Dokonalý pohľad na hviezdne nebo: Parky tmavej oblohy na Slovensku a v Poľsku

Parky tmavej oblohy
26.04.2018

Čerstvý vzduch, ľahký vánok hladiaci lístky na stromoch a steblá trávy, ozvena lesa a v diaľke zurčiaci potôčik a nad nami jasné nebo, na ktorom sa ligocú hviezdy. Jedinečná atmosféra a možnosť byť „bližšie ku hviezdam”... viac »

Nádherná VIDEO spomienka na zimu: Tie najkrajšie pohľady na Tatry pod snehom

Vysoké Tatry
21.04.2018

Na Slovensko konečne zavítala jar, no ešte nedávno trápili celú krajinu nízke teploty. Väčšinu ľudí koniec zimy potešil, no treba uznať, že na horách vytvorila prekrásne scenérie. Dokazuje to aj video z Tatier, plné dychberúcich pohľady na štíty, svahy a doliny, ktoré sú v týchto dňoch už len spomienkou. viac »

Takto ste ho ešte určite nevideli: Nádherné VIDEO odhaľuje Bojnický zámok v celej jeho kráse

Bojnický zámok
15.04.2018

Bojnický zámok nepochybne patrí k najobľúbenejším destináciám u nás, turisti si ho dokonca zvolili za jeden zo siedmich divov Slovenska, keď skončil za Vysokými Tatrami a Slovenským rajom na treťom mieste. Jeho návšteva síce pripomína cestu do rozprávky, pri prechádzke nádvoriami či komnatami nám však stále mnohé prvky tejto nádhernej architektúry unikajú. Vďaka videu od Hike the World však teraz môžeme zámok spoznať v celej jeho kráse. viac »

Kremnické Bane - geografický stred Európy

Kremnické Bane
10.04.2018

Kremnické Bane sa väčšine ľudí spájajú s frekventovaným horským priechodom, ktorý bol pred časom pre rekonštrukciu dlhšiu dobu uzatvorený. Nenápadná dedinka ležiaca len niekoľko kilometrov za Kremnicou však v sebe ukrýva toho oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Napríklad aj to, že práve pod tunajším kostolom sa vraj nachádza presný geografický stred Európy. viac »

Dnes je Medzinárodný deň vtáctva, spoznajte slovenské NAJ

Výr skalný
01.04.2018

Prvý apríl je spájaný s Medzinárodným dňom vtáctva. Oslavuje sa už od roku 1900 a dátum bol zámerne vybraný na obdobie, keď k nám prilieta najviac sťahovavých vtákov, pretože sa vracajú na svoje hniezdiská. Na Slovensku sa vyskytuje množstvo druhov vtáctva, ku ktorým je možné priradiť i rôzne prívlastky. Bližšie ich predstavila PR manažérka z Ochrany dravcov na Slovensku Martina Brinzíková Badidová. viac »


Streda, 8. júl. 2020. Meniny má Ivan.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa