Kam na dovolenku - tipy

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

09.07.2020 |

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov.

Viac článkov

Yellowstonský národný park

Yellowstonský národný par
14.01.2011

SPOJENÉ ŠTÁTY - V roku 1872 bol vyhlásený za prvý národný park na svete. Kolíska niekoľkých dediniek na ploche takmer 9 tisíc km². Jeden z najkrajších prírodných úkazov USA, rozprestierajúci sa na území štátov Wyoming, Montana a Idaho. Miesto, ktoré si milovník panensky čistej prírody ihneď zamiluje. Aj taký je Yellowstonský národný park. viac »

Avignon

Avignon
02.01.2011

FRANCÚZSKO - Avignon má veľa prívlastkov - mesto s presláveným „polo-mostom“, mesto chránené Pannou Máriou, mesto, kde sa každoročne, už od roku 1947, v lete koná divadelný festival priamo na nádvorí majestátneho pápežského paláca. viac »

Island, oheň vo vode

Island
26.12.2010

ISLAND - Island je najkrajšie pozemské laboratórium. Rodí sa tu nový svet, nový kontinent. Nečudo, že si ho ako kulisu vybral aj Jules Verne, keď písal Cestu do stredu Zeme. viac »

Havajské Aloha - viac než len pozdrav

Honolulu, Havaj
25.12.2010

„Prší často, ale dážď je osviežujúci. Tak ako príde, aj odíde a vzduch po ňom krásne vonia,“ vraví Havajčan Rodger, keď sa už po x-tý krát pýtame na jeho domov. viac »

Americký sen - to je New York

Americký sen - to
15.12.2010

SPOJENÉ ŠTÁTY - Nikdy mi ani vo sne nenapadlo, že mne, ako správnemu slovenskému "domasedovi", sa podarí vystrčiť päty niekde ďalej ako sú hranice Európy. A tak som teda tu. V New Yorku. viac »

NA CESTÁCH Paríž - mon amour

NA CESTÁCH Paríž -
22.11.2010

FRANCÚZSKO/ video - Paríž je ako vášnivá láska. Niekedy ho nekonečne zbožňujete, niekedy nenávidíte. Jeho rôznorodosť dokáže odpovedať na všetky nálady ľudskej duše, dokáže ukľudniť, excitovať, rozosmiať, naladiť na nostalgickú strunu. viac »

NA CESTÁCH Po stopách Anjelov a démonov

Rím, Anjelský hrad
26.10.2010

TALIANSKO/ video - Skupinka turistov stojí na kamenných schodoch rímskeho kostola Panny Márie na námestí Popolo okolo svojho sprievodcu v tesnom kruhu... viac »

NA CESTÁCH Šálka čaju na Srí Lanke

NA CESTÁCH Šálka čaju
25.10.2010

SRÍ LANKA/ video - Niektorí z nás už zabudli, že Srí Lanka sa volala aj Cejlon. Ostrov Cejlon. Tridsaťšesť rokov je však už oficiálne uznanou republikou. viac »

NA CESTÁCH Serengeti

NA CESTÁCH Serengeti
24.10.2010

TANZÁNIA/ video - Serengeti, exotické meno vzdialeného miesta kdesi v Afrike, ktoré našinec pozná iba z prírodopisných filmov. V Serengeti nezáleží na tom, či je človek bohatý, či chudobný, dobrý alebo zlý, tu vládne príroda a zákony divočiny. viac »

NA CESTÁCH Tarangire

NA CESTÁCH Tarangire
23.10.2010

TANZÁNIA - Tarangire sa nachádza na severe Tanzánie a svojou rozlohou patrí medzi menšie národné parky, avšak svojou faunou, flórou a prírodnými scenériami sa zaraďuje medzi skvosty tanzánijských národných parkov. viac »


Streda, 12. august. 2020. Meniny má Darina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa