Ďalšie destinácie – exotická dovolenka

Cestovatelia milujú Nový Zéland kvôli prírode: Prekvapia vás však aj najkrajšie mestečká

24.01.2021 |

Cestovatelia milujú Nový Zéland kvôli nádhernej prírode. V krajine nájdete skutočne jedinečné miesta, na ktoré len tak ľahko nezabudnete. No popri nich môžete navštíviť aj viacero malých mestečiek, ktoré majú neopakovateľný šarm a prekvapia vás svojou pohostinnosťou, pestrými aktivitami či bohatou históriou.

Viac článkov

Nový Zéland: Dva ostrovy, 13 národných parkov a ôsmy div sveta

Nový Zéland
02.05.2017

Nemáme to práve blízko, no aj tak by ste niekedy mali zažiť dovolenku na Novom Zélande. Ostrov u protinožcov ponúka prekrásnu prírodu, oceán, úžasnú históriu aj vynikajúcich hostiteľov. A to už stojí aj za dlhšiu cestu. viac »

Nová Kaledónia: Z drsnej trestaneckej kolónie sa stali ostrovy večnej jari

Nová Kaledónia: Z drsnej
17.10.2016

Keď v minulosti Francúz spáchal ťažký zločin, mohli ho poslať do Tichomoria na ostrovy plné paliem, šťavnatého exotického ovocia a slnkom zaliatych piesočných pláží. Takéto idylické to pre trestancov na izolovanom súostroví nebolo. Zato teraz prekrásne francúzske zámorské územie v Tichom oceáne poskytuje zázemie všetkým milovníkom pokoja. viac »

Antarktída: drsné i krásne ľadové kráľovstvo, ktoré neprestáva fascinovať

Antarktída: drsné i krásne
15.10.2016

Zažiť pobyt na najchladnejšom svetovom kontinente, a pritom mať skutočne luxusné zázemie, preplaviť sa cez významný Magalhaesov a Drakeov prieliv, i to môže byť báječná a zážitkami nabitá dovolenka. Vydajte sa na plavbu superloďou po okolí Antarktídy a vráťte sa domov so skutočne neobyčajnými spomienkami! viac »

Fotoreportáž: Skutočne luxusná dovolenka snov, ktorú si môže dovoliť len pár vyvolených

Antarktída - splnenie ľadového
30.09.2016

Doteraz mohlo Antarktídu spoznať naozaj len veľmi málo ľudí. Dnes sa však veci menia a okrem dobrodruhov a vedcov už najjužnejší kontinent víta aj prvých turistov. Tí sa v exkluzívnom hoteli White Desert rozhodne nemusia uskromniť. viac »

Zabudnuté raje Tichomoria: Prekrásne atoly, piesok lesknúci sa na slnku a neuveriteľne priateľskí ľudia

Zabudnuté raje Tichomoria
25.09.2016

Už na prvý pohľad úchvatné ostrovčeky s piesočnými plážami vstupujú do priezračnej vody oceánu. Nad hlavami veľmi jemne šumia listy paliem a slnko hreje, akoby vedelo, že i vďaka nemu ste tu. Vitajte v zabudnutých rajoch Tichomoria, kde môžete hodiť za hlavu všetky starosti a dosýta si odpočinúť. viac »

Cookove ostrovy: Raj, kde si každý nájde svoju súkromnú lagúnu

Na Cookovych ostrovoch si
26.08.2016

Cookove ostrovy objavili po prvýkrát niekedy okolo roku 1000 obyvatelia Tahít, ktorí hľadali novú oblasť pre život. Už od prvého momentu predstavovalo toto miesto hotový raj na zemi. Nájdete tu nádherné lagúny, biele piesočné pláže a upokojujúcu okolitú zeleň. Viac ako história u vás zaboduje práve príroda. Pripravte sa na to, že na Cookových ostrovoch zažijete jednu z najkrajších dovoleniek vášho života. viac »

Bora Bora – dokonalá perla Polynézie

Bora Bora
Ľubica Korgová
09.08.2016

Máte už dosť klasických dovolenkových destinácií a chcete vyskúšať niečo nové? Potom je pre vás ako stvorený ostrov Bora Bora. Cesta naň je síce trochu náročnejšia, no nepochybne stojí za to. Na túto dovolenku len tak nezabudnete! viac »

Queenstown

Queenstown - najdobrodružnejšie mesto
07.07.2016

Nie je síce hlavným mestom, no patrí k tomu najzaujímavejšiemu, čo Nový Zéland ponúka. Čarokrásna príroda, bohatá história a množstvo adrenalínových zážitkov – to sú dôvody, prečo Queenstown obľubuje toľko turistov .Ak niekedy zamierite k protinožcom, môžete sa k nim pridať aj vy. viac »

Prírodný klenot Ázie: Úchvatná scenéria ako z iných svetov

V tajomnom kraji démonov
07.06.2016

Krásne dievča prekabátilo zlého obra. Ten od zlosti hodil na zem škrupinu kokosového orecha a vznikla hora Batok, ktorú dodnes nazývajú „kokosová škrupina“. Podobných legiend plných obrov a démonov sa v okolí indonézskej sopky Bromo traduje množstvo. Úžasne vytvarovaná krajina inšpiruje ku vzniku neuveriteľných príbehov. Pozrime sa na ňu zblízka. viac »

Dobrá správa pre dobrodruhov: Splnenie ľadového sna je na dosah

Antarktída - splnenie ľadového
23.04.2016

Ľadovo ostrý vzduch, božské ticho a nekonečné biele pláne. Ak je toto vaša predstava ideálnej dovolenky a drieme vo vás srdce dobrodruha, máme pre vás dobrú správu. Zažiť dokonalú ľadovú krásu už nemusí byť nedosiahnuteľným snom, koncom minulého roka poprvýkrát pristálo dopravné lietadlo s turistami v Antarktíde. viac »


Sobota, 12. jún. 2021. Meniny má Zlatko.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa