Kam na dovolenku - tipy

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

09.07.2020 |

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov.

Viac článkov

NA CESTÁCH Zajko Bojko na rafte

NA CESTÁCH Zajko Bojko
20.08.2010

NÓRSKO/ video - Dlhšiu dobu som túžila navštíviť severské krajiny. Ale nie, len tak pasívne si obzerať krásy severu, ale zažiť aj trochu dobrodružstva. Vybrala som si cestovku s turisticko-raftovým programom. viac »

NA CESTÁCH Zázrak prírody

NA CESTÁCH Zázrak prírody
19.08.2010

SEYCHELY/ video - Ich pôvodní objavitelia sa po vylodení domnievali, že našli skutočný biblický raj... viac »

NA CESTÁCH Hanamači - kvetinové mestá

NA CESTÁCH Hanamači -
18.08.2010

JAPONSKO - Od prvej chvíle, keď sa ocitnete v starom cisárskom meste Kjóto, zatúžite na vlastnej koži zažiť atmosféru čias, keď ešte maiko a geiko neboli turistickou atrakciou, keď sa po prašných uliciach prechádzali samurajovia a jedinými taxíkmi boli viac či menej pohodlné rikše.... viac »

NA CESTÁCH Transsibírskou magistrálou

NA CESTÁCH Transsibírskou magistrálou
13.08.2010

RUSKO/ video - Predstava, stráviť takmer polovicu dovolenky vo vlaku, nie je pre väčšinu ľudí veľmi lákavá. Pre mnohých obyvateľov obrovského Ruska to naopak nie je nič nezvyčajné... viac »

EXTRA Cez povodie Amazonky za 859 dní

EXTRA Cez povodie Amazonky
13.08.2010

JUŽNÁ AMERIKA - Tisíce kilometrov v nohách a päťdesiat tisíc moskytích bodnutí po celom tele sa stali súčasťou pešej túry britského dobrodruha Eda Stafforda, ktorí za 859 dní prešiel celú dĺžku rieky Amazonky... viac »

NA CESTÁCH Zašlá sláva bulváru

NA CESTÁCH Zašlá sláva
12.08.2010

SPOJENÉ ŠTÁTY/ video - Hollywoodsky chodník slávy, vydláždený vyše dvetisíctristo hviezdami zo sveta zábavného priemyslu je pre turistov veľkým lákadlom, často však aj veľkým sklamaním. viac »

NA CESTÁCH Za veľkou mlákou

NA CESTÁCH Za veľkou
08.08.2010

SPOJENÉ ŠTÁTY - Krajina, ktorá svojou rozlohou očarila mnohých skrýva veľa tajomstiev, ktoré stojí za to odhaliť. viac »

NA CESTÁCH Mesto, ktoré krásne vonia

Alfama, Lisabon
05.08.2010

PORTUGALSKO/ video - Chcete vedieť, kde si v rámci raňajkového menu môžete vyberať medzi žĺtkovým koláčom, bielkovou pusinkou, vaječným krémom alebo omeletou? viac »

NA CESTÁCH Vagónový hotel

NA CESTÁCH Vagónový hotel
04.08.2010

NEMECKO - Stráviť noc vo vlaku nie je ničím nezvyčajným. Ale prenocovať na úrovni najmenej trojhviezdičkového hotela v historickom vagóne na vlakovej stanici, v dedine cez ktorú nikdy neviedli koľajnice – to existuje len v hostinci Gasthof Dückinghaus v západonemeckej obci Merzen. viac »

NA CESTÁCH Julieta s arómou

NA CESTÁCH Julieta s
03.08.2010

KUBA - Cigary, či už v ústach Fidela Castra alebo Winstona Churchilla, kubánskych roľníkov alebo západných podnikateľov, boli vždy považované za mužskú záležitosť. Kuba dnes ale chce, nalákať na túto fajčiarsku delikatesu aj ženy a vytvorila pre ne špeciálnu cigaru Julieta s rafinovanou arómou... viac »


Štvrtok, 6. august. 2020. Meniny má Jozefína.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa