Kam na dovolenku - tipy

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

09.07.2020 |

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov.

Viac článkov

NA CESTÁCH Na vlastnej koži

NA CESTÁCH Na vlastnej
21.10.2010

ČÍNA - Prvým príjemným prekvapením na ceste do Číny bolo vybavenie víza. Prívetivá pani neurčitého veku: „Ste slovenska obcan? Urcite dame visum a gratis, pridite sajtra.“ Jednoduchý formulár, kópia cestovky a hotovo. viac »

NA CESTÁCH Obidvoma nohami vo Fínsku

Jyväskylä city, Fínsko
18.10.2010

FÍNSKO - Vytvorí sa tisíc myšlienok v hlavách ľudí, ak im spomeniete túto severskú krajinu. Zima, sneh, krátke dni, polárna žiara, sob, Santa Claus, jazerá, sever, moderná architektúra a milióny iných zázrakov prírody a ľudskej ruky... viac »

NA CESTÁCH Barma, krajina z iného sveta

Mjanmarsko
14.10.2010

MJANMARSKO/ BARMA - Navštívte krajinu, v ktorej muži nosia sukne, ženy s obľubou fajčia cigary a kde si deti a dievčatá krášlia tvár bielou mentolovou tekutinou „tanakou”. viac »

NA CESTÁCH Najväčší predátor Ameriky

NA CESTÁCH Najväčší predátor
08.10.2010

KOSTARIKA / video - Viete, ktoré zviera je najväčším predátorom amerického kontinentu? Puma americká – silná, vrtká šelma schopná uloviť jeleňa? Kdeže. Tak jaguár? Vôbec nie! viac »

NA CESTÁCH Džungľová svätyňa Angkor Vat

NA CESTÁCH Džungľová svätyňa
04.10.2010

KAMBODŽA/ video - Najväčší sakrálny komplex na svete stojí uprostred pralesa. Dlhý čas bol nedostupný kvôli teroru Červených Kmérov a indočínskej vojne... viac »

NA CESTÁCH Bejzbalová posadnutosť Kubáncov

NA CESTÁCH Bejzbalová posadnutosť
29.09.2010

KUBA/ video - Nič netušiaci návštevník centrálneho havanského parku si kvôli kriku a hádkam môže myslieť, že sa ocitol uprostred bitky či kontrarevolúcie. Názory si tu však, tvárou v tvár, vymieňajú vášniví kubánski fanúšikovia bejzbalu... viac »

NA CESTÁCH Ostrov naopak

NA CESTÁCH Ostrov naopak
28.09.2010

NOVÝ ZÉLAND/ video - Ak na niečo dlho myslíš, tak sa to určite aj stane... takto som asi uvažoval v mojej pohodlnej robote, kde som sedel celý deň na prepravkách a už dlhšie som sa pohrával s myšlienkou niekde znova vypadnúť, ale tentokrát už poriadne ďaleko. Prišlo to ako z jasného neba. viac »

NA CESTÁCH Jeden deň v Severnej Kórei

NA CESTÁCH Jeden deň
24.09.2010

KĽDR - Režim v Severnej Kórei vyhlasuje, že jeho krajina je zemou "žiarivých úsvitov", a možno preto tiež rozhoduje, o ktorej hodine majú vstávať jej občania... viac »

NA CESTÁCH V Tanzánii

NA CESTÁCH V Tanzánii
23.09.2010

TANZÁNIA/ video - Našli ste v ponuke cestovnej kancelárie exotickú Tanzániu? Nenechajte si ujsť túto krajinu, ktorá vznikla v roku 1964 spojením Tanganyiky a súostrovia Zanzibar, ujsť. viac »

NA CESTÁCH Pokušenie v Nice

NA CESTÁCH Pokušenie v
22.09.2010

FRANCÚZSKO/ video - Na prelome 19. a 20. storočia bolo síce Nice oslnivým prímorským letoviskom pre aristokratov, dnes však nepotrebujete plat celebrity, aby ste si pobyt v najživšom centre Francúzskej riviéry užili naplno... viac »


Streda, 12. august. 2020. Meniny má Darina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa