Vo Valaskej Belej vzniklo Múzeum plátna, tkáčstva a výšivky

Nové Múzeum plátna, tkáčstva
27.04.2018

Vo Valaskej Belej v okrese Prievidza vzniklo Múzeum plátna, tkáčstva a výšivky. Za zriadením expozície belianskych krojov, ktoré patria k najstarším na Slovensku, stojí občianske združenie Hipo Mačov. Prvých návštevníkov múzeum privítalo 3. apríla. viac »

Malý Pičus precestoval svet, teraz zdobí Bratislavu

Pičus už precestoval svet,
27.04.2018

Centrum Bratislavy už mnoho rokov zdobí viacero sôch, ktoré sa tešia obrovskej popularite. S Napoleonom, Čumilom či Schöne Nácim sa odfotí takmer každý turista, ktorý naše hlavné mesto navštívi. Minulý týždeň k tejto slávnej trojke do partie dočasne pribudol chlapík s naozaj originálnym menom. viac »

Dokonalý pohľad na hviezdne nebo: Parky tmavej oblohy na Slovensku a v Poľsku

Parky tmavej oblohy
26.04.2018

Čerstvý vzduch, ľahký vánok hladiaci lístky na stromoch a steblá trávy, ozvena lesa a v diaľke zurčiaci potôčik a nad nami jasné nebo, na ktorom sa ligocú hviezdy. Jedinečná atmosféra a možnosť byť „bližšie ku hviezdam”... viac »

Nádherná VIDEO spomienka na zimu: Tie najkrajšie pohľady na Tatry pod snehom

Vysoké Tatry
21.04.2018

Na Slovensko konečne zavítala jar, no ešte nedávno trápili celú krajinu nízke teploty. Väčšinu ľudí koniec zimy potešil, no treba uznať, že na horách vytvorila prekrásne scenérie. Dokazuje to aj video z Tatier, plné dychberúcich pohľady na štíty, svahy a doliny, ktoré sú v týchto dňoch už len spomienkou. viac »

Takto ste ho ešte určite nevideli: Nádherné VIDEO odhaľuje Bojnický zámok v celej jeho kráse

Bojnický zámok
15.04.2018

Bojnický zámok nepochybne patrí k najobľúbenejším destináciám u nás, turisti si ho dokonca zvolili za jeden zo siedmich divov Slovenska, keď skončil za Vysokými Tatrami a Slovenským rajom na treťom mieste. Jeho návšteva síce pripomína cestu do rozprávky, pri prechádzke nádvoriami či komnatami nám však stále mnohé prvky tejto nádhernej architektúry unikajú. Vďaka videu od Hike the World však teraz môžeme zámok spoznať v celej jeho kráse. viac »


Štvrtok, 12. december. 2019. Meniny má Otília.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa