Cestovateľské tipy pre ženy

Nezatvárajme oči – Krajiny, ktoré neboli stvorené pre ženy

04.11.2014 | | Hodnotenie článku: 4.96

Či už je to spoločnosťou, kultúrou, alebo len čistou zlobou niektorých ľudí, v určitých krajinách si človek musí dať väčší pozor. Teraz nehovoríme o malých zlodejoch, ale o násilnostiach, ktoré sú vo väčšine prípadov prehliadané a môžu zasiahnuť nie len domácich, ale aj turistov. O niečo horšie ste na tom, ak ste žena a nebodaj cestujete sama. Každý rok sú znásilnené a zabité stovky žien, ktoré sa vybrali do krajín, o ktorých kultúre a spoločnosti nevedeli dosť a zaplatili za to najvyššiu cenu.

Viac článkov

Ostrov lásky i ostrov plodnosti: Máme pre vás tipy na najromantickejšie miesta sveta

Vodný bungalov vo Francúzskej
20.05.2014

Drevený bungalov ukrytý v háji kokosových paliem, večere na pláži, raňajky na terase… Romantika, ktorú ponúkajú niektoré miesta planéty, je mnohokrát až gýčovitá. Poďte sa pozrieť na rebríček tých najromantickejších miest planéty - na ostrov srdca Tahiti, na romantickú Svätú Luciu, na ostrov plodnosti Cozumel a na ďalšie miesta zadané pre zamilovaných. viac »

Kam cez víkend? Módny palác ovládne susednú Viedeň

Módny palác vo Viedni,
25.03.2014

RAKÚSKO - V susednej Viedni sa od piatku, 28. do nedele, 30. marca uskutoční predajný veľtrh módy. Tzv. Módny palác prinesie v priestoroch viedenského Künstlerhausu novinky z dielní viac ako stovky návrhárov z domáceho Rakúska a zahraničia. viac »

Päť najlepších tipov pre „sólo“ cestovateľky

Thajsko
18.03.2014

Na dovolenku sa niekedy vyberieme ako rodina, niekedy ako partia priateľov či v rámci romantickej zaľúbenej dvojice. Niekedy si však cestovanie chceme užiť sami a nepotrebujeme nikoho, aby nám do toho „kecal“ a to sa týka nielen cestovateľov mužského, ale aj ženského pohlavia. A práve pre takéto prípady máme niekoľko tipov, ktoré by ženské sólo cestovateľky mali vidieť. viac »

Bangkok, Londýn, Marakéš. Sedem miest, kam ísť na veľmi výhodné nákupy

Marakéš a námestie Jemma
25.02.2014

Minúť za kabelku stovky eur? To môžete, ale prečo to robiť, keď existujú miesta, kde nakúpite lacno a pritom štýlovo? Zabudnite na veľké mená ako Dubaj alebo Moskva a na tie najvýhodnejšie nákupy vyrazte do exotiky. Čakajú vás farebné trhy Maroka, čínske obchodíky i indonézske butiky. viac »

Valentínsky špeciál: najromantickejšie miesta na svete

Benátky, Taliansko
14.02.2014

Ak aj nie ste fanúšikom toho, aby sa láska slávila len jeden deň v roku, môžete ju vašej milovanej osobe vyznať kedykoľvek. Vybrať sa pre to dá aj trošku okázalejší spôsob a vašu lásku vezmite na tie najromantickejšie miesta na svete. Už len vstup na ich pôdu vám pripomenie, aké je to dýchať atmosféru zamilovanosti a osviežiť si tak i váš vzťah. Kde by ste si teda mali naplánovať vašu najbližšiu dovolenku? viac »

Kam na dámsku jazdu? Na nákupy do najväčších obchodov sveta i za top wellnessom!

Počas januárového nákupného festivalu
13.02.2014

Bez partnera, bez detí, bez varenia, upratovania a starostí. Ideálne pri mori, s luxusným wellness programom, ľahkým cvičením, večerom pri bare a s kamarátkami. Tak si podľa prieskumu ženy predstavujú ideálnu dámsku jazdu. My pridávame ešte nákupy v najväčšom obchodnom dome planéty, putovanie za hrdinkami Sexu v meste a kurz, kde poradia, ako uloviť milionára. Ako by mala vyzerať dovolenka určená len pre ženy? viac »

Najkrajšie romantické prechádzky v Európe

Istanbul, Turecko
09.02.2014

Starý kontinent disponuje mnohými miestami označovanými prívlastkom romantické. V pomyslenom rebríčku síce vedú mestá ako Paríž či Benátky, ale poďme si pripomenúť ďalších päť miest, ktoré stoja za našu “romantickú” pozornosť, a to nielen na Valentína. viac »

Vyhnite sa trapasom v zahraničí: toto sú netradičné zvyky pri stolovaní!

ilustr. obr.
11.01.2014

Iný kraj, iný mrav, s tým nič nenarobíte. Zrejme už viete, že vaše oblečenie môže v rôznych krajinách vyvolať rôzne reakcie. Vedeli ste však, že aj pri stolovaní sa vaše bežné zvyky môžu dostať do konfrontácie s cudzokrajnou kultúrou a miestnou etiketou? viac »

Ako prežiť letiskovú kontrolu s vibrátorom

Pozor na vibrátor v
02.01.2014

Ak patríte k single dámam alebo si jednoducho rady okoreníte aj dovolenkové dobrodružstvá, určite ste už premýšľali, ako si do batožiny pribaliť svojho priateľa na baterky. Chápeme, že vibrátor je pre vás bomba, aby to však pracovníci letiskovej kontroly nezobrali doslova, ponúkame vám niekoľko užitočných tipov, ako sexuálneho pomocníka zbaliť. viac »

FOTO Kde prežiť najkrajšie zásnuby či medové týždne v zime?

Jackson Hole, Wyoming, USA
21.11.2013

Rozhodli ste sa prežiť svoje medové týždne či zásnuby v zime? Aj zimná svadobná cesta môže byť nezabudnuteľným zážitkom. Plánovať svadobnú cestu nie je o nič jednoduchšie ako plánovať samotnú svadbu. Existuje mnoho možností, svadobná cesta by mala byť nielen romantická, ale aj istým spôsobom exotická a nezabudnuteľná. Ponúkame zopár tipov, kam sa vybrať. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 19. júl. 2018. Meniny má Dušana.

Ponuka zájazdov

Foto dňa