Cestovateľské tipy pre ženy

Nezatvárajme oči – Krajiny, ktoré neboli stvorené pre ženy

04.11.2014 | | Hodnotenie článku: 4.96

Či už je to spoločnosťou, kultúrou, alebo len čistou zlobou niektorých ľudí, v určitých krajinách si človek musí dať väčší pozor. Teraz nehovoríme o malých zlodejoch, ale o násilnostiach, ktoré sú vo väčšine prípadov prehliadané a môžu zasiahnuť nie len domácich, ale aj turistov. O niečo horšie ste na tom, ak ste žena a nebodaj cestujete sama. Každý rok sú znásilnené a zabité stovky žien, ktoré sa vybrali do krajín, o ktorých kultúre a spoločnosti nevedeli dosť a zaplatili za to najvyššiu cenu.

Viac článkov

Najromantickejšie all-inclusive rezorty sveta

Pueblo Bonito Pacifica Resort,
26.09.2013

Lákajú vás luxusné rezorty s piatimi hviezdičkami, kde by ste mohli stráviť svoje medové týždne? Máme pre vás pár horúcich tipov. viac »

Prežite svadobnú cestu na romantickom ostrove Svätá Lucia

Veľký a Malý Piton,
06.07.2013

Romantické zátoky a dlhé pláže s bielym koralovým pieskom lemujú vysoké sopečné pohoria. Z tropického pralesa plného vzácnych stromov na úpätí vulkánu sa ozývajú zvuky džungle, v morských plytčinách sa preháňajú húfy farebných rýb. Opálený rybár mieša kokteil s čerstvým kokosovým mliekom, znie pohodu navodzujúce plážové reggae. Jediná nevýhoda cesty na Svätú Luciu je, že vám ju bude každý závidieť. viac »

Ako zažiť romantiku v Paríži - a to doslova

Paríž, Francúzsko
17.06.2013

FRANCÚZSKO - Berte to len ako malé odporúčanie, ako manuál, ktorý vás ruka v ruke s vašou polovičkou povedie jedným z najobľúbenejších miest sveta, očarujúcim v každom ročnom období. viac »

Top destinácie pre zlomené srdcia

Bahamy
13.06.2013

Každý má vlastný spôsob, ako sa vysporiadať s rozpadom vzťahu. Niektorí smútia pri nôtach romantickej hudby a spomienkach, iní sa vrhnú do partnerstva s čokoládovou tortou alebo alkoholom či podľahnú nákupnej horúčke… Čo keby ste namiesto podobných nerestí začali opäť žiť naplno? Pomôcť vám k tomu môže aj dovolenka na novom a neznámom mieste. viac »

Medové týždne v znamení romantiky i závanu histórie na Morave

Valtice
09.05.2013

ČESKÁ REPUBLIKA - Koľko ľudí, toľko chutí. Ak hľadáte romantiku, čaro upravených zelených parkov, milujete ticho malebných moravských mestečiek a tešíte sa na spoznávanie histórie vo dvojici, určite vám bude vyhovovať niektoré z troch moravských miest. Buchlovice, Valtice i Lednice sú ideálnymi miestami nielen na sobáš, ale aj nezabudnuteľné medové týždne. viac »

Najlepšie destinácie sveta na medové týždne

Bora Bora, Francúzska Polynézia
04.04.2013

Určite väčšina z nás túži po nezabudnuteľných zážitkoch zo svadobnej cesty. Spoločné chvíle so svojou polovičkou budú o to výnimočnejšie, ak si vyberieme to správne miesto. Ponúkame vám zopár tipov na destinácie, ktoré zaručia nevšedné spomienky. viac »

Slávne ženy a Buenos Aires

la Casa Rosada
14.03.2013

ARGENTÍNA - Hlavné mesto Argentíny patrí už dávno medzi vyhľadávané ciele turistov z celého sveta. Tango, steaky, kožené kabelky, fotka pri slávnom Obelisku alebo popoludnie na futbalovom štadióne klubu Boca Juniors. To je len malá ukážka lákadiel mesta na rieke Río de la Plata. Ale, ak na Buenos Aires zaostríme, takmer za každou atrakciou mesta vykukne žena. Presvedčte sa. viac »

Benátky na Valentína: vychýrená romantika (a nielen tá)

Benátky, Taliansko
14.02.2013

TALIANSKO - Keď sa povie Benátky, väčšine ľudí sa v hlave okamžite vynorí predstava karnevalu alebo dokonale romantických chvíľ. Mesto je známe slávnosťami, ktorých história siaha až do 14. storočia a taktiež gondolami, úzkymi uličkami a starodávnymi budovami. Každá maska má taktiež odvrátenú tvár, a preto vám prinášame informácie aj o menej pekných skúsenostiach, ktoré tu môžete zažiť. viac »

Inšpirácia na Valentína: netradičné romantické miesta

Kjóto, Japonsko
10.02.2013

Chýba vášmu milostnému životu romantika? Túžite po zmene? Chcete prežiť chvíle, na ktoré vy, ani váš partner nikdy nezabudnete? Toto síce nie je žiadna partnerská poradňa, ale aj tak máme pre vás zopár originálnych tipov. Pozrime sa spolu na tie najromantickejšie a zároveň netradičné miesta Zeme. Blíži sa sviatok všetkých zamilovaných a s ním prichádza aj čas na výber pekného pobytu pre zaľúbenú dvojicu. viac »

Za kultúrou do Amsterdamu

Amsterdam, Holandsko
15.01.2013

HOLANDSKO - Ak ste milovníčkami umenia a kultúry, Amsterdam so svojimi 60 divadlami, 42 múzeami a 141 galériami je pre vás tým pravým mestom. viac »


Utorok, 17. júl. 2018. Meniny má Bohuslav.

Ponuka zájazdov

Foto dňa