečím navyše. Niekedy ide o maličkosti, ktoré nám ten pocit dodajú, a inokedy potrebujeme naozaj niečo veľké. Priestranné izby, prekrásne vybavenie a jednoducho všetko, čo si pod slovom luxus vybavíme. Pridajte si ešte dokonalé služby a razom sa ocitnete v tých najluxusnejších hoteloch sveta. Nájdete v nich všetko, no to má svoju cenu. Čo by ste boli ochotní dať za dovolenku v týchto hoteloch? viac »

Aj takúto tvár má islam. Pozrite si dokonalú symetriu iránskych mešít

Mešita Jameh, Jazd, Irán
27.11.2014

Dokonalá symetria, oku lahodiace tvary, pestré farby a to všetko pod jednou strechou. Mešity boli vďaka svojej dôležitej náboženskej úlohe vždy vysoko hodnotené a preto aj dôsledne upravované. To čo v nich dnes nachádzame patrí k vrcholu vtedajšej umeleckej tvorby. Presvedčiť sa o tom môžeme aj z fotografií. viac »

Najpodivnejšie hotely sveta vás zatiahnu do čreva aj lesa

IceHotel, Švédsko
30.07.2014

Keď cestujeme, vždy sa len rýchlo ubytujeme a utekáme pozrieť všetko čo sa dá. Avšak pri týchto hoteloch sa isto pozastavíte. A možno pricestujete len preto, aby ste ich videli. Sú trafené, jedinečné a jednoducho iné. Sú to najpodivnejšie hotely sveta: viac »

Obzrite si s nami najkrajšie vodopády sveta a započúvajte sa do ich šumu

Vodopád Kuang Si
26.06.2014

Pre turistov znamená voda v akejkoľvek podobe veľké lákadlo. Či si chcú oddýchnuť pri mori, pestovať nejaký vodný šport, splaviť rieku, alebo sa len tak jednoducho pozrieť na úžasné vodopády a nechať sa unášať ich krásou. Keď aj vy milujete pohľad na tieto prírodné úkazy, prinášame vám zoznam tých najkrajších, ktoré môžete na svete nájsť. viac »

Poďme sa izolovať: Obzrite si najkrajšie ostrovy sveta

Capri
24.06.2014

Niekto to iste potvrdí, že ostrovy sú tie najkrajšie miesta na svete. Izolované prostredie v nás prebúdza pocit jedinečnosti a pokoja, ktorý nadobúdame len ak sme niekde sami. Oddelenie od vonkajšieho a preplneného sveta nás uvoľňuje, a preto ich krásy často vyhľadávame. Či už v klasických dovolenkových destináciách, alebo v šírom svete, radi navštívime opustený ostrov, ktorý sami prebádame. viac »

TOP destinácie pre svadobnú cestu v roku 2014

Maldivy
16.06.2014

Jedna z najkrajších dovoleniek, ktorú môžeme zažiť. Na prvom mieste nebude tentoraz stáť možno ani samotná destinácia, ako skôr osoba, ktorá tam bude s nami. Prvá dovolenka, na ktorú pôjdete ako manželia, je nepochybne veľká vec. No aby boli medové týždne ešte sladšie, skúste si vybrať ako cieľ vašej cesty jednu z top romantických destinácií pre tento rok. Travelchannel.com zostavilo rebríček tých najexkluzívnejších miest ako stvorených pre vašu svadobnú cestu. viac »

Na dotyk s delfínmi i mohutnými ľadovcami: Najkrajšie miesta pre kajakovanie

Nové Škótsko, Kanada
08.06.2014

Napriek tomu, že sa tento šport neteší u nás tak veľkej obľube ako trebárs futbal alebo lyžovanie, stále si nachádza svojich nových fanúšikov, ktorí tak nerobia len niečo pre svoje zdravie, ale aj odštartujú nový životný štýl. Kajakovanie je prirodzene spojené aj s cestovaním. Motivuje na spoznávanie nových krajov, zdolávanie stále zaujímavejších riek a popri tom aj skúmanie prírody, ktorá sa nachádza v ich okolí. Ak máte svoju partiu, s ktorou sa radi vyberiete splaviť ďalšiu lákavú vodu, môžete sa inšpirovať jedným z tých najkrajších miest vhodných pre pestovanie tohto športu. viac »

Čo vám ponúknu najzaujímavejšie múzeá v Európe?

Louvre, Paríž, Francúzsko
06.06.2014

Hlavné mestá jednotlivých štátov ponúkajú vždy niekoľko zaujímavých bonusov, ktoré vo zvyšku krajiny už nenájdete. Akýmsi výstavným klenotom každého z nich je ich národné múzeum. Ukrývajú vzácne poklady a okrem domácej histórie ponúkajú aj pohľad do európskych dejín, ktoré sú mnohým z nás blízke. Špeciálne ak ide o umelecké zbierky, ktoré sú obzvlášť vyhľadávanou atrakciou. viac »

Kde nájsť tie najlepšie pláže? Sledujte označenie Modrou vlajkou

Cayo Levantado patrí medzi
30.05.2014

Ak na dovolenke pri mori hľadáte predovšetkým kvalitné pláže, kde sa vaše deti nezrania o črepy v piesku, kde je čistá voda a kde máte základné zázemie, začnite sledovať označenie Modrou vlajkou. Každoročne sa udeľuje najlepším plážam po celom svete a garantuje, že pláž bude čistá, bezpečná a ekologická. Pozrite sa s nami na päť najkrajších Blue flag pláží! viac »

5 turistických “pascí”, ktoré ale za to stoja

Grand Canyon
29.05.2014

Známe turistické miesta - preplnené, premedializované a samozrejme predražené. A predsa tam stále chodíme. Milióny. Prečo? Pretože sú úžasné. viac »


Nedeľa, 29. november. 2020. Meniny má Vratko.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa