U susedov - kam na výlet

Rakúsky Heiligenkreuz patrí k najstarším kláštorom na svete: Dnes v ňom môžete rozjímať aj vy

Kláštor Heiligenkreuz
2021-08-22 00:00:00

Rakúsko je krajinou mnohých pokladov. Patrí k nim aj najstarší cisterciátsky kláštor na svete, ktorý existuje na tomto mieste od roku 1133 nepretržite až dodnes. V súčasnosti láka nielen milovníkov histórie, ale aj laikov, ktorí si tu môžu počas pobytu s mníchmi vyčisť hlavu a nabrať novú energiu. viac »

Petřínska rozhľadňa - pražská verzia Eiffelovky

Petřínska rozhľadňa
2021-08-21 11:50:00

Petřínska rozhľadňa v Prahe má prezývku "pražská Eiffelovka". V marci 1891 položili jej základy, na konci augusta sa už z hornej ochodze rozhliadali prví návštevníci. Jedna z dominánt českej metropoly od architekta Vratislava Pasovského, ktorá stojí na kopci Petřín v centre Prahy, je vysoká 59 metrov a rozhľad z nej je takmer na celé Čechy. viac »

Najkrajšie ferraty v Rakúsku – výlet, na ktorý len tak nezabudnete

Via ferrata, Gauablick
2021-08-16 12:01:00

Ferrata je cesta, ktorá vedie náročným horským terénom. Potrebujete byť pri nej istení, aby ste nespadli a neublížili si. Prechádza napríklad visutými mostami alebo po železných stúpačkách. Vďaka isteniu lanom dokážete prejsť aj ťažké terény, ktoré sú určené primárne pre horolezcov. Rakúsko je známe vysokým počtom takýchto atrakcií, ktoré vám odhalia to najkrajšie z ich prírody. viac »

Na Hradčany, a predsa nie na hrad: Pražská Bílkova vila je hotovým umeleckým dielom

Bílkova vila v Prahe
2021-08-14 12:00:00

Umenie zvyčajne obdivujeme v galériách. Praha však ponúka aj jedno v tomto smere úplne autentické miesto. Postaviť si ho dal sám umelec, a tak tu dnes okrem jeho tvorby či vlastného ateliéru môžete obdivovať takzvané „Gesamtkunstwerk“ - komplexné umelecké dielo v podobe Bílkovej vily na Hradčanoch. viac »

Záhrady a parky českých zámkov - potešenie pre všetky zmysly

Průhonický park s puncom
2021-08-11 11:50:00

Čo by ste povedali na romantickú prechádzku v zámockom parku u našich susedov? Preneste sa na tieto krásne miesta vďaka našim tipom. viac »

Láska, sex a smrť: Zámok Mayerling bol svedkom tragédie, ktorá zmenila chod dejín

Baronesa Mary Vetserová
2021-08-10 08:01:00

Dedinka Mayerling asi 40 kilometrov od Viedne sa spája s azda najtragickejším príbehom v cisárskej habsburskej rodine. Na jeho konci bola násilná smrť následníka trónu a jeho mladučkej milenky. Čo však bolo na jeho začiatku, to sa snaží odhaliť aj výstava v zámočku, kde ku krvavej udalosti došlo. viac »

Na vlastnej koži: Pardubický kraj preslávili najmä kone, ponúka aj niekoľko unikátov

Zámok Slatiňany
2021-08-08 00:01:00

Ak milujete kone, určite zavítajte do Pardubického kraja vo východných Čechách. Na tieto ušľachtilé zvieratá tam narazíte na každom kroku. V Pardubiciach na slávnom závodisku, v Kladruboch nad Labem a v Slatiňanoch v jedinečných žrebčínoch a taktiež na množstve konských rančov a fariem, kde si môžete vyskúšať vychádzku na koni, prípadne aj starostlivosť o ne. Tento kraj však ponúka aj ďalšie pozoruhodné pamiatky, ktoré stoja za návštevu. viac »

Tip na víkendový výlet: Navštívte Krems an der Donau

Krems an der Donau
2021-07-30 12:00:00

Najlepšie výlety sú tie spontánne. A na takéto rýchle nápady vám padne vhod niekoľko tipov z okolitých krajín. Skvelou voľbou je v tomto prípade Rakúsko, ktoré vám ponúka zmes zaujímavej kultúry, pútavej histórie a nádhernej prírody. Na dnešnej zastávke vás zavedieme do mestečka Krems an der Donau, ktoré sídli v údolí Wachau. viac »

Vyhnite sa davom turistov: 10 neobjavených hradov a zámkov v Českej republike

Zámok Lysice
2021-07-26 08:01:00

Ak chcete mať pri cestovaní trochu viac súkromia a nejazdiť tam, kam chodia všetci, určite vás zaujme desať turisticky neobjavených hradov a zámkov Českej republiky. Niektoré sú krásne, iné nedostavané už niekoľko sto rokov a ďalšie zase unikátne svojou polohou. Nechajte sa inšpirovať doteraz neobjavenými miestami a vyberte sa za poznaním naprieč Českou republikou. viac »

Dolné Rakúsko - dokonalé miesto pre rodinnú dovolenku

Lunzer See
2021-07-25 00:01:00

Prázdniny sú v plnom prúde a kam inam vyraziť s deťmi, ak nie do krásnej prírody alebo za hravým poznávaním histórie a zábavnými zážitkami. V Dolnom Rakúsku si na svoje prídu malí i veľkí. Zažite prázdniny na farmárskom dvore, prechádzku s lamami, zaplávajte si v termálnom prírodnom kúpalisku, pozrite si zápas gladiátorov alebo prežite noc na zámku, kde svoje medové týždne strávili Sissi a František Jozef. viac »

Nóbl poštári, labyrintárium a bociany s makom: Zvláštne indície vedú na zámok Loučeň

Loučeň
2021-07-15 12:00:00

Viete, že za históriou poštových služieb nemusíte do poštového múzea? Že zábavnú skrývačku môžete vyskúšať aj v labyrantáriu? No a že za exotickým gastrozážitkom nemusíte do ďalekých krajín? Stačí vám poznať jediný názov - Loučeň. viac »

Prírodné kúpaliská v Rakúsku: Osvieženie s výhľadom

Gosauseen
2021-07-14 00:01:00

Kto chce plávať vo vode v kvalite pitnej vody a pozerať pritom na krásnu prírodu či hory, nájde v Rakúsku množstvo idylických miest na kúpanie. viac »

Kunětická hora - Rumburakov hrad, ktorý dobyl Fantomas

Miestni hrad nazývajú familiárne
2021-07-12 12:00:00

Miesta, spojené s kultovými filmami či seriálmi, sa čoskoro po uvedení do kín stanú vyhľadávaným cieľom turistov, ktorí chcú na vlastné oči vidieť lokácie, kde sa vyskytovali ich filmoví hrdinovia. Výnimkou nie je ani Rumburakov hrad. viac »

Česká republika z vodnej hladiny: Najzaujímavejšie plavby po riekach a priehradách

Děčín
2021-07-09 12:00:00

Hoci v Českej republike nenájdete more, aj tak môžete na niekoľkých miestach nastúpiť na loď a užiť si príjemné chvíle s nezabudnuteľným výhľadom z vodnej hladiny. K dispozícii sú vám rieky Vltava, Labe, Dyje alebo Morava a niekoľko rozsiahlych nádrží. Máme pre vás tipy na pravidelnú i nepravidelnú lodnú dopravu, okružné plavby, výlety a iné lodné dobrodružstvá. Vyberte sa na výlet parníkom, okúste romantiku večernej plavby alebo si prezrite mestá či okolitú krajinu z paluby výletnej lode. viac »

Do Českej Kanady vstúpte pompézne: Jej renesančnou bránou sú Slavonice

Slavonice
2021-07-06 12:00:00

Za krásou renesancie nemusíte iba do Talianska, za bájnym hrdinom len do Sherwoodskeho lesa Robina Hooda, no a k našej krásnej modranskej či pozdišovskej keramike môžete pridať vlastný kúsok z Maříža. Juhočeské Slavonice navyše ponúkajú tajomstvá stredovekého podzemného systému a v okolí súkromné múzeum s originálnou expozíciou. viac »


Sobota, 22. jún. 2024. Meniny má Paulína, Paula, Pavla.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa