Afrika – exotická dovolenka

Veľký manuál pre dovolenku v Egypte: 4 najlepšie pláže, výlety, jedlá a praktické tipy

27.07.2020 |

Egypt patrí dlhodobo medzi najobľúbenejšie destinácie slovenských dovolenkárov. O ich priazeň bojuje najmä výhodnými cenami a vynikajúcimi službami. Navyše sa tak dostanete do kontaktu s jednou z najstarších kultúr na svete a môžete si pozrieť rôzne jedinečné pamiatky.

Viac článkov

Sneh v Afrike? Vystúpte na Kilimandžáro! Uvidíte ľadovce i tropické pláže

Levy sa povaľujú v
28.12.2013

TANZÁNIA - Sneh na vrchole Kilimandžára leží tisícky rokov. Už starí Gréci píšu o „veľkej snežnej hore“, ale ešte v polovici 19. storočia nikto nebol schopný uveriť v existenciu snehu kúsok od rovníka. Dnes sa sem môžete vydať i vy a na vlastné oči sledovať nielen africký ľad, ale tiež bielučké pláže, divé zvieratá a domorodé kmene. viac »

Maurícius: dovolenka snov a romantických prechádzok po morskom dne

Romantické skaliská, bielučké a
14.12.2013

Prechádzať sa po pláži je síce veľká romantika, ale dnes už na to nikoho nenalákate. Hotelieri na ostrove Maurícius preto prišli s trochu inými prechádzkami - pripevnia vám závažie a dýchací prístroj a nechajú vás prechádzať sa po morskom dne. Namiesto západu slnka vás budú oslňovať žiarivé farby morských rýb a hrejivý piesok vystrieda piesok koralový. viac »

Zimujte na exotickej Djerbe

Djerba, Tunisko
04.12.2013

TUNISKO - Tuniský ostrov Djerba leží približne len 2 hodiny letu z Bratislavy. Zaujímavosťou ostrova je, že okrem lietadla či trajektu sa sem môžete dostať po asi 3 km dlhej ceste, ktorá spája pevninu s ostrovom, autom. Na tomto ostrove zabudnite na potulky po historických pamiatkach. Za to Djerba je ideálne miesto na oddych na jednej z pláží s bielym pieskom a výhľadom na tyrkysové more. viac »

Krásna, ale zradná Stolová hora: dnes na vrchol vedie unikátna lanovka

Stolová hora a pod
09.11.2013

JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA - Keď je dobré počasie, uvidíte nezameniteľnú panorámu Stolovej hory a pod ňou ležiace Kapské mesto už z dvesto kilometrovej vzdialenosti. A čím je človek bližšie, tým menší si pripadá. Slávna „hora bez vrcholu“ sa týči do kilometrovej výšky a jej strmé steny s nezameniteľne šedou farbou vzbudzujú rešpekt. Za podcenenie sily prírody tu turisti až príliš často platia životom. viac »

Chamarel je najtajomnejšie miesto na Mauríciu: zem tu má sedem farieb

Chamarel je prírodný div
03.10.2013

Maurícius - to nie sú len luxusné strediská a krásne pláže, ale i unikátna oblasť Chamarel. Uprostred tropických hôr tu zrazu narazíte na duny. A keby len to - tieto duny sú ešte navyše farebné. Modrá sa tu strieda s fialovou, ktorá zase prechádza do červena, a nikto poriadne nevie, aký má tento magický prírodný jav pôvod. viac »

Nestihli ste dovolenku? Objavte pyramídy v púšti - v Sudáne práve začína sezóna

Níl, púšť, pamiatky, Egypt?
28.09.2013

Do Sudánu prichádza neveľa turistov, pritom tunajšie architektonické poklady v ničom nezaostávajú za tými egyptskými. Naopak - v krajine piesočných dún tu opustené stoja desiatky fascinujúcich stavieb, pyramíd. Rieka Níl okolo ticho krúži vyprahnutou krajinou a ľudia z ďalekých dedín nosia farebné látky a maľujú sa hennou. To je zabudnutý a krásny Sudán. viac »

Zabudnutý raj v Indickom oceáne - Komorské ostrovy

Komorské ostrovy
26.08.2013

KOMORSKÉ OSTROVY - Pre tých, ktorí namiesto pohodlnej dovolenky pár hodín letu od domova s all inclusive pobytmi volia radšej trocha dobrodružstva. Keďže Komorské ostrovy sú ešte turisticky takmer nedotknuté, cesta na ne bude trocha zložitejšia. Odmenou však budú nezabudnuteľné zážitky s príchuťou Afriky. viac »

Botswana - nezabudnuteľné safari

Každodenná Botswana
14.08.2013

BOTSWANA - Výnimočná a dramatická, taká je horúca Botswana, ktorej najcharakteristickejším znakom je rozmanitosť. Na diamanty bohaté púšte tu kontrastujú s mimoriadne úrodnými záplavovými oblasťami. A to všetko v neopakovateľnej prírodnej scenérii. viac »

Starobylá Etiópia - ríša kráľovnej zo Sáby a tajomných domorodých kmeňov

Ešte stále na planéte
04.07.2013

Divoké kmene, nebezpečné hory, pradávna história. Ak vás toto všetko láka, vydajte sa na okruh po Etiópii. V pralesoch sa tu ukrývajú chrámy vytesané v skalách a tunajšie kmene si dodnes zachovávajú tradičný spôsob života. Zožeňte si všetky očkovania a vydajte sa poznať korene ľudstva do turizmom zabudnutej Etiópie. viac »

Ste pozvaní do prírodného raja s názvom Maurícius

Maurícius
08.06.2013

MAURÍCIUS - Viete, ako vás privítajú obyvatelia prekrásneho ostrova Maurícius, ktorého návštevnosť rastie v cestovných kanceláriách z roka na rok? No predsa „Vitajte doma“. Maurícius vás očarí a pozdvihne vašu dušu do relaxačných dimenzií a vďaka tomu si tu môžete dokonale oddýchnuť, aj keď to záleží od vašich túžob a očakávaní. Pozrite sa s nami do prírodného raja, v ktorom sa každému turistovi venuje osobitná pozornosť, všade je príležitosť objaviť priateľskú tvár a za každým úsmevom môžete nájsť ochotu a prísľub jedinečnej dovolenky. viac »


Sobota, 26. september. 2020. Meniny má Edita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa