Kam na dovolenku - tipy

Cestovateľské hity roka: O tieto destinácie sa po uvoľnení opatrení turisti pobijú

22.02.2021 |

Svet sa opäť pomaly začína otvárať turizmu a hoci momentálne cestovatelia vyhľadávajú iba exotiku, kde je aktuálna pandemická situácia pod kontrolou, v lete by sme sa už mohli s našou záľubou opäť naplno rozbehnúť. Pri vyberaní dovolenky sa inšpirujte aj aktuálnymi horúcimi trendmi.

Viac článkov

Americký sen - to je New York

Americký sen - to
15.12.2010

SPOJENÉ ŠTÁTY - Nikdy mi ani vo sne nenapadlo, že mne, ako správnemu slovenskému "domasedovi", sa podarí vystrčiť päty niekde ďalej ako sú hranice Európy. A tak som teda tu. V New Yorku. viac »

NA CESTÁCH Paríž - mon amour

NA CESTÁCH Paríž -
22.11.2010

FRANCÚZSKO/ video - Paríž je ako vášnivá láska. Niekedy ho nekonečne zbožňujete, niekedy nenávidíte. Jeho rôznorodosť dokáže odpovedať na všetky nálady ľudskej duše, dokáže ukľudniť, excitovať, rozosmiať, naladiť na nostalgickú strunu. viac »

NA CESTÁCH Po stopách Anjelov a démonov

Rím, Anjelský hrad
26.10.2010

TALIANSKO/ video - Skupinka turistov stojí na kamenných schodoch rímskeho kostola Panny Márie na námestí Popolo okolo svojho sprievodcu v tesnom kruhu... viac »

NA CESTÁCH Šálka čaju na Srí Lanke

NA CESTÁCH Šálka čaju
25.10.2010

SRÍ LANKA/ video - Niektorí z nás už zabudli, že Srí Lanka sa volala aj Cejlon. Ostrov Cejlon. Tridsaťšesť rokov je však už oficiálne uznanou republikou. viac »

NA CESTÁCH Serengeti

NA CESTÁCH Serengeti
24.10.2010

TANZÁNIA/ video - Serengeti, exotické meno vzdialeného miesta kdesi v Afrike, ktoré našinec pozná iba z prírodopisných filmov. V Serengeti nezáleží na tom, či je človek bohatý, či chudobný, dobrý alebo zlý, tu vládne príroda a zákony divočiny. viac »

NA CESTÁCH Tarangire

NA CESTÁCH Tarangire
23.10.2010

TANZÁNIA - Tarangire sa nachádza na severe Tanzánie a svojou rozlohou patrí medzi menšie národné parky, avšak svojou faunou, flórou a prírodnými scenériami sa zaraďuje medzi skvosty tanzánijských národných parkov. viac »

NA CESTÁCH Na vlastnej koži

NA CESTÁCH Na vlastnej
21.10.2010

ČÍNA - Prvým príjemným prekvapením na ceste do Číny bolo vybavenie víza. Prívetivá pani neurčitého veku: „Ste slovenska obcan? Urcite dame visum a gratis, pridite sajtra.“ Jednoduchý formulár, kópia cestovky a hotovo. viac »

NA CESTÁCH Obidvoma nohami vo Fínsku

Jyväskylä city, Fínsko
18.10.2010

FÍNSKO - Vytvorí sa tisíc myšlienok v hlavách ľudí, ak im spomeniete túto severskú krajinu. Zima, sneh, krátke dni, polárna žiara, sob, Santa Claus, jazerá, sever, moderná architektúra a milióny iných zázrakov prírody a ľudskej ruky... viac »

NA CESTÁCH Barma, krajina z iného sveta

Mjanmarsko
14.10.2010

MJANMARSKO/ BARMA - Navštívte krajinu, v ktorej muži nosia sukne, ženy s obľubou fajčia cigary a kde si deti a dievčatá krášlia tvár bielou mentolovou tekutinou „tanakou”. viac »

NA CESTÁCH Najväčší predátor Ameriky

NA CESTÁCH Najväčší predátor
08.10.2010

KOSTARIKA / video - Viete, ktoré zviera je najväčším predátorom amerického kontinentu? Puma americká – silná, vrtká šelma schopná uloviť jeleňa? Kdeže. Tak jaguár? Vôbec nie! viac »


Sobota, 6. marec. 2021. Meniny má Radoslav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa