Kam na dovolenku - tipy

Lonely Planet zverejnil TOP destinácie na rok 2020: Určite si z nich vyberiete aj vy

26.10.2019 |

Ak premýšľate, kam zamieriť za poznaním a oddychom budúci rok, máme pre vás niekoľko tipov. Najväčší vydavateľ knižných sprievodcov Lonely Planet zverejnil s napätím očakávaný zoznam, v ktorom sa nachádzajú tie najlepšie krajiny, regióny aj mestá na rok 2020. Určite si z nich vyberiete aj vy.

Viac článkov

NA CESTÁCH Po stopách Anjelov a démonov

Rím, Anjelský hrad
26.10.2010

TALIANSKO/ video - Skupinka turistov stojí na kamenných schodoch rímskeho kostola Panny Márie na námestí Popolo okolo svojho sprievodcu v tesnom kruhu... viac »

NA CESTÁCH Šálka čaju na Srí Lanke

NA CESTÁCH Šálka čaju
25.10.2010

SRÍ LANKA/ video - Niektorí z nás už zabudli, že Srí Lanka sa volala aj Cejlon. Ostrov Cejlon. Tridsaťšesť rokov je však už oficiálne uznanou republikou. viac »

NA CESTÁCH Serengeti

NA CESTÁCH Serengeti
24.10.2010

TANZÁNIA/ video - Serengeti, exotické meno vzdialeného miesta kdesi v Afrike, ktoré našinec pozná iba z prírodopisných filmov. V Serengeti nezáleží na tom, či je človek bohatý, či chudobný, dobrý alebo zlý, tu vládne príroda a zákony divočiny. viac »

NA CESTÁCH Tarangire

NA CESTÁCH Tarangire
23.10.2010

TANZÁNIA - Tarangire sa nachádza na severe Tanzánie a svojou rozlohou patrí medzi menšie národné parky, avšak svojou faunou, flórou a prírodnými scenériami sa zaraďuje medzi skvosty tanzánijských národných parkov. viac »

NA CESTÁCH Na vlastnej koži

NA CESTÁCH Na vlastnej
21.10.2010

ČÍNA - Prvým príjemným prekvapením na ceste do Číny bolo vybavenie víza. Prívetivá pani neurčitého veku: „Ste slovenska obcan? Urcite dame visum a gratis, pridite sajtra.“ Jednoduchý formulár, kópia cestovky a hotovo. viac »

NA CESTÁCH Obidvoma nohami vo Fínsku

Jyväskylä city, Fínsko
18.10.2010

FÍNSKO - Vytvorí sa tisíc myšlienok v hlavách ľudí, ak im spomeniete túto severskú krajinu. Zima, sneh, krátke dni, polárna žiara, sob, Santa Claus, jazerá, sever, moderná architektúra a milióny iných zázrakov prírody a ľudskej ruky... viac »

NA CESTÁCH Barma, krajina z iného sveta

Mjanmarsko
14.10.2010

MJANMARSKO/ BARMA - Navštívte krajinu, v ktorej muži nosia sukne, ženy s obľubou fajčia cigary a kde si deti a dievčatá krášlia tvár bielou mentolovou tekutinou „tanakou”. viac »

NA CESTÁCH Najväčší predátor Ameriky

NA CESTÁCH Najväčší predátor
08.10.2010

KOSTARIKA / video - Viete, ktoré zviera je najväčším predátorom amerického kontinentu? Puma americká – silná, vrtká šelma schopná uloviť jeleňa? Kdeže. Tak jaguár? Vôbec nie! viac »

NA CESTÁCH Džungľová svätyňa Angkor Vat

NA CESTÁCH Džungľová svätyňa
04.10.2010

KAMBODŽA/ video - Najväčší sakrálny komplex na svete stojí uprostred pralesa. Dlhý čas bol nedostupný kvôli teroru Červených Kmérov a indočínskej vojne... viac »

NA CESTÁCH Bejzbalová posadnutosť Kubáncov

NA CESTÁCH Bejzbalová posadnutosť
29.09.2010

KUBA/ video - Nič netušiaci návštevník centrálneho havanského parku si kvôli kriku a hádkam môže myslieť, že sa ocitol uprostred bitky či kontrarevolúcie. Názory si tu však, tvárou v tvár, vymieňajú vášniví kubánski fanúšikovia bejzbalu... viac »


Utorok, 19. november. 2019. Meniny má Alžbeta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa