Kremnické Bane - geografický stred Európy

Kremnické Bane
10.04.2018

Kremnické Bane sa väčšine ľudí spájajú s frekventovaným horským priechodom, ktorý bol pred časom pre rekonštrukciu dlhšiu dobu uzatvorený. Nenápadná dedinka ležiaca len niekoľko kilometrov za Kremnicou však v sebe ukrýva toho oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Napríklad aj to, že práve pod tunajším kostolom sa vraj nachádza presný geografický stred Európy. viac »

Dnes je Medzinárodný deň vtáctva, spoznajte slovenské NAJ

Výr skalný
01.04.2018

Prvý apríl je spájaný s Medzinárodným dňom vtáctva. Oslavuje sa už od roku 1900 a dátum bol zámerne vybraný na obdobie, keď k nám prilieta najviac sťahovavých vtákov, pretože sa vracajú na svoje hniezdiská. Na Slovensku sa vyskytuje množstvo druhov vtáctva, ku ktorým je možné priradiť i rôzne prívlastky. Bližšie ich predstavila PR manažérka z Ochrany dravcov na Slovensku Martina Brinzíková Badidová. viac »

Demänovská dolina z pohľadu histórie: Prvým turistom nechýbali ani lanovky

Demänovská dolina z pohľadu
27.03.2018

Jasná a Demänovská dolina si vybudovali meno jedného z najkvalitnejších stredísk v strednej Európe. Široká sieť dobre prepojených zjazdoviek ponúka vynikajúce podmienky pre lyžiarov a v lete si tam zase nájdete niekoľko zaujímavých turistických trás rôznych obtiažností. Keď sa však pozriete na dolinu v súčasnosti, vyzerá úplne inak ako vo svojich začiatkoch. O tých nám porozprával bývalý člen horskej služby a vášnivý fotograf Karol Špánik. viac »

Na východe nič nie je: 10 dôkazov, ktoré vás vyvedú z omylu

Na východe nič nie
15.03.2018

Slovenskom včera otriasla správa europoslancov, ktorí prišli na Slovensko v súvislosti s vyšetrovaním zneužívania eurofondov a vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Verejnosť pobúrili viaceré vyhlásenia Roberta Fica, najviac však zarezonovali jeho slová, že na východe nič nie je. Mohli by sme menovať množstvo dôkazov, že sa hlboko mýli, toto je aspoň 10 z nich. viac »

Zima čaruje: Najvyšší vodopád Slovenského krasu pripomína umelecké dielo

Hrhovský vodopád - najvyšší
05.03.2018

Hrhovský vodopád v obci Hrhov, okres Rožňava, vysoký 14 metrov (niekde udávajú 15 m) je najvyšším vodopádom Slovenského krasu. Nachádza sa priamo v centre obce, kde jeho vody padajú cez travertínový prah. Travertín, ktorý sa tu v minulosti aj ťažil, vznikol vyzrážaním sa z vôd krasovej vyvieračky. viac »


Štvrtok, 12. december. 2019. Meniny má Otília.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa