U susedov - kam na výlet

Od Sahary po Sibír: 11 tipov, kam sa vybrať v Česku okolo sveta

Moravské Toskánsko
2020-05-19 00:00:00

Aj keď teraz prežívame zložité obdobie s obmedzením voľného pohybu, jedného dňa karanténa pominie a budeme môcť opäť neobmedzene cestovať. Využite preto možnosť naplánovať si teraz v pokoji výlet či dovolenku na zaujímavé miesto! Prinášame vám prehľad zaujímavých lokalít v Česku, ktoré boli pomenované podľa známych svetových destinácií. viac »

Petřín patrí k dominantám Prahy: Jediný nevysoký kopec ponúka hneď niekoľko atrakcií

Petřín
2020-05-11 12:00:00

Pražský Petřín, to je predovšetkým pohľad na mesto z výšky rozhľadne či bludisko so zrkadlami, ktoré vám našťastie neskrivia charakter, ale len obraz. A láskyplné vyznania znejúce najkrajšie práve na Petrřínskom vrchu. My pripájame pár zaujímavostí, ktoré sa tak často nespomínajú. viac »

Moravská verzia Versailles: Zámok Jaroměřice nad Rokytnou je plný hudby a umenia

Jaroměřice nad Rokytnou
2020-04-22 12:00:00

Šľachtické žúry sprevádzali zdvorilostné štvorylky či menuety, panovnícke hitparády viedli husľové alebo klavírne koncerty. Takáto zábava bola kedysi bežná na všetkých zámkoch, v moravskom Versailles však zašli vo svojej láske k umeniu ešte oveľa ďalej - nejaké to zanôtenie či zabrnkanie muselo ovládať dokonca aj služobníctvo. Spoznajte miesto, kde sa zrodila prvá česká opera. viac »

Bielostok - malebné poľské mesto s vlastnou verziou Versailles

Bielostok
2020-03-30 12:00:00

Mesto Bielostok sa nachádza v blízkosti hraníc s Bieloruskom. Zo Slovenska sa tam najjednoduchšie dostanete tak, že priletíte do Varšavy a odtiaľ sú to už len dve hodiny cesty do tejto krásnej destinácie. Výbornou možnosťou je tiež prejsť autom cez jednotlivé zaujímavé poľské mestá, v ktorých si urobíte zastávku. Z Popradu do Bielostoku je to osem hodín jazdy a po ceste máte napríklad Krakov, ale aj Varšavu. viac »

Miloval Casanova českú dievčinu? Pravdu odhaľuje zámok Duchcov v Krušných horách

Zámok Duchcov
2020-03-13 12:00:00

Viete, že taliansky lámač ženských sŕdc Casanova bol nielen záletník, ale aj knihovník? Na zámku obklopenom Krušnými horami prežil svoje posledné romániky a napísal tu svoju autobiografiu. Šľachtické sídlo v pohraničnej obci Duchcov dodnes rozpráva o osude dobrodružného milovníka. viac »

Momenty dejín, ako ste ich nezažili: Objavili sme najzaujímavejšiu chodbu v Prahe

Chodba v Národnom múzeu
2020-03-05 08:00:01

Národné múzeum, ktoré dominuje Václavskému námestiu, netreba azda nikomu predstavovať. Nedávno však prešlo rozsiahlou rekonštrukciou a tá so sebou nepriniesla len obnovu starších častí, ale aj vznik úplne nových. Jednou z nich je chodba, ktorá už niekoľko mesiacov spája modernú a historickú budovu múzea. Vďaka šikovným umelcom a moderným technológiám prináša návštevníkom tie najsilnejšie emócie. viac »

Hrad Rabí – najrozsiahlejšia zrúcanina v Čechách

Hrad Rabí
2020-02-27 12:00:00

Označíme si bod A, B, C, vytvoríme trojuholník, ktorého ťažisko umiestnime do šumavského mesta Sušice. Nemajte obavy, nepozývame vás na hodinu geometrie. Lákame vás na návštevu najrozsiahlejšej hradnej zrúcaniny v Čechách. Hrad Rabí môže byť jednou z vašich zastávok na ceste po Šumavskom Trojhradí. viac »

Praha s deťmi: 10 tipov, vďaka ktorým na výlet do Stovežatej nikdy nezabudnete

Praha s deťmi: 10
2020-02-21 12:00:00

Starší z nás majú Prahu stále v pamäti ako hlavné mesto federálneho štátu, tí mladší ju zas vnímajú ako rušné veľkomesto, ktoré nikdy nespí a svojou ponukou pamiatok aj zábavy môže konkurovať ostatným európskym metropolám. Aj to sú dôvody, pre ktoré sem na víkend, ale aj na dlhšiu dobu mieri toľko Slovákov. My sme pripravili výber aktivít, vďaka ktorým si Prahu zaručene zamilujú aj tí najmenší. viac »

Kostol mieru vo Svidnici – najväčší drevený barokový svätostánok na svete

Kostol vo Svidnici
2020-02-17 08:00:01

Mesto Svidnica sa nachádza v blízkosti poľsko-českých hraníc, keď je od Trutnova vzdialené približne 70 kilometrov. Má zachovalé historické centrum s hlavným námestím, na ktorom v minulosti organizovali veľké regionálne trhy. Jeho najväčším klenotom je Kostol mieru, ktorý je postavený iba z dreva a rozlohou patrí k najväčším stavbám tohto druhu. viac »

V stopách nášho najslávnejšieho architekta: Jurkovičove stavby pripomínajú perníkové chalúpky

Most v Novém Městě
2020-02-14 00:00:00

Dušan Samuel Jurkovič je pravdepodobne najúspešnejším slovenským architektom. Jeho stavby sa vyznačujú osobitým, tzv. národným štýlom s odkazmi na slovenskú ľudovú kultúru. Patria k tomu najkrajšiemu, čo môžete vidieť u nás, ale aj na Morave a v Čechách. viac »

Tajomstvá dominanty Viedne odhalené: 20 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Hofburgu

Hofburg, Viedeň
2020-02-12 12:00:00

V centre Viedne sa nachádza jedna z najväčších pých habsburgskej monarchie. Táto známa panovnícka rodina využívala Hofburg ako svoje hlavné sídlo. V minulosti tam žila aj obľúbená cisárovná Sissi, ktorej v súčasnosti venovali jedno z múzeí. viac »

Národý park Donau-Auen: Zelená divočina medzi Viedňou a Bratislavou

Národný park Donau-Auen (Dunajské
2020-02-09 00:00:01

Národný park Donau-Auen (Dunajské luhy) ako zelený pás spája hlavné mestá Slovenska a Rakúska. Chráni najväčšiu súvislú, prevažne nenarušenú oblast' lužných lesov strednej Európy. Na ploche asi 9 615 ha zahŕňa komplex ekosystémov, ktoré vykazujú veľkú rozmanitosť vzácnych životných prostredí ohrozených druhov rastlín a zvierat. Krása tohto miesta ho robí prostredím odpočinku, ktoré si cení veľa ľudí. viac »

Graz – rakúske mesto s neodolateľným šarmom

Rakúsky Graz
2020-01-24 12:00:00

Mesto Graz sa nachádza neďaleko rakúskych hraníc s Maďarskom a Slovinskom, napríklad Maribor je odtiaľ vzdialený len 67 kilometrov. Jeho ulice majú nezabudnuteľný šarm, čo potvrdili aj odborníci – Graz v roku 2009 získal ocenenie pre mesto s najzaujímavejším dizajnom. viac »

7 najlepších múzeí, ktoré môžete navštíviť v Prahe

Praha
2019-12-27 12:00:00

Múzeá nemusia byť žiadna nuda. Pokiaľ na nich dokážete pútavým spôsobom predstaviť zaujímavú tému, tak prilákajú viac návštevníkov ako cenná historická pamiatka. Praha je najlepším dôkazom toho, ako turistom podsunúť tie najnezvyčajnejšie zbierky. Vaša budúca návšteva českej metropoly by sa preto nemala zaobísť bez týchto múzeí. viac »

Lyžovačka v Poľsku: Toto sú tie najlepšie zimné strediská a ich ceny

Szkoła Narciarska i Snowboardowa
2019-12-25 00:00:00

Poľsko sa dostáva do našej pozornosti z ďalšieho cestovateľského dôvodu. Tentoraz slovenských turistov zaujali lyžiarske svahy, ktoré ponúkajú minimálne porovnateľné podmienky ako v našich strediskách. V kombinácii s výbornými službami a bohatým výberom voľnočasových aktivít sa naši severní susedia stávajú zaujímavou voľbou na zimnú dovolenku. viac »


Utorok, 16. júl. 2024. Meniny má Drahomír, Drahomíra.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa