To najkrajšie zo sveta

Jeseň im nesmierne pristane: 12 najkrajších národných parkov Európy

16.10.2020 |

Uplynulý mesiac bol globálne najteplejším septembrom od začiatku meraní v roku 1979, teraz to však na babie leto vôbec nevyzerá. Škoda, keď je jasná obloha, príroda nám práve na jeseň ukazuje jednu zo svojich najčarovnejších podôb. Dôkazom sú aj fotografie najkrajších národných parkov Európy.

Viac článkov

Skutočný raj na Zemi: Spoznajte najkrajšie pláže sveta podľa National Geographic

Spoznajte najkrajšie pláže sveta
17.02.2017

Dobrá dovolenka sa nezaobíde bez oddychu na pláži. Ak vás však po príchode k moru nepríjemne prekvapia neudržiavané časti pobrežia, nanesená špina z mora a odpadky, vie vám to poriadne pokaziť celkový dojem z vašej cesty. Vďaka zoznamu National Geographis sa vám už takáto nepríjemnosť nemôže stať. Ich zamestnanci vybrali tie najkrajšie pláže sveta, kde sa razom ocitnete v pozemskom raji. viac »

Toto sú najvyťaženejšie reštaurácie sveta: Prečo si na večeru počkáte aj rok

Toto sú najvyťaženejšie reštaurácie
09.02.2017

K cestovaniu už tradične patrí aj spoznávanie domácej kultúry prostredníctvom gastronómie. Bolo by veľkou škodou, ak by ste trebárs počas návštevy Španielska neochutnali paellu a tapas, ale namiesto toho sa šli najesť do jedného z reťazcov. Sú dokonca aj takí cestovatelia, ktorí si miesto dovolenky vyberajú práve podľa miestnej gastronómie. Ak však chcú navštíviť tie naozaj najlepšie reštaurácie, mali by sa do príprav a rezervácií púšťať v obrovskom predstihu. viac »

Snowboard bez snehu: Zajazdite si na piesočných dunách

Snowboard bez snehu? Aj
30.01.2017

Ak máte už zimy a snehu „plné zuby“, no svojho obľúbeného snowboardu sa nechcete vzdať, máme pre vás riešenie. Tam, kam sa dnes vyberieme, si vystačíte s krátkymi nohavicami a tričkom, a namiesto mrazu vás budú ohrozovať nemilosrdné lúče horúceho slnka. Predstavíme vám totiž sandboarding – adrenalínovú jazdu na doske na piesočných dunách. viac »

Nebeský luxus za pekelné ceny: Najlepší rezort sveta je v Taliansku

Nebeský luxus za pekelné
19.01.2017

Rôzne hotely, luxusné vily, prestížne reštaurácie, oddychové zóny, parky, bazény a množstvo atrakcií pre deti. Taliansky rezort Forte Village, ktorý sídli na Sardínii, je už sedemnásť rokov po sebe najlepším dovolenkovým rezortom na svete. Najvyšší štandard, ktorý ponúka, máme na dosah aj my. Z jeho ceny sa vám však zakrúti hlava, viac »

Inšpirácia na cesty: Lonely Planet zverejnilo top destinácie 2017

Lonely Planet zverejnilo top
13.01.2017

Pre cestovateľov predstavuje rebríček Lonely Planet rovnaké vzrušenie ako pre filmových priaznivcov oznámenie oscarových nominácií. Ich tipy na tie najzaujímavejšie krajiny, ktoré by mali určovať trend v najbližších mesiacoch, sú často určujúcimi nielen pre jednotlivcov, ale aj cestovné kancelárie. Tentoraz od nich dostala najlepšie hodnotenie Kanada a tešiť sa môžeme aj na ďalšie zaujímavé destinácie. viac »

Dovolenka pre vyvolených: Toto sú najdrahšie cestovateľské destinácie a ich ceny

Dovolenka pre vyvolených: Toto
04.01.2017

Cestovatelia sa často medzi sebou dohadujú o tom, ktorá z destinácií je najdrahšia. Neraz ide totiž iba o uhol pohľadu, keď niektorí turisti nedokážu cielene nájsť cenovo prijateľnejšie možnosti, ktoré im znížia celkové náklady. Anglický web Business Insider sa preto rozhodol nájsť medzi svetovými destináciami tú najdrahšiu. V každej z nich vzal do úvahy priemerné ceny za šesť rovnakých služieb a tovarov (hotel na jednu noc, taxík za 3 km, jedlo na jeden deň, pohár piva, šálka kávy a fľaša vína), z čoho vypočítali priemerné náklady na jeden dovolenkový deň. viac »

Architektonické zázraky: Otestujte si znalosť najslávnejších budov Ázie

Architektonické zázraky: Otestujte si
03.01.2017

Deväť z desiatich najvyšších budov sveta stojí v Ázii. V prvej päťke nájdeme len mrakodrapy z tohto kontinentu. Slávni architekti z Európy a Ázie navrhujú moderné budovy a realizujú svoje najúžasnejšie nápady, ktoré nemôžu pre obrovské náklady nikde inde realizovať. Pozrieme sa na najpozoruhodnejšie stavby kontinentu. Poznáte ich z fotografií? viac »

Sen každého snowboardistu: Najlepšie strediská na svete

Sen každého snowboardistu: Najlepšie
19.12.2016

Trend v zimnej turistike jasne hovorí o tom, že čoraz viac ľudí holduje snowboardingu. Tento šport oslovuje nielen mladých ľudí, cestu k nemu si nachádzajú aj staršie ročníky. Vďaka veľkému záujmu sa výrazne zlepšujú aj služby v tejto oblasti a lyžiarske strediská ponúkajú nielen osobitné trate s náročnejším terénom, ale aj väčšie parky s prekážkami. viac »

Cestovateľské ceny zvalcovala exotika: Najlepší rezort sveta je však v Európe

Cestovateľské ceny zvalcovala exotika:
07.12.2016

V piatok sa na Maledivách konalo slávnostné udeľovanie cien World Travel Awards, ktoré dychtivo očakávali zástupcovia hotelov a leteckých spoločností, aj poskytovatelia ďalších služieb, spojených s cestovaním. Odborníci opäť vybrali to najlepšie v rôznych kategóriách a viacerí víťazi budú určite zaujímať aj vás. viac »

Schody do neba: 10 originálnych schodísk, ktoré stoja za námahu

Spoznajte najzaujímavejšie schodiská sveta
25.11.2016

Schody veľmi neobľubujú cestovatelia ani domáci obyvatelia. Netýka sa to však všetkých - niektoré schodiská sú tak pôsobivé, že sa stali hlavnou atrakciou miest a ľudia ich vyhľadávajú pre ne samotné. Hra farieb, netradičné prevedenie alebo legenda, ktorá sa s nimi spája, to všetko vás prinúti k tomu, že ich zdoláte s väčšou ľahkosťou a ich návšteva bude pre vás jedným z najlepších zážitkov. viac »


Utorok, 20. október. 2020. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa