Kam na dovolenku - tipy

Staronový hit sa vracia: Tieto krajiny sú pre dovolenku karavanom ideálne

14.05.2021 |

Koronavírus výrazne ovplyvnil naše zvyklosti v cestovaní. Letecké dovolenky sme obmedzili a taktiež sme obozretnejší aj pri výbere vhodného ubytovania. Práve uprostred premýšľania o rozumnej alternatíve na spoznávanie sveta sa dovolenkári vrátili do spomienok a tam znova objavili karavany. Rodiny alebo kamaráti môžu pokojne cestovať izolovaní od ostatných cestujúcich a na sklonku dňa majú bezpečné bývanie.

Viac článkov

Dovolenkové tipy: Spevák Miro Jaroš sa vždy rád vracia do Izraela

Miro Jaroš
28.07.2019

Slovenský spevák Miro Jaroš trávi letné dni prácou i oddychom. Možno jeho výber letnej dovolenky inšpiruje aj vás. viac »

Inšpirácia na dovolenku: Lonely Planet zverejnil zoznam top európskych miest 2019

Vysoké Tatry
24.05.2019

Známy cestovateľský sprievodca Lonely Planet zostavil aj tento rok zoznam 10 najlákavejších európskych destinácií, ktoré odporúča cestovateľom navštíviť. Rebríčku v kategórii Best in Europe 2019 kraľujú Vysoké Tatry, najvyššie pohorie Karpatského oblúka. viac »

Rodiny s deťmi, toto sú najlepšie miesta pre vašu tohtoročnú dovolenku

Rodiny s deťmi, toto
10.05.2019

Dovolenky s deťmi majú mnohé špecifiká. Keď si už raz obľúbite nejakú destináciu, tak sa s ňou len ťažko lúčite. Veľmi dobre, viete na aké služby sa tam môžete spoľahnúť a hlavne ste si istí, že sa tam vaši potomkovia budú cítiť dobre. Niekedy však prichádza čas na zmenu - tieto miesta a krajiny sú pre tohtoročnú rodinnú dovolenku ako stvorené. viac »

Matej navštívil Mjanmarsko s kamerou v ruke: Nič krajšie ako toto VIDEO už dnes neuvidíte

Mjanmarsko
05.05.2019

Matej Kunc nás o svojom nesmiernom talente presvedčil už niekoľkokrát, okom jeho kamery sme spoznali Filipíny, Vietnam aj Kambodžu. Tentoraz jeho kroky zamierili do tajomného Mjanmarska, ktoré opäť zvečnil sebe vlastným spôsobom. A nám znova padla sánka. viac »

Dovolenka v trópoch: Toto sú najlepšie miesta na splnenie vášho exotického sna

Aitutaki, Cookove ostrovy
18.03.2019

Palmy, more, pláž s jemným pieskom a nádherná príroda. Kto by netúžil aspoň raz za život zažiť rozprávkovú tropickú dovolenku. Vybrať si zo zoznamu týchto exotických krajín je poriadna fuška. No niekedy stačí len jedna fotografia, vďaka ktorej sa zamilujete do vašej vysnívanej destinácii, kde sa zrazu ocitnete v úplne inom svete. viac »

Je zbytočné čakať na leto, týchto 8 destinácií treba navštíviť PRÁVE TERAZ

Madeira, Portugalsko
04.03.2019

Do dovolenkovej sezóny nám ešte chýba pár týždňov, ale napriek tomu si už teraz môžete dopriať oddych s vôňou letných radovánok. V týchto destináciách vás v týchto dňoch privíta príjemné teplé počasie, takže do kufra vám stačí zbaliť plavky, pár tričiek a dobrú náladu. Ešte predtým ako aj naša príroda rozkvitne do jarnej krásy, poďte sa pokochať inými nádhernými lokalitami. viac »

Tipy na plavbu po západnom Stredomorí

Tipy na plavbu po
02.03.2019

Malebné prístavy, očarujúce pláže, ale i nákupy vo vychýrených butikoch a významné pamiatky, to všetko prináša dovolenka na výletnej lodi. Prinášame vám tipy, ako si takú plavbu vychutnať so všetkým, čo k nej patrí. Napríklad už tento rok. viac »

Turisti rozhodli: Toto je 15 najatraktívnejších európskych miest roku 2019

Budapešť je Európskou destináciou
28.02.2019

Bratislava bola nedávno nominovaná medzi 20 najobľúbenejších turistických destinácií roku 2019 a uchádzala sa aj o titul "European Best Destination 2019". V internetovom hlasovaní rozhodlo vyše pol milióna turistov o tom, že prvenstvo si napokon odnáša susedná metropola. Naše hlavné mesto však skončilo na krásnom deviatom mieste a tešiť sa môže na ďalších zvedavých návštevníkov. A kam by ste mali tento rok na výlet zamieriť vy? viac »

Plávajúce mesto pôžitkov a zábavy: Najnovšia výletná loď prekonala všetky očakávania

Loď Mardi Gras
01.02.2019

Dovolenka na lodi má špecifickú príchuť. Navštívite počas nej viaceré miesta, no zážitkom sú aj presuny medzi nimi. Lodné spoločnosti sa predbiehajú v tom, kto ponúkne klientom vzrušujúcejší program a služby. Tak sa zdá, že momentálne vedie Carnival Cruise Line; ich novú loď Mardi Gras totiž len tak niečo neprekoná. viac »

Ako na Nový rok, tak po celý rok: 6 tipov na Silvestra v exotike

Ako na Nový rok,
13.12.2018

Vianočný čas aj privítanie nového roka je za rohom a každý premýšľa, kam sa na Silvestra vyberie. Väčšina ľudí sa zrejme so starým rokom rozlúči klasickým spôsobom niekde na Slovensku, toto obdobie je však ideálne aj na cestu do exotiky. Veď nenadarmo sa hovorí: Ako na Nový rok, tak po celý rok. viac »


Sobota, 12. jún. 2021. Meniny má Zlatko.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa