Slovenské aquaparky, kúpaliská, plavárne

Brehy Zemplínskej šíravy zdobia aj v tomto roku pieskové sochy

09.07.2018 |

Na brehu Zemplínskej šíravy v stredisku Kaluža vyrástli aj toto leto sochy z piesku. Kým vlaňajšie pieskové kráľovstvo patrilo rozprávkovým postavám, tento rok mu dominuje téma vody.

Viac článkov

Zemplínska šírava je na letnú sezónu pripravená, oficiálne ju otvoria 17. júna

Zemplínska Šírava
15.06.2018

Zemplínska šírava je na letnú sezónu pripravená. Oficiálne ju otvoria 17. júna o 18.00 h na amfiteátri Lúč v rekreačnom stredisku Hôrka. Vzorky vôd už odobrali, čaká sa na ich výsledky. viac »

Tip pre každú peňaženku: Piesočnú pláž nájdete aj na Slovensku

Komoča ponúka kemp s
10.07.2017

Pri rieke Váh v katastri obce Komoča v okrese Nové Zámky sa nachádza kemp, v areáli ktorého je vytvorená prírodná piesočnatá pláž. Ako TASR informoval prevádzkovateľ areálu Tibor Lukács, kemp je známy najmä tým, že sa tu organizuje medzinárodná súťaž vo varení - gastro festival. viac »

Dokonalé letné osvieženie: Veľký prehľad kúpalísk a akvaparkov na VÝCHODE

Dokonalé letné osvieženie: Veľký
28.07.2016

Milovníci vodných radovánok si na svoje prídu aj na východe Slovenska. V porovnaní s ostatnými časťami je tu síce kúpalísk a vonkajších akvaparkov trochu menej, určite si však medzi nimi vyberiete a nájdete miesto na oddych aj zábavu presne podľa vašich predstáv. viac »

Balzam na telo i dušu: TOP kúpaliská a akvaparky na STREDNOM Slovensku

Uvoľnenie pre telo i
27.07.2016

Stredné Slovensko sa môže pochváliť najväčším počtom termálnych kúpalísk a akvaparkov. My sme pre vás zmapovali tie najnavštevovanejšie. Ak hľadáte letné osvieženie a nepohrdnete ani zábavnými aktivitami, určite je z čoho vyberať. viac »

Vodná zábava na ZÁPADNOM Slovensku: Veľký prehľad kúpalísk a akvaparkov

Vodná zábava na ZÁPADNOM
26.07.2016

Ak túžite po zábave a letnom osviežení pri vode, nemusíte za nimi cestovať ďaleko. Akvaparky a termálne kúpaliská na svetovej úrovni máme priamo pod nosom. Dnes vám predstavujeme tie, ktoré sa nachádzajú na západe Slovenska. viac »

Letná sezóna na košických kúpaliskách začína už čoskoro: Prvá otvára „Ryba"

Letná sezóna na košických
09.06.2016

Leto klope na dvere a teploty už atakujú tridsaťstupňovú hranicu a bude ešte teplejšie. Po skúsenostiach v minulých rokoch, sa letná sezóna na košických kúpaliskách začne o niečo skôr. Už finišujú práce v areáloch, bazény sú vyčistené, stánky a ihriská pripravené. V Košiciach majú návštevníci k dispozícií tri kúpaliska a počas leta k nim pribudne i zrekonštruované kúpalisko Červená Hviezda. viac »

Potulky po Slovensku – Bešeňová a jej termálne pramene

Bešeňová a jej okolie
10.11.2014

Obec preslávená najmä svojim geologickým bohatstvom má i bohatú históriu. Prvá písomná zmienka pochádza z 13. storočia, kedy kráľ Belo IV. daroval istému Marcelovi majetok spolu s listinou. Neskôr mu dal panovník i ďalšie územia medzi Váhom a Potokom. Práve tu vznikla osada s názvom odvodeným od svojho majiteľa - Marcelová. Z nej sa neskôr vyformovala dnešná obec. viac »

Moderný trend BIO: Podľahli mu aj slovenské kúpaliská

BIO kúpalisko Snina
27.06.2014

Do rôznych kútov Slovenska sa rozšíril trend BIO kúpalísk. Snina, Plavecký Štvrtok aj Veľký Krtíš bojujú o svojich návštevníkom ponukou, ktorá sa od bežných kúpalísk líši. Prírodné kúpanie je novinka lákajúca nie len rodiny s deťmi. O zdravie sa totiž stará čím ďalej tým viac ľudí a ponuka BIO kúpania osloví všetky generácie. Kúsok prírody ktorý BIO kúpalisko predstavuje, tak ulahodí nie len nášmu telu, ale aj duši. viac »

Nudisti zamierte do Dunajskej Stredy

Thermalpark Dunajská Streda
24.06.2014

Ak preferujete "prírodný" štýl kúpania a nechcete sa ukrývať v kríčkoch, Thermalpark v Dunajskej Strede pre vás pripravil príjemné prekvapenie. viac »

Teploty pozvoľna stúpajú tak hor sa do vody.

kúpalisko Lamač, Bratislava
23.06.2014

Kúpacia sezóna sa už začala a všetci sa tešíme k vode. Preto sme pre vaše schladenie a potešenie pripravili stručný prehľad otvorených kúpalísk a vodný plôch, ktoré sleduje Ústav verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Ten v pravidelných intervaloch kontroluje nie len kvalitu vody, ale aj celkovú vybavenosť, ktoré sú podmienkou pre otvorenie danej rekreačnej lokality. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 20. február. 2019. Meniny má Lívia.