Kam na dovolenku - tipy

Staronový hit sa vracia: Tieto krajiny sú pre dovolenku karavanom ideálne

14.05.2021 |

Koronavírus výrazne ovplyvnil naše zvyklosti v cestovaní. Letecké dovolenky sme obmedzili a taktiež sme obozretnejší aj pri výbere vhodného ubytovania. Práve uprostred premýšľania o rozumnej alternatíve na spoznávanie sveta sa dovolenkári vrátili do spomienok a tam znova objavili karavany. Rodiny alebo kamaráti môžu pokojne cestovať izolovaní od ostatných cestujúcich a na sklonku dňa majú bezpečné bývanie.

Viac článkov

Dovolenka s deťmi: Tieto krajiny sú pre vás najideálnejšie

Park Guell v Barcelone
05.05.2021

Mnoho rodičov s deťmi vyhľadáva jednoduchší spôsob dovolenkovania, keď si rezervujú all inclusive pobyt pri mori a celý čas strávia zabávaním sa na pláži a pri animačnom programe. Lenže takéto oddychové výlety nevyhovujú všetkým a vášniví cestovatelia túžia ukázať svojim potomkom jednotlivé krajiny tak, ako ich poznajú oni. Pre túto alternatívu cestovania sú najvhodnejšie práve tieto lokality. viac »

Dovolenka v Grécku trochu inak: Vyberte si ostrov z vášho obľúbeného filmu

Amorgos
26.04.2021

Grécke ostrovy ponúkajú nádhernú prírodu, ktorá je ako stvorená aj pre filmovanie. Kvôli tomu sa im do týchto končín podarilo zlákať viacero štábov, ktoré tam nakrútili hneď niekoľko obľúbených kinohitov. Preto keď si neviete vybrať miesto vašej budúcej letnej dovolenky, môžete sa rozhodnúť aj podľa vašich obľúbených filmov. viac »

Plánujete letnú dovolenku? Pomôžeme vám vybrať zaujímavú destináciu

Taliansko - Salento
07.04.2021

Po ročnom pôste už ľudia s nádejou pozerajú na letnú sezónu a plánujú, kam by sa vybrali na dovolenku. Keďže niektoré cestovné kancelárie avizujú znižovanie cien pobytov, je dosť možné, že dobre známe rezorty budú preplnené turistami. Ak si chcete užiť pokojnejší pobyt pri mori, poradíme vám niekoľko menej známych lokalít v našich najobľúbenejších destináciách. viac »

Veľká noc vo svete: Tieto 4 turistické destinácie sú so sviatkami spojené najviac

Veľká noc vo Vatikáne
02.04.2021

Veľká noc predstavuje pre kresťanov najväčší sviatok v roku. Na konci pôstneho obdobia oslavujú Spasiteľovo obetovanie za ich hriechy a jeho zmŕtvychvstanie. S týmito udalosťami sa spája len izraelský Jeruzalem, ak však plánujete stráviť budúce veľkonočné sviatky cestovaním, máme pre vás aj ďalšie zaujímavé tipy. viac »

Gruzínsko je novým hitom: Okrem Tbilisi láka cestovateľov aj týmito krásami

Gruzínsko je novým hitom:
30.03.2021

Prečo sa novým hitom stálo práve Gruzínsko? Cestovatelia si vždy hľadajú nové destinácie, ktoré ešte nie sú nielen opozerané, ale najmä ovplyvnené turizmom. Keď sa z nich neskôr stanú obľúbené hity, čoraz viac sa prispôsobujú kultúrne, gastronomicky a z hľadiska služieb ostatným dovolenkárom. Preto ak si chcete vychutnať túto krajinu ešte s jej originálnou atmosférou, vyberte sa tam v priebehu nasledujúcich mesiacov. viac »

Deťom vstup zakázaný: Najstaršia lodná spoločnosť ponúka plavby iba pre dospelých

Výletná loď Aurora
18.03.2021

Britská lodná spoločnosť P&O Cruises je najstaršou na svete, výletné plavby prevádzkuje už od roku 1837. V súčasnosti do jej flotily patrí sedem lodí a pre mnohých je určite zaujímavé, že dve z nich sú určené výhradne dospelým. viac »

Zabudnite na preplnené hotely: Prenajmite si celý ostrov a strávte dovolenku bezpečne

Zabudnite na preplnené hotely:
09.03.2021

Predstavte si, že ležíte na piesočnej pláži, slniečko vám zohrieva celé telo a jediné, čo počujete, je šum mora. Ste tam len vy, vaši blízki a snáď ešte niekto, kto sa stará o váš dokonalý komfort. Že to znie ako nesplniteľný sen? Naopak, dokonalá dovolenka je dostupnejšia, ako by ste čakali. viac »

Cestovateľské hity roka: O tieto destinácie sa po uvoľnení opatrení turisti pobijú

Cestovateľské hity roka: O
22.02.2021

Svet sa opäť pomaly začína otvárať turizmu a hoci momentálne cestovatelia vyhľadávajú iba exotiku, kde je aktuálna pandemická situácia pod kontrolou, v lete by sme sa už mohli s našou záľubou opäť naplno rozbehnúť. Pri vyberaní dovolenky sa inšpirujte aj aktuálnymi horúcimi trendmi. viac »

Cestovanie za babku: Tieto lacné destinácie budú hitom roka

Cestovanie za babku: Tieto
09.02.2021

Precestovať počas jedného roka veľa krajín si vyžaduje určité umenie plánovania, ale aj správnu voľbu destinácií. Niekedy si môžete dopriať drahšie mestá, ale potom vám zas padne vhod navštíviť lacnejšie krajiny, kde čosi ušetríte. Počas aktuálneho roka budú jasným hitom v nízkonákladovom cestovaní tieto zaujímavé lokality. viac »

Vzrušujúce novinky: 5 najzaujímavejších hotelov Európy, ktoré otvoria tento rok

Hotel Four Seasons Madrid
07.01.2021

Je tu nový rok a všetci veríme, že bude k cestovaniu priaznivejší. Nádej si zachovávajú aj hotelieri, ktorí pre nás pripravili niekoľko zaujímavých noviniek. V nasledujúcich mesiacoch pribudne na mapu ubytovacích zariadení hneď päť skvostov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 15. máj. 2021. Meniny má Žofia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa