Uznávaný britský denník: Bratislava už nie je v tieni Viedne

Bratislava
04.01.2018

Bratislava už nie je v tieni Viedne, Budapešti a Prahy, striasla sa pochmúrnej reputácie z čias komunizmu a znovuobjavila svoju pozíciu v srdci strednej Európy, píše britský denník Guardian v článku s názvom "Bratislava v centre pozornosti: Slovenské mesto oslavuje 25 rokov ako metropola". viac »

Slovenský unikát: Jediným hradom z tehál je Parič

Historický mestský park v
19.12.2017

Mestský historický park v Trebišove skrýva viacero vzácností. Sám bol kedysi považovaný za najkrajší v celom Uhorsku, no v jeho areáli sa nachádza aj niekoľko stavebných pamiatok. Základy stredovekého kostola Sv. Ducha, dva kostoly, kláštor, kaštieľ s hospodárskymi budovami, mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho a hrad Parič... viac »

Najkrajšie FOTO Prešovského kraja za rok 2017: Víťazom súťaže učarovala zima

Najkrajšie FOTO Prešovského kraja
22.11.2017

Piaty ročník fotografickej súťaže Choď a foť pozná svojich víťazov. Súťaž pre amatérskych i profesionálnych fotografov pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Autori na fotografiách zachytili krásy a zaujímavosti Prešovského kraja. Víťazné a finálové fotografie uvidí verejnosť aj na putovnej výstave. viac »

To najkrajšie, čo doma máme: VIDEO slovenskej prírody dobýva internet

To najkrajšie, čo doma
07.11.2017

Pohľad na krásu slovenskej prírody je vždy balzamom na dušu, aj preto prichádza do našich hôr čoraz viac ľudí. Ak však potrebujete načerpať energiu práve v tejto chvíli, dajte si na chvíľu prestávku v prácu a pozrite si nádherné časozberné video Maja Chudého. Za každým pársekundovým záberom sa ukrývajú hodiny strávené v teréne. viac »

210 sekúnd čistej krásy: Severovýchod Slovenska prezentuje nový VIDEOspot

210 sekúnd čistej krásy:
03.11.2017

Turistické atraktivity Prešovského kraja počas všetkých ročných období - to zachytili autori videospotu, ktorý má pomôcť cestovnému ruchu. Pri príležitosti piateho výročia svojho založenia ho predstavila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska (KOCR SVS). viac »


Utorok, 10. december. 2019. Meniny má Radúz.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa