Dovolenka pri mori

Grécko nikdy nesklame: Toto sú jeho najkrajšie pláže

10.08.2020 |

Milované Grécko patrí medzi najobľúbenejšie letné destinácie Slovákov. Chutné jedlo, nádherné počasie, čisté more a priateľská atmosféra sú najčastejšie argumenty, prečo sa tam vraciame zas a znova. Jedným z hlavných dôvodov, ktorý nás láka na oddych v tejto krajine, sú nepochybne tunajšie pláže. Každý z ostrovov prináša v tomto smere niečo iné a zaujímavé, čo vás chytí za srdce.

Viac článkov

Chorvátske ostrovy: 7 destinácií pre dokonalú dovolenku

Hvar, Chorvátsko
09.05.2018

Slovenskí dovolenkári majú už dlhé roky svojho top favorita medzi dovolenkovými destináciami. I keď niekedy sa ukážu nejaké jednosezónne hviezdy, stále u nich vyhráva Chorvátsko. Príjemní obyvatelia, krásna príroda, blízka kultúra a rozmanité atrakcie im dávajú stále viac dôvodov na to, aby sa tam opäť vrátili. Medzi najväčšie tromfy tejto krajiny patria aj jej nádherné ostrovy. viac »

Skutočný klenot v Stredomorí: 5 dôvodov pre návštevu gréckeho ostrova Rhodos

Rhodos, Grécko
04.05.2018

Rhodos je jedným z najpôvabnejších gréckych ostrovov a patrí dokonca medzi najunikátnejšie a najvyhľadávanejšie ostrovy v celom Stredomorí. Týchto päť dôvodov vysvetľuje, prečo by ste ho raz mali navštíviť aj vy. viac »

Dovolenka na Makarskej: 10 tipov na skvelý výlet

Dovolenka na Makarskej: 10
02.05.2018

Každý rok mieri na dovolenku v Chorvátsku množstvo Slovákov. K najvyhľadávanejším destináciám patrí aj Makarská riviéra, kde krištáľovo čisté more lemujú pieskové a kamenisté pláže v tieni pínií. Ak by ste si však predsa len chceli v zaslúženom oddychovaní urobiť malú prestávku, ponúkame vám 10 tipov na skvelý výlet. viac »

Domáci odhalili svoju pýchu: Toto je 10 najkrajších pláží v Grécku

Myrtos, Kefalonia
25.04.2018

Grécko sa vďaka blankytnému moru, malebným dedinkám a množstvu pamiatok dlhodobo teší obrovskej obľube u turistov. Vybrať si tú správnu destináciu však pri toľkých krásach nie je jednoduché. Možno vám pri rozhodovaní pomôže aj tento zoznam, najkrajšie pláže svojej krajiny vyberali samotní Gréci. viac »

Doteraz neobjavený dovolenkový raj: Bosna a Hercegovina ponúka krásne more, chuť orientu a nízke ceny

Bosna a Hercegovina
19.04.2018

Keď sa povie Bosna a Hercegovina, väčšina z nás si predstaví hlavné mesto Sarajevo ako dejisko letnej olympiády ´84, slávny most v Mostare a Srebrenický masaker. Táto balkánska krajina má však aj jedno prímorské letovisko a množstvo zaujímavostí vo vnútrozemí. Mirka Katonová sa ich rozhodla preskúmať. viac »

Cieľová destinácia – BULHARSKO

Bulharsko
13.03.2018

Pamätáte si Bulharsko ako dovolenku z čias socializmu? Ani náhodou! To už dávno neplatí. Bulharsko je krásna a na zážitky bohatá krajina a už po prílete na letisko v Burgase som vedela, že tam nechám kúsok svojho srdca. viac »

Nikdy nespiace Azory: Exotika na európsky spôsob

Azory
22.09.2017

Chcete exotiku, no zároveň ostať v Európe? Poďte si teda užiť pobyt na Ilhas dos Açores - Azoroch, portugalskom súostroví uprostred Atlantického oceánu 1500 km od Lisabonu. Už len samotný fakt, že ostrovy sú sopečného pôvodu a plné minerálnych prameňov im dávajú neobyčajný charakter. viac »

Skvelý tip na september: V juhovýchodnej Sicílii zažijete na pol nádrže úplne všetko

Skvelý tip na september:
06.09.2017

Pláže s pieskom jemným ako múka, biele útesy obmývané krištáľovo čistým morom a očarujúce barokové mestečká? A čo tak pridať k tomu ešte kúpanie v azúrových jazierkach na dne kaňonu či pochutnávanie si na tej najlahodnejšej zmrzline, akú si viete predstaviť? Verte či nie, toto všetko nájdete na kúsku zeme menšom než Bratislavský kraj. Vitajte v juhovýchodnej Sicílii. viac »

Kúpanie v tieni pamiatok: 7 najčarovnejších pláží Dubrovníka

Dubrovník, Chorvátsko
24.08.2017

Dubrovník patrí k najobľúbenejším destináciám v Chorvátsku. Obrovské množstvo turistov sem mieri najmä kvôli pamiatkam a výnimočnej atmosfére, neďaleko centra sa však dá aj oddychovať pri mori. Viete, na akú pláž sa treba v Dubrovníku vydať za vodnými športmi, na akú za relaxom a na akú len za letnou slnečnou pohodou? Poradíme vám. viac »

Ostrov Madeira: Nespútaný raj večnej jari

Ostrov Madeira
01.08.2017

Už počas cesty na Madeiru, ktorá je autonómnou oblasťou Portugalska, máte vzrušujúci pocit, ako keby ste cestovali za zabudnutým rajom či stratenou Atlantídou. Vaše vnútorné dojmy vás vlastne neklamú, lebo cestujete do Atlantiku, na ostrov vzdialený až 900 km od Lisabonu a okolo 700 km od pobrežia Afriky. Na ostrov, ktorý si vás navždy získa. viac »


Štvrtok, 13. august. 2020. Meniny má Ľubomír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa