Kam na dovolenku - tipy

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

09.07.2020 |

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov.

Viac článkov

NA CESTÁCH Pozor, grizly

NA CESTÁCH Pozor, grizly
14.09.2010

ALJAŠKA/ video - Opatrne postupujem úzkym lesným chodníčkom a očami prehľadávam každý krík. Svetlo prenikajúce korunami vysokých stromov vytvára strašidelné obrazce, ktoré ešte viac povzbudzujú moju už aj tak dosť vybičovanú fantáziu. viac »

NA CESTÁCH Kappadokia - návrat do histórie

Kappadakia, Turecko
11.09.2010

TURECKO/ video - Kto sa vydá na potulky Tureckom, ako sme to urobili i my, nemôže v jeho strednej časti, na náhornej plošine v Anatólií, minúť krásu starobylej Kappadokie... viac »

NA CESTÁCH September v Luxemburskej záhrade

Luxemburská záhrada
09.09.2010

Ak má človek to šťastie, že mohol žiť v mladosti v Paríži, potom nech odíde kamkoľvek, Paríž je až do konca života s ním, pretože Paríž to je pohyblivý sviatok - napísal predčasom Ernest Hemingway. viac »

NA CESTÁCH Svojráz fínskeho rybolovu

NA CESTÁCH Svojráz fínskeho
08.09.2010

FÍNSKO/ video - Do Helsínk sa Stredoeurópan dostane jednoducho - lietadlom za približne dve hodiny. viac »

NA CESTÁCH Bez reči na Tenerife

NA CESTÁCH Bez reči
07.09.2010

KANÁRSKE OSTROVY - Predstavte si situáciu: ovládate základy angličtiny, ako tak sa viete dohovoriť v nemeckom jazyku, a tu zrazu máte možnosť ísť na jazykový pobyt do španielsky hovoriacej krajiny. Pomyslíte si, veď sa už nejako dohovoríte, niečo sa poučíte... viac »

CESTOVATEĽKA New York, nu jórk (2)

CESTOVATEĽKA New York, nu
30.08.2010

SPOJENÉ ŠTÁTY/ video - Najesť sa v New Yorku nie je vôbec zložité. Stačí si ujasniť jedinú vec: po čom váš žalúdok túži. viac »

NA CESTÁCH Návrat peruánskej kuchyne

Reštaurácia v Peru
29.08.2010

PERU/ video – Peruánska kuchyňa, národná hrdosť, zažíva rozkvet, ktorý jej dáva možnosť snívať o dobytí sveta, ako to kedysi dokázali francúzska a talianska kuchyňa a nedávno i japonská. viac »

NA CESTÁCH Kúsok raja

Maldivy
28.08.2010

MALDIVY - Keď sa vám nič nechce, vonku je zima, dážď a za dvermi číha depresia. Keď sa vám snívajú samé hlúposti. Keď máte dojem, že už nie je nič čo by vás potešilo, nechajte všetko a leťte na Maldivy. viac »

NA CESTÁCH Nevšedný Taiwan

Taiwan
25.08.2010

TAIWAN - Ostrov Taiwan je nádhernou krajinou. Pre nás Európanov je však zahmlený rúškom tajomstva... viac »

NA CESTÁCH Trblietavá droga

NA CESTÁCH Trblietavá droga
24.08.2010

AUSTRÁLIA/ video - Môžeš byť doktor, alebo si sotva skončil učňovku. Nemusíš byť vôbec nič. Nula. Ľudská troska. Dôjdeš do Lightning Ridge, a je z teba milionár. viac »


Piatok, 25. september. 2020. Meniny má Vladislav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa