Obec Cerová: Niekoľko unikátov na jedinom mieste

Obec Cerová
20.09.2018

Obec Cerová v okrese Senica leží na trase historickej Českej cesty a vo svojom katastri má niekoľko turistických zaujímavostí. Aj preto sa chce v budúcnosti viac orientovať na cestovný ruch. Môžete v nej navštíviť hrad Korlátka, zaujímavú rozhľadňu, aj prvý veterný park na Slovensku. viac »

Tri poklady Ružomberka – Čutkovo, Hrabovo a Malinô Brdo

Tri poklady Ružomberka –
07.08.2018

Liptov, prekrásny región Slovenska, ktorý je turistami hojne navštevovaný. Práve tu leží Ružomberok, centrum dolného Liptova. Svoju krásu odzrkadľuje najmä v dvoch dolinách, Čutkovskej a Hrabovskej, ale i v známom lyžiarskom stredisku Malinô Brdo. viac »

Plťou popod Strečno: Nádherný výhľad na prírodu aj vzácne pamiatky

Plť pod Strečnom
07.05.2018

Tradíciu pltníctva, ktorá sa viaže k histórii najkrajšieho a najnebezpečnejšieho úseku na rieke Váh v Strečnianskom prielome, obnovili v roku 1999 po šiestich desaťročiach. Odvtedy previezli miestni pltníci po Váhu popod skaly Margita a Besná a dva strečnianske hrady vyše 100.000 ľudí. viac »

Vo Valaskej Belej vzniklo Múzeum plátna, tkáčstva a výšivky

Nové Múzeum plátna, tkáčstva
27.04.2018

Vo Valaskej Belej v okrese Prievidza vzniklo Múzeum plátna, tkáčstva a výšivky. Za zriadením expozície belianskych krojov, ktoré patria k najstarším na Slovensku, stojí občianske združenie Hipo Mačov. Prvých návštevníkov múzeum privítalo 3. apríla. viac »

Malý Pičus precestoval svet, teraz zdobí Bratislavu

Pičus už precestoval svet,
27.04.2018

Centrum Bratislavy už mnoho rokov zdobí viacero sôch, ktoré sa tešia obrovskej popularite. S Napoleonom, Čumilom či Schöne Nácim sa odfotí takmer každý turista, ktorý naše hlavné mesto navštívi. Minulý týždeň k tejto slávnej trojke do partie dočasne pribudol chlapík s naozaj originálnym menom. viac »


Štvrtok, 9. júl. 2020. Meniny má Lujza.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa