Afrika – exotická dovolenka

Veľký manuál pre dovolenku v Egypte: 4 najlepšie pláže, výlety, jedlá a praktické tipy

27.07.2020 |

Egypt patrí dlhodobo medzi najobľúbenejšie destinácie slovenských dovolenkárov. O ich priazeň bojuje najmä výhodnými cenami a vynikajúcimi službami. Navyše sa tak dostanete do kontaktu s jednou z najstarších kultúr na svete a môžete si pozrieť rôzne jedinečné pamiatky.

Viac článkov

Za hrochmi, vodopádmi a dogonskými dedinkami do Burkina Faso

Spoznajte život domorodých obyvateľov
19.05.2013

Láka vás nespútaná príroda a tajuplná kultúra čierneho kontinentu? Vydajte sa do Burkina Faso, kde sa môžete osviežiť v prekrásnych vodopádoch, prezriete si najväčšiu prírodnú pamätihodnosť krajiny Domes de Fabedougou alebo zažiť dobrodružnú plavbu pirogou za kúpajúcimi sa hrochmi. Zároveň sa môžete ponoriť do africkej kultúry a preskúmať napríklad tajomné obydlia kmeňa Lobi. viac »

Jedno z najstarších miest na svete - Luxor

Luxor, Egypt
18.05.2013

EGYPT - Luxor, staroegyptské mesto, je dnes známe ako "najväčšie múzeum pod holým nebom" na svete. Toto mesto sa stalo turistickou Mekkou už od doby parníkov plávajúcich po Níle v 19. storočí. Luxor je akoby základňou pre výlety do Esna, Adfu, Dendara a Abydos, chrámov pozdĺž rieky Níl. viac »

Legendárna cesta Garden Route vedie cez juhoafrickú divočinu

Garden Route (Záhradná cesta)
08.05.2013

Rozpálená africká cesta sa kľukatí vpredu i vzadu, horúci vzduch sa vlní a všade okolo vytvára neskutočné obrazy. Tie skutočné sú ale ešte lepšie. Zažite prírodu v jej ozajstnej kráse a vydajte sa na púť po Garden Route, unikátnej ceste cez divočinu v Juhoafrickej republike. viac »

Čarovné miesto, ktoré sa vryje do pamäti: to je egyptská Taba

Taba, Egypt
25.04.2013

EGYPT - Egypt nepatril nikdy k mojím cestovateľským cieľom. Raz som si prečítala článok o stredisku Taba a už som aj ležala na pláži západnej časti Sinajského polostrova, kde sa táto destinácia nachádza. Stredisko je výnimočné hlavne pre svoju polohu. Veď kde inde by ste mohli byť v hotelovej izbe v jednom štáte s výhľadom na ďalšie tri krajiny? viac »

Chcete ochutnať nápoj lásky? Seychely ponúkajú okrem luxusu i kvapku mágie

Seychely
16.04.2013

Čo si predstavíte, keď niekto povie Seychely? Typické rozoklané žulové kamene na plážach, obrovské korytnačky, mnohí tiež Čecha Radovana Krejčířa a jeho útek pred spravodlivosťou. My k tomu ešte pridáme tajomnú mágiu Gris Gris a jej nápoje lásky alebo tie najkrajšie pláže súostrovia. Seychely sú jedným z najkrajších miest planéty, kam môžete vyraziť na exotickú dovolenku. viac »

Útek z civilizácie na Kapverdy

Santiago
01.04.2013

KAPVERDY - Kapverdské ostrovy ponúkajú cestovné kancelárie dovolenkárom, ktorí túžia po absolútnom pokoji a zároveň chcú mať na výber spomedzi možností vylihovania pri mori a aktívneho oddychu vo forme športov či turizmu. Na ostrovoch je hlavným heslom "No stress" ("Žiadny stres"). viac »

Ostrov parfumov Mayotte láka na jednu z najkrajších lagún na svete

Mayotte
23.03.2013

V Mozambickom prieplave na polceste medzi pevninou Afriky a Madagaskarom leží v nádhernej lagúne malé súostrovie Mayotte. Vzduch tu opojne vonia korením, ktoré sa tu vo veľkom pestuje, pre vstup sem vám stačí občiansky preukaz a v obchodoch sa platí eurom. Nečudujte sa - tento ostrovný romantický raj totiž politicky patrí Francúzsku, hoci atmosféra je tu viac než exotická. viac »

Marakéš: v znamení Orientu

Marakéš, Maroko
22.03.2013

MAROKO - Marakéš je pojem, pod ktorým si množstvo ľudí predstaví Maroko. Je to mesto, ktoré každého vtiahne do svojej neopakovateľnej atmosféry. Táto "červená perla" je označovaná ako brána k juhu a je hlavným strediskom Berberov v krajine. Práve tu sa v centre mesta nachádza známe námestie mŕtvych Jamma-el-Fna ponúkajúce nezabudnuteľné každodenné divadlo, ktoré mení sny o arabskom Oriente na skutočnosť. viac »

Skalný labyrint Madagaskaru: rozprávkové miesto Zeme

skalný labyrint, Madagaskar
20.02.2013

MADAGASKAR - Skalný labyrint je domovom rôznych živočíchov, ktoré žijú iba v tejto časti sveta. Neobyčajný prírodný útvar ostrova, ktorý poznáte aj vďaka známej rozprávke od režiséra Erica Darnella „MADAGASKAR“. viac »

Tvárou v tvár levom na africkom safari

Afrika
17.02.2013

Láka vás trocha adrenalínu v podobe „potrasenia si packou s tigrom?“ Potom je pre vás výlet na safari iste driapavo lákavou ponukou. viac »


Streda, 23. september. 2020. Meniny má Zdenka.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa