Cestovateľské tipy pre ženy

Nezatvárajme oči – Krajiny, ktoré neboli stvorené pre ženy

04.11.2014 | | Hodnotenie článku: 4.96

Či už je to spoločnosťou, kultúrou, alebo len čistou zlobou niektorých ľudí, v určitých krajinách si človek musí dať väčší pozor. Teraz nehovoríme o malých zlodejoch, ale o násilnostiach, ktoré sú vo väčšine prípadov prehliadané a môžu zasiahnuť nie len domácich, ale aj turistov. O niečo horšie ste na tom, ak ste žena a nebodaj cestujete sama. Každý rok sú znásilnené a zabité stovky žien, ktoré sa vybrali do krajín, o ktorých kultúre a spoločnosti nevedeli dosť a zaplatili za to najvyššiu cenu.

Viac článkov

Ako cestovať s domácim miláčikom

Odolajte mať miláčika na
28.02.2012

Máte psa, mačku alebo iného domáceho miláčika? Plánujete ich so sebou vziať na cesty? Jeden zo spôsobov, ako zaručiť bezpečné a najmä bezproblémové cestovanie s vaším domácim miláčikom akýmkoľvek dopravným prostriedkom, je zabezpečiť, aby mu nič nechýbalo. viac »

Zimné potulky talianskym Bergamom

Benátske hradby
25.01.2012

TALIANSKO - V talianskych mestách je dobre v lete, keď rovné strechy pohlcujú slnečné lúče a ľahké oblečenie sa lepí na telo. No v Bergame si rovnako užijete aj zimu v hrubých vetrovkách, keď si skrehnuté prsty budete zohrievať objímajúc šálky horúcej čokolády s chilli. viac »

Za parfumom do Paríža

parfum
11.11.2011

FRANCÚZSKO - Zápach spracovávanej kože priviedol kedysi dávno remeselníkov na juhu Francúzska k myšlienke prekryť ho vôňou parfumu. Čím viac vedeli o rastlinných výťažkoch, tým dokonalejšie vône vytvárali. A keď nádherné arómy objavila parížska aristokracia, zrodil sa voňavkársky priemysel. viac »

Tipy na jesenné výlety (2)

Rím Taliansko
20.09.2011

Víkendovú prestávku počas pracovného týždňa môžete využiť nielen na jesenné upratovanie či zaváranie, ale aj na návštevu zaujímavých miest. viac »

Móda ovládne susednú Viedeň

Vienna Fashion Week
05.09.2011

RAKÚSKO - Vienna Fashion Week sa už po tretí raz uskutoční vo Viedni od 14. až do 18. septembra. Viac ako 50 módnych návrhárov predstaví na „týždni módy“ v susednej metropole svoje aktuálne kolekcie. viac »

Top mestom módneho sveta je Londýn

Tower Bridge, Londýn, Veľká
22.08.2011

SPOJENÉ ŠTÁTY - Londýn sa vďaka princeznej Catherine, niekdajšej Kate Middletonovej, a zosnulému módnemu návrhárovi Alexandrovi McQueenovi tento rok stal metropolou svetovej módy a z pomyselného trónu zosadil New York. Informovala o tom americká nezisková organizácia Global Language Monitor. viac »

Na výlet do Washingtonu

Washington,Kapitol
08.08.2011

SPOJENÉ ŠTÁTY - Milé cestovateľky, vyberte sa do Washingtonu, D.C. za múzeami, pamiatkami a nákupmi. Je len na vás, či si zvolíte za svoj sprievod kamarátku alebo si urobíte rodinnú dovolenku. viac »

Bikini – najmenšie plavky na svete

Bikini
08.07.2011

Francúzsky strojársky inžinier Loius Réard, ktorý viedol matkin obchod s bielizňou, predstavil pred 65 rokmi 5. júla 1946 v Paríži nový model dvojdielnych, úsporne strihaných plaviek, ktoré nazval podľa ostrova Bikini. viac »

WC a cestovanie

WC a cestovanie
07.04.2011

Pokiaľ ide o štandardné vybavenie kúpeľne ako sú toalety, muži to majú oveľa jednoduchšie ako ženy. Tu je zopár tipov, ako zvládnuť cestovanie a toaletu v jednom. viac »

Vintage nákupy v Londýne

Vintage nákupy v Londýne
08.03.2011

VEĽKÁ BRITÁNIA - Centrum Londýna je ako stvorené na nákupy vintage vychytávok. viac »


Utorok, 17. júl. 2018. Meniny má Bohuslav.

Ponuka zájazdov

Foto dňa