Kam na dovolenku - tipy

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

09.07.2020 |

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov.

Viac článkov

Desať tipov skúsených cestovateľov: Po otvorení hraníc určite zamierime sem

Privateers - Saint Malo,
23.05.2020

Pre nás cestovateľov je príznačné, že hneď po návrate z jednej dovolenky už začíname vymýšľať, kam sa vyberieme nabudúce. Koronakríza nás síce na chvíľu pripútala na jedno miesto, zároveň nám ale poskytla dosť času na plánovanie ďalších výletov. Magazín The Guardian sa spýtal skúsených cestovateľov na ich tipy, na ktoré miesto sa po návrate do normálneho života najviac tešia. viac »

Víkendová romantika: 5 tipov na valentínsky výlet autobusom

Víkendová romantika: 5 tipov
07.02.2020

Sviatok zamilovaných, deň sv. Valentína, tohto roku pripadá na piatok. A to je skvelá príležitosť chopiť sa iniciatívy a naplánovať si romantický výlet vo dvojici! Stredná Európa je plná krásnych miest a mnohé z nich môžete navštíviť hromadnou dopravou na priamom spoji. viac »

Trendy na rok 2020: Airbnb odhalilo, ktoré mestá sú u cestovateľov najpopulárnejšie

Guadalajara, Mexiko
08.01.2020

Trendy v cestovaní môžeme určovať podľa rôznych ukazovateľov. Spoločnosť Airbnb odhalila rebríček tých miest, v ktorých v porovnaní uplynulých rokov najvýraznejšie stúpol počet rezervácií cez ich systém ubytovania v súkromí. Z nich vytvorili dvadsiatku najpopulárnejších, ktoré budú trendovými destináciami aj v roku 2020. viac »

Veľký cestovateľský horoskop: Kam vás posielajú hviezdy?

Veľký cestovateľský horoskop: Kam
03.01.2020

Pre každé znamenie zverokruhu sú charakteristické isté vlastnosti, ktoré ovplyvňujú všetky aspekty života. Aj toho cestovateľského. Niekto si potrpí na luxus, inému ide predovšetkým o výnimočné zážitky a ten ďalší si chce hlavne oddýchnuť. Podľa toho si treba vyberať aj dovolenku. Kam hviezdy posielajú vaše znamenie? viac »

Cestujte výhodne: 10 destinácií, ktoré sa najviac oplatia

Cape Winelands, Juhoafrická republika
06.12.2019

Väčšina z nás by zrejme najradšej precestovala celý svet, ale to obvykle z časových, ale aj finančných možností nebýva možné. Minimálne druhú z ťažkostí je možné aspoň čiastočne vyriešiť a vyberať sa do krajín, kde sa to najviac oplatí. Prestížny Lonely Planet zostavil rebríček s desiatkou najvýhodnejších miest. viac »

Lonely Planet zverejnil TOP destinácie na rok 2020: Určite si z nich vyberiete aj vy

Paro Taktsang, Bhután
26.10.2019

Ak premýšľate, kam zamieriť za poznaním a oddychom budúci rok, máme pre vás niekoľko tipov. Najväčší vydavateľ knižných sprievodcov Lonely Planet zverejnil s napätím očakávaný zoznam, v ktorom sa nachádzajú tie najlepšie krajiny, regióny aj mestá na rok 2020. Určite si z nich vyberiete aj vy. viac »

Dovolenkové tipy: Spevák Miro Jaroš sa vždy rád vracia do Izraela

Miro Jaroš
28.07.2019

Slovenský spevák Miro Jaroš trávi letné dni prácou i oddychom. Možno jeho výber letnej dovolenky inšpiruje aj vás. viac »

Inšpirácia na dovolenku: Lonely Planet zverejnil zoznam top európskych miest 2019

Vysoké Tatry
24.05.2019

Známy cestovateľský sprievodca Lonely Planet zostavil aj tento rok zoznam 10 najlákavejších európskych destinácií, ktoré odporúča cestovateľom navštíviť. Rebríčku v kategórii Best in Europe 2019 kraľujú Vysoké Tatry, najvyššie pohorie Karpatského oblúka. viac »

Rodiny s deťmi, toto sú najlepšie miesta pre vašu tohtoročnú dovolenku

Rodiny s deťmi, toto
10.05.2019

Dovolenky s deťmi majú mnohé špecifiká. Keď si už raz obľúbite nejakú destináciu, tak sa s ňou len ťažko lúčite. Veľmi dobre, viete na aké služby sa tam môžete spoľahnúť a hlavne ste si istí, že sa tam vaši potomkovia budú cítiť dobre. Niekedy však prichádza čas na zmenu - tieto miesta a krajiny sú pre tohtoročnú rodinnú dovolenku ako stvorené. viac »

Matej navštívil Mjanmarsko s kamerou v ruke: Nič krajšie ako toto VIDEO už dnes neuvidíte

Mjanmarsko
05.05.2019

Matej Kunc nás o svojom nesmiernom talente presvedčil už niekoľkokrát, okom jeho kamery sme spoznali Filipíny, Vietnam aj Kambodžu. Tentoraz jeho kroky zamierili do tajomného Mjanmarska, ktoré opäť zvečnil sebe vlastným spôsobom. A nám znova padla sánka. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 14. august. 2020. Meniny má Mojmír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa