U susedov - kam na výlet

Kam s deťmi na lyžovačku? Dolné Rakúsko je rajom na zimné zážitky pre rodiny.

Lyžovačka pre celú rodinu
2021-12-26 00:00:00

Pri výbere rodinnej lyžovačky je dôležité zvážiť, koľko možností ponúka pre všetkých jej členov. Prezradíme vám štyri tipy na strediská, ktoré sú vhodné na prvú lyžovačku s malými deťmi, s moderným technickým zabezpečením, ponúkajú rodinné vyžitie, zábavný zimný park s ihriskom a špeciálne vleky pre deti. Lyžiarske strediská Annaberg, Lackenhof-Ötscher, St. Corona am Wechsel a Göstling-Hochkar sú ideálnymi na prežitie radostných zážitkov na svahu s rodinou. Zároveň vám prezradíme jeden extra tip, na ktorý určite nezabudnete. viac »

Aj Česi majú svoj Betlehem: Nachádza sa kúsok od Pekla

Nové Město nad Metují
2021-12-23 12:00:00

Na severe Čiech sa v blízkosti hraníc s Poľskom rozprestiera nádherné Nové Město nad Metují. Dlhé roky ho prezývajú aj „český Betlehem“. Odpoveď na otázku, prečo zvolili práve takéto pomenovanie, nájdete pri pohľade z Juránkovej vyhliadky. Panoráma je totiž veľmi podobná ako v meste, ktoré bolo údajne rodiskom Ježiša. viac »

Lyžiarsky kurz – áno alebo nie? Prečo je profesionálny kurz vhodný nielen pre začiatočníkov

Lyžiarsky kurz – áno
2021-12-21 00:30:00

Asi 70 % zimných dovolenkárov v Rakúsku to ťahá hore na svah. Ale koľkí z nich sa dostanú aj elegantne nadol? Prečítajte si, prečo sa aj skúsení lyžiari môžu naučiť niečo nové na lyžiarskom kurze. viac »

V českej Poniklej vyrábajú tie najkrajšie vianočné ozdoby, sú zapísané na zozname UNESCO

V českej Poniklej vyrábajú
2021-12-18 12:00:00

Tradičná výroba vianočných ozdôb z fúkaných sklenených perál sa v roku 2020 stala siedmym českým zápisom na zozname UNESCO. Vianočné ozdoby z dutých sklenených perličiek vznikajú na rovnakom mieste od roku 1902 a dnes je ich český výrobca jediným na svete. viac »

10 zaujímavostí o hrade Karlštejn

Karlštejn
2021-12-16 12:00:00

Po pražských pamiatkach je hrad Karlštejn najobľúbenejšou atrakciou v Čechách. Preslávil sa aj vďaka známemu filmu Noc na Karlštejne, v ktorom zahviezdila Jana Brejchová. Nezabudnuteľné šľachtické sídlo založil cisár Karol IV., ktorý ho nechal postaviť v 14. storočí. Odvtedy je hrdou pýchou oblasti okolo Berouna. viac »

Vianočné trhy predsa budú! Kúsok od Bratislavy na nádhernom Schloss Hofe

Vianočné trhy v Schloss
2021-12-15 12:30:00

Pre všetkých milovníkov vianočných trhov máme dobrú správu. Počas posledného adventného víkendu môžete navštíviť vianočné trhy v areáli najväčšieho cisárskeho vidieckeho sídla, na zámku Schloss Hof pri Bratislave. Rakúsko sa od 13. decembra otvorilo po lockdowne pre všetkých zaočkovaných a pre tých, čo ochorenie COVID-19 prekonali za posledných 180 dní. Týka sa to tak domácich, ako aj turistov. viac »

Fantastická správa z Rakúska: Lyžovať sa bude!

Región Stubai
2021-12-10 07:01:00

Od 12. decembra sa v Tirolsku otvárajú ubytovacie zariadenia, gastronomické prevádzky aj lyžiarske strediská pre všetkých (od 12 rokov), ktorí sú zaočkovaní alebo prekonali ochorenie Covid-19 (tzv. 2-G Regel). Vo všetkých vnútorných priestoroch je povinné nosenie FFP-2 masky, teda aj v kabínových lanovkách a sedačkách s plastovým krytom. Gastronómia v lyžiarskych strediskách je formou Take-Away. Prevádzky sú otvorené do 23:00 a je nutná registrácia hostí. viac »

Rakúsko je v zime čarovné: Keď to situácia dovolí, zamierte na tieto nádherné miesta

Viedeň
2021-12-09 07:01:00

Niekedy si možno neuvedomujeme, aké máme šťastie na susedné krajiny. Každá z nich je niečím výnimočná a počas všetkých ročných období prináša niečo nezabudnuteľné. Počas zimy je nádherné najmä Rakúsko, ktoré sa vďaka štedrej snehovej nádielke mení na úžasnú a rozprávkovo pôsobiacu krajinu. viac »

Na Dolnej Morave chystajú poriadnu bombu: Už onedlho otvoria najdlhší visutý most na svete

Dolní Morava
2021-12-08 07:30:00

Fantastická správa pre českých a slovenských turistov – za svetovým unikátom už onedlho nebude treba jazdiť ďaleko. Na Dolnej Morave totiž dokončujú najdlhší visutý most na planéte, ktorý spojí dva hrebene hôr. Jeho rozmery sľubujú fantastický zážitok. viac »

Lyžiarsky raj Schladming-Dachstein: 123 kilometrov zjazdoviek a top služby

Schladming-Dachstein
2021-12-04 00:00:00

Pokiaľ uvažujete, kam sa túto zimu po zlepšení pandemickej situácie vyberiete za snehom, máme pre vás dobrý tip. Tým je región Schladming-Dachstein na severozápade Štajerska, ktorý je aj medzi Slovákmi pomerne populárny. Ponúka až 123 kilometrov zjazdoviek aj krásne výhľady na panorámu okolitých vrcholkov. Nad tunajšími útulnými dedinkami a mestečkami, ktoré ponúkajú dokonalé zázemie pre všetkých jeho návštevníkov, sa nachádzajú vynikajúce lyžiarske strediská. viac »

To najlepšie zo Stovežatej: TOP 10 atrakcií v Prahe

Karlův most, Praha
2021-12-02 12:00:00

K českej metropole máme ešte aj niekoľko rokov po rozdelení krajín veľmi blízky vzťah. Praha má v našich srdciach špeciálne miesto, preto sa tam radi vraciame. Milujeme jej kultúru, architektúru a tradičnú českú pohostinnosť. Toto je desať pamiatok, ktoré by ste mali rozhodne navštíviť. viac »

Helfštýn patril k najvýznamnejším moravským hradom, dnes láka kováčov z celého sveta

Hrad Helfštýn
2021-11-30 12:00:00

Hradov je na Slovensku množstvo, jeden krajší ako druhý, no nádhernými stredovekými sídlami sa môžu pýšiť aj naši západní susedia. Jedným z nich je Helfštýn neďaleko Olomouca, ktorý návštevníkom ponúka aj niečo navyše. viac »

Mňam, to sú dobroty: Vyskúšajte typické špeciality Rakúska

Linecká torta
2021-11-28 12:01:00

Okrem regionálnych špecialít majú svoje pevné miesto v rakúskych jedálnych lístkoch aj mnohé pokrmy z niekdajších krajín monarchie. Často ani samotní Rakúšania nevedia, odkiaľ presne pochádzajú ich obľúbené jedlá. viac »

Kult Sisi je večne živý: Vo viedenskom Hofburgu má legendárna cisárovná celé múzeum

Sisi Museum
2021-11-23 12:00:00

Osobnosť Alžbety Bavorskej, známej ako Sisi, neprestáva fascinovať ani po vyše sto rokoch od smrti. Nielen pre romantický príbeh na televíznych obrazovkách, ale najmä preto, že to bola veľmi osobitá žena. Najviac sa o nej dozviete v srdci Viedne. viac »

Pražský obelisk: Prezident Masaryk si ho musel zaplatiť sám

Pražský hrad a obelisk
2021-11-16 07:00:00

Josipovi Plečnikovi sa z toho všetkého krúti hlava. Slovinského architekta, ktorý upravuje Pražský hrad do modernej podoby, oslovil sám prezident Masaryk s tým, že by vo svojom sídle mal rád pamätník obetiam prvej svetovej vojny. O tom, že s tým bude toľko problémov, sa však Plečnikovi ani nesnívalo. viac »


Utorok, 21. máj. 2024. Meniny má Zina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa